"složitější" ůprava textu?

Zdravím.

Omlouvám se za nadpis ale nevěděl jsem jak to nazvat přesněji.
potřeboval bych vytvořit něco takovéhoto:

datum-nadpis tady je volný prostor (fotky)(článek)

snad to tu bude takhle vidět.

no a já bych potřeboval mít ten nadpis vlevo a články afotky(odkazy) napravo a to na jednom řádku.

Zkoušel jsem div align=right ale ten to "odřádkuje" a není to na jednom řádku čímpak by to šlo udělat?

nevím jak bude nadpis dlouhý takže pomocí mezer mi to přijde nevhodné a navíc bych to takto ani nedělal

Díky za rady
tak to není vidět. prostě místo :


tady je volný prostor je nic (původně sem tam měl mezeri ale nezobrazili se)
"původně sem tam měl mezerY,,, ale nezobrazili se"
Pochopitelne, precti si neco o HTML. Vice mezer prevadi pro zobrazeni na 1, pokud to neni tag PRE nebo nemas v CSS nastaveno jinak.
Jak to udelat, aby se zobrazily? Pevna mezera, entita (unicode znak) & nbps; (bez mezery mezi and a textem)

"já bych potřeboval mít ten nadpis vlevo a články afotky(odkazy) napravo a to na jednom řádku."
jakpsatweb.cz - CSS - float:right/left (alias HTML align=left/right)
jakpsatweb.cz - CSS - position:absolute left:0/right:0
jakpsatweb.cz - HTML - table - TD align=left/right (asi nejspolehlivejsi)
peta:

CSS (html) - align/float=left/right => ten mi to odřádkuje na 2 řádky (teda skusil sem jen <div align=left/right></div>

CSS - position absolute - nelze použít pro neabsolutní pozicování stránky a navíc na stránce bude takto stejně upravených několik nepodsebou řádků

tabulka - mít na stránce 20 tabulek se mi nezdá moc super
Zkus:
<span style="float:right;">Text1</span>Text2

Text1 se přilepí k pravé straně a Text2 poskočí nahoru o ten uvolněný řádek.
Ok ;-)
= RBN =
"CSS (html) - align/float=left/right ten mi to odřádkuje na 2 řádky"
mno, neprecetl jsi si literaturu, ono se prvni musi davat float doprava potom az vlevo. kazdopadne za pokus nic nedas

S tim position jsem to nepochopil

"tabulka - mít na stránce 20 tabulek se mi nezdá moc super"
proc 20? zrovna na te strance ti vychazi jen 1. Do 10 mensich obrazku se tabulka da pouzit, pak uz muze byt problem s pomalejsim zobrazovanim v IE