validátor

Má někdo adresu na česky mluvící validátor?
A může mi někdo říct, proč najednou moje připravovaná stránka umí jenom obdélníčky?
http://www.duhova-kulicka.xf.cz/Perspekta/Perspekta.html
Dík.
duvod: <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset= iso-8859-2">
Jenze, jake mas kodovani, to fakt netusim.
Kdyz delas stranku, pouzivej na to 1 program a pozor na to, z jakem kodovani ti to uklada, pokud to neni normalni program. Cili hezky si tu stranku otevri a uloz v kodovani iso-8859-2
No vida, tak se na mě musí - jako na malé dítě a hned to pochopím.Díky, Peťo, dělám pořád dokola stejné chyby.
Náhodou ten český validátor?
Stáhla jsem si ten, cos mi napsal:
www.htmlvalidator.com/lite/ (alias na te strance jako download8.html...)
ale slovy klasika:" ... neumí čhésky,neumí čhésky..."
Tudíž jsem namydlená. Ty 4 roky angličtiny na gymplu za totáče mě moc nepoznamenaly. :-)))
Nevim, nepouzivam. Po pravde, ja se v odborny programech s ceskym prekladem velice spatne orientuji. A hlavne z toho duvodu, ze si to kazdy preklada, jak se mu zlibi.
treba grafika:
blur = rozostreni, rozmazani, maznuti, rozpijeni, rozvodneni, ...
a kdyz to hledam v anglickem prekladu, vzdy se to jmenuje blur

Ja mel anglictinu 11 let, a nijak zvlast mne to nepoznamenalo. Taky ale nejsem holka, ty jsou na jazyky sikovnejsi. Ja si pisi do zivotopisu anglictina pasivne. Programatorskouanglictinu zvladam, pisemne se domluvim nejak (kdyz se zapomene na predlozky a nejake chyby). I slovne se domluvim, ale pouze ve zvlastnim pripade, s anglicky mluvicim neanglicanem a musi zatracene dobre vyslovovat a pouzivat mi znamejsi slovicka :)

A s tim ditetem, to uz jsem si zvykl komplikovanejsi veci vysvetlovat lajkum zpusobem, ktery by jsem pochopil i ja. Tudle dosel bracha z vysky a tu na mne spustil nejake informaticke terminy, tak jsem ho posla do haje. Pozdeji jsem si to nechal jim vysvetlit zas. Opet na mne neco spustil. Ale ted jsem si daval pozor a pak jsem se na neco zeptal a vyslo najevo, ze bracha vlastne vi jen doslova to, co bylo ve scriptech a v pripade jine situace nevi, o cem je rec :) Takze ja si myslim, ze ty scripta by meli psat lide, kteri problematice rozumi a meli by je psat spisovne, bez tech nadavek :)
Si pamatuji, ze mi prisli do rukou scripta, kde byli chyby. Ted je otazka, jestli zamerne nebo omylem (protoze lidi nepremysli a jen se nauci, co tam je). Jenze pro mne jsou scripta s chybama bezcenna. Nemam cas ztracet cas premyslenim, jestli je priklad dobre nebo ne. Kdyz mi priklad nevyjde podle script, tak pak ztracim zbytecne 2 hodiny nez dojdu na to, ze i po 10te mi to vyjde ruznymi zpusoby stejne. A mne osobne tohle na vysce stvalo uplne nejvic.
Pochopim, kdyz je to pro stredni a zakladni skoly s chybami, ale na vysce ocekavam seriozni publikaci aspon 3x overenou a ne nejaky skvar z 80.let jen pretisteny na novy papir.
muj dojem je, ze cesky mluvici validator neni, no ale je to jenom dojem
tak snad pomuze aspon http://www.webtvorba.cz/xhtml/html-validator-w3c.html
no, otevri si google nebo jyxo a zkus najit...