Nejak zpusob na vyrazeni moznosti "ZPET"

Tak moje otazka je napsano v uvodniku...takze.....nevite nekdo? Potrebuju nejak docilit toho aby se uzivatel kdyz je na jedne strance tak se nemohl pomoci tlacitka zpet vratit na tu predeslou...

jde to nejak? Staci treba aby se mu ta predesla nezobrazila nebo tak no.....
tlacitko Zpet je funkci prohlizece, s tim nemas co delat. neovlivnis jeho funkce


o co se snazis?
Přinutíš browser, aby stránku musel pokaždé načítat ze serveru a potom na serveru zkontroluješ, odkud uživatel jde ($_COOKIES, $_SERVER, ...) a podle toho se zařídíš ...
... SIMPLY!
mike

nesnazim se o nic...jen potrebuju na jednu moji stranku zaradit to...aby se clovek nemohl vratit na tu predeslou....neres proc...
tom

ok a nejak cesky srozumitelneji co bych mel presne kam napsat a udelat.....?
Další možnost: přejít pomocí JS, tak, aby se stránka nezařadila do historie a tím dojde k návratu o 2 stránky z5. Stejného efektu se, myslím, dá dosáhnout i pomocí <meta>. Co a jak se dá najít na www.jakpsatweb.cz
Tohle řešení by mohlo být mnohem schůdnější, než to, co jsem navrhoval prvně ;)
>> neres proc...
taky nevim proc bych mel resit jak to udelat (jde to hned nekolika zpusoby, kazdej je dobrej pro neco jinyho)
mike

no asi takto...dulezity je..aby kdyz se clovek dostane na jednu stranku v me strance...tak nemohl pouzit tlacitko zpet
pokud ta predchozi stranka neni tvoje, tak mas smulu
je moje
no tak si na tej predchozi strance treba kontroluj referer, a kdyz bude odpovidat tej tvej "nevratnej" tak tam das presmerovani
Tom: s tím js si nejsem moc jistý, třeba opera a konqueror mi reagují na window.location v reklamním iframe. Prostě záleží na chování browseru a na to bych nevsázel.

Kdybych chtěl zakázat vracení zpět, tak nemůžu ani kontrolovat referer, protože při některch konfiguracích se neodesílá nebo filtruje. Asi bych založil session a do ní ukládal třeba poslední stránku. Podle toho by se dalo snad nějak filtrovat. Pokud si ale prohlížeč web nacachuje, tak se tam "vrátí" aniž bys o tom věděl a uvidí původní verzi.
Non_E: jasně, záleží na chování browseru. Ono, totoiž nic na straně uživatele není nikdy 100%. Ale co já vím, tak třeba FF při použití
<meta http-equiv="refresh" content="5;URL=http://nevimkam.cz/"> na tuto stejnou stránku pomocí historie nepřejde (což je podle mého správné chování: vyhneš se tím cyklickému přesměrování u méně zdatných uživatelů).
No a window.location.href = "url" mi taky funguje ...

A na straně serveru: jsou metody, jak browseru zabránit cachování: $_SESSION a $_POST. Správným použitím si tuhle stánku uloží jen úpně blbý prohlížeč.
No a pokud uděláš něco na tento způsob, tak to musí chodit i kdyby jsi nechtěl:
page1:
if(není sezení z page2) {
zobraz obsah
} else {
použij přesměrování, vypiš chybu, nebo co já vim.
}

page2:
zobraz obsah a vytvoř sezení
<HTML>To ze nevis reseni tveho problemu nemusi znamenat ze neexistuje nebo je slozite. Mozna ses jen vydal spatnou cestou (na kterou jsi se ocividne upnul)</HTML>
no, občas se mi stává, že IE z důvodu bezpečnosti právě ten referrer smaže, takže myslím, že by neměl být problém na začátku stránky pustit JS, který smaže historii, referrera nebo tak něco. Tohle by mohlo problém vyřešit.
Konkrétní řešení je potřeba konzultovat s DOM každého prohlížeče.
Ale podle mě to takhle nějak půjde.
richard

no prave ze jsem se zatim nevydal zadnou cestou....

jelikoz me ani zadna spravna cesta nenapada....
Slavia - Brno...0:1: (dobře jim tak ;)
Tak nám řekni, co je na té stránce tak super úžasně úplně nejvíc tajný, a proč se na ní nesmí chodit pomocí tlačítka Zpět a třeba ti nějak poradíme ;)
<HTML>Jj taky by mě zajímalo proč to chceš.

2Tom: škoda že to bylo nakonec 2:1 ;-)</HTML>
Tom

ááále to je jen taková kravinka co mě napadla...ale určo by byla..teda moc uspěšná a populární...možná bych na ní dokázal vytřískat hromadu peněz....takže ti to říkat nebudu :)

Thalia

Pro jednu webovku...aby se človek když se dostane na jednu stránku nemohl vrátit na tu předešlou.....:) co je na tom k nepochopení?

Btw...bylo to zaplacený určo...:DD
ale říkám si že je to stejně kravina...pač člověk by pak stačilo jen aby si zapsal onen link na tu předešlou stránku...no a tam se mohl vracet podle libosti...no co už no....
Stejne je to vsechno kravina. Navic podle mne je to zasah do svobodne volby cloveka. Clovek ma pravo se rozhodnout sam a ne se nechat rozhodovat necim jinym, jako je nemoznost vratit se zpet. Cloveka to spise odradi. Takze vetsina se na tu stranku jiz nikdy nevrati.

Ted mne napadla napadla jedna pozitivni vec. Jedine kdy je nezadouci jit zpet, jsou treba testy. Uzivatel odpovi a jde dal. Nema uz zadnou moznost opravit predeslou otazku.