Hodnocení webu

www.hogwartsweb.wz.cz jsem začátečník !
<HTML>Ve FF: Na první pohled to nevypadá nejhůř. Ale ten obrázek v hlavičce je imho zbytečně velkej na výšku a taky se dlouho načítá - chtělo by to lepší komprimaci, půl mega je docela dost.
Černý a bílý text v pravé části se mi na tom pozadí špatně čte. Pozadí pravé části není napravo srovnané s hlavičkou, hlavička je trošku širší než to pozadí.
Vidím, že banner máš na všech stránkách nahoře. Imho když už na všech, tak ho přesuň dolů.
Hm v IE se mi to zobrazuje nějak prapodivně, levý sloupec je zleva dost ořízlý, nevidím ani menu.

V kódu se ti víckrát vyskytuje stejné id (např. id="nadpis_s"). Id má být na stránce jen jednou, jinak se použije class.
Obrázku v hlavičce chybí alt a mohl by být klikací na index. Koukám, že alty chybí asi u všech obrázků.
Centrování bych přesunula do stylů a menu by bylo elegantnější mít jako seznam (ul nebo menu).
BTW proč je ta stránka tak dlouhá na výšku, když tam tolik obsahu stejně není?</HTML>
BTW proč je ta stránka tak dlouhá na výšku, když tam tolik obsahu stejně není?

Protože počítám s tím, že se obsah hodně rozšíří :-)
Nebylo to tu už 2x? Jestli jo, tak tohle je asi nejlepší návhr... Má to ale své ale: (budu psát v tom pořadí, jak si toho od chvíle vstupu všimnu...)

1) WZ banner bude opravdu lepší na všech stránkách dole...
2) Ta fotka emy v pravo má trochu roztáhlej ksicht :)
3) Proč je to tak zbytečně dlouhý?
4) Šikl by nějakej jemnej rámeček...
5) Díky té textuře, kterou je vyplněno pozadí obsahu se mi text špatně čte.
6) Nechápu těch 6 malejch obrázků Harryho v menu, jinak je menu celkem v poho. Akorát ten shout je dost hroznej...
7) Když už máš knihu od Blueboardu, tak ji aspoň vlož přes iframe...
8) Nechápu ty url... ?page=knihy/knihy nestacilo by jen ?page=knihy
9) Optimalizováno pro FF 1024x768 a 1280x1024. Já mám Operu a 1280x960, proč pro mě není web optimalizovanej? BTW existujou i jiné prohlížeče, a v dnešní době má stále dost lidí 800x600, navíc IE požívá stále okolo 40ti % :(
10) Wallpapery ke stažení - proč je to tam jako .rar? Stačila by originální velikost obrázku...
11) herci: myslím, že v HP jich hrálo víc... Celkově by to chtělo dodělat obsah...

Kód:
a) generator=PSPad > To se cenní ;-)
b) align="center" > tohle nemá význam.
c) menu by bylo možná lepší přes seznam.
d) <p id="nadpis_s"> zbytečné, všechny ty ostatní nadpisy jsou stejný: stačí jen jedna třída pro všechny...
e) <div id="head" width="900" height="450" align="center"> toto je taky nesmysl. výšku, šířku a zarovnání definuj v css.
f) kód je ale přehledný :o)
g) v css téměř nic není...
h) už nevím...

Tož tady máš vyčerpávající kritiku, tak doufám, že ti to aspoň trochu pomůže ;-)
- logo 250k img
- FF 500px sirka naprosto rohozene
- citelnost/konstrast pisma vuci pozadi
atd, viz
http://peter-mlich.wz.cz/rs2/index.php?www=0&page=3
No - podle mě to sice tváří generátor PSPad - ale to je asi všechno co v tom udělal.
Pochybuju že by "originál" tak rozházel řádky a nacpal tam ty prázdné... :-)