NEJDOU mi načist soubory

Ahoj, prosím o rychlou radu. Chtěla jsem si aktualizovat stránky, a jelikož mi přislo, že se index nechce přepsat, tak jsem ho smazala, nicméně mi nejde znova načíst a vlastně uložit....proč mi to sakra nenahrává soubory?ani fotky, ani nic....prosím o pomoc, co nejdříve..díky moc
Těžko říci, asi je něco špatně. Pokud kopíruješ pomocí FTP mohla by být překročená kapacita webu. Každopádně by to chtělo uvést FTP log neúspěšného pokusu
díky za radu, ale jsem naprosty amater,...takže ti moc nerozumim...co je ftp? a vzhledem k tomu, že jsem ten soubor smazala tak by se tam mělo uvolnit misto...muzes mi to trochu popsat..prostě se přihlásím a pak chci nahrát soubor...kolikrát mi tam nezůstane ani ta cesta a prostě to vypadne...než stihnu stisknout OK...
FTP je file transfer protocol - tedy něco,co bylo vytvořeno pro přenos souborů po internetu. Programy, které používají FTP protokol se nazývají FTP klienti. Jeden takový je součástí programu TotalCommander, který je tu v nápovědě popisován. Pokud nevíš co to je tak to asi nepoužíváš. Jak kopíruješ soubory na web?
no normálně se přihlásím...nějak to inovovali, bylo to na pohled jiné...v hlavičce stránky je phpWebFTP verz 3.3 ..mám tam možnost změnit mod mezi binarnim a ASCII - jako výchozí mám ascci, ale když na to kliknu, tak to stejně nic neudělá...takže takhle..no a dřív jsem prostě dala jen procházet, našla si to připravené na disku a jednoduše ok a ono se to tam přidalo...ted mi to nejde a jsem dost nervozni..chybi mi tam index...
ASCII bude na index správně. No vzhledem k tomu, že chybí index tak je to zcela neprůhledné. Ono to webové rozhraní není asi nic moc, používám FTP a to nové téměř neznám. Takže jedině asi počkat nebo to zkusit s tím FTP
a jak na to...jsem pro všechno, hlavně když tam budu moc strčit aspoň ten index...můžeš mi s tím pomoci?
jedna z variant řešení je, že se podíváš na:
http://faq.webzdarma.cz/otazka.php?34 ,
kde je posáno jak pracovat s TotalCommanderem

druhá varianta, je mi e-mailem pošleš heslo a index jako přílohu a já ho tam nahraju. Tato možnost se, z pochopitelných důvodů, moc nedoporučuje.
zkusím to...
tak, napojila jsem ale při přenosu se mi napíše..přenos selhal?máš pro tot nějakou radu?
pasivní režim přenosu máš zapnutý?
Třeba zapnout pasivní režim, nebo zkontrolovat obsazení webu, tkzv. Quota.
eventuálně sem nahraj log z FTP klienta
viz obrázek:
http://faq.webzdarma.cz/pictures/ftp5.gif
dvakrát se klikne na červeně označené okénko
mám pasivní, zbytku moc už nerozumím...jestli to někomu pomůže..v tom okénku mám mimo jiné: 226 Quotas: using 56452.00 of 50000 KB (112.90% used)
.....?to je problém?
pokud máš základní variantu webu s kapacitou 50000 KB tak je to problém - o 12,9% jsi překročila kapacitu. Nějaký dred smaž nebo si zvedni kapacitu na 150MB
pomocí FTP nepůjde na web nic nahrát dokud nebude kapacita pod 100%. Webové rozhraní neznám
to zní blbě..nicméně si kapacitu můžu zvýšit asi něco za něco ne? nebo stačí taky jen kliknout?
to něco je zobrazování reklamní lišty na každé stránce nahoře a reklamního banneru a nastavuje se to v administraci tam kde se nastvuje reklama - vypadá to asi takhle jako na:http://ds.mysteria.cz/
také je možné mít reklamní lištu nahoře bez banneru s kapacitou 100 MB, ale o to je potřeba požádat tady na fóru moderátora mks o nastavení
také je možné najít nějaký hosting, třeba http://rajce.idnes.cz/, kde si uděláš galerii, na kterou se budeš odkazovat
eventuálně je také možné chovat se webově zodpovědněji a nahrávat na web jen takové soubory, které jsou potřeba - tím myslím, že obrázky by měly být fyzicky zmenšené na velikost při které se zobrazují a také by měly být optimalizované. Viz např. 153 KB spolecne.jpg by mohl zabírat 30KB. Podotá¨ýkám, že ostatní nevidím a tak jsou třeba v pořádku
webovy rozhrani je vlastne ftp klient, takze pres nej taky nic nenahrajes, pokud mas prekrocenou kapacitu
a já beru zpět, že ostatní obrázky jsou v pořádku - např. jen u Gertiných obrázků by se dala velikost snížit z 7253 KB na 2160 KB při zachování velikosti
Při zmenšení na 800x600 px by se třeba taková gerti s kozlem.jpg, která má nyní 1650 KB mohla "dostat" na 82 KB.