Kritika webu

Chcel by som vás požiadať o kritiku tohto webu, viem že tu často píšem ale
minulú stránku som prerobil tak dúfam že to bude pozitívne.
Co mě tam vadí nejvíc, je vyhledávání v prostředku stránky, asi bych ho dal někam jinam. Ten obrázek telka by nemusel mít okraj a v 17palci na to asi koukat nebudu, protože nechci přejíždět od kraje ke kraji. Po grafické stránce dle mého dobré, toť vše odcházím a pole pro kritiku přenechám povolanějším a zkušenějším.
Ok nad tim vzhladavanim som roymzslam ye dam prec dik.
Asi tě zklamu. Prvotní dojem: splácanina v hrozných barvách prošpikovaná reklamou Googlu.

1. Stránka je příliš široká. Používám rozlišení 1024x768, ale přesto tam mám horizontální posuvník. Přitom na levě straně je odsazení.
2. Ve Firefoxu je překrytá reklama WZ, což je porušení pravidel.
3. Okrasný font v nadpisech se k tomu nehodí. Navíc není kontrastní a špatně se čte.
4. Pozadí v položkách menu zhoršuje čitelnost položek.
5. Vždyť ty stránky nejsou žádné tutoriály, ale jedna velká reklama Googlu.
6. Pokud opovrhuješ uživateli s dominantním prohlížečem (IE), noečekávej, že se k tobě na stránky ještě někdy vrátí. A už vůbec nedoufej v solidní návštěvnost.
7. Některé odkazy skočí mimo strukturu stránek.
8. Mně osobně se kombinace černa a několik odstínů zelené nelíbí, ale to je věc názoru. Všiml sis, že drtivá většina webů je dělaná do světlých barev? Proč asi?

Takže shrnutí: skoro kompletně předělat. Já bych na takové stránky nechodil.
každý nějak začínal, ale vem si k srdci má slova, a to - v jednoduchosti je síla. tohle je opravdu přeplácané, a špatně strukturované. na webu jsou
prvky, které na mě strašně křičí:

- google search s bílým pozadím
- nebudu si stahovat firefox s google toolbarem - nevím, na co by mi byl :-D
- rozvržení webu špatné není, ale struktura jednotlivých obsahových částí už je horší (viz zbi) pro začátek bych udělal textové menu
- když si vypnu styly, je to celý vycentrovaný - proč? když se na web dívám normálně, vycentrovaný není...
- 50 chyb ve validitě

promiň, ale nemůžu říct, že je to dobrá práce. máš tam chyby, které bys měl opravit. myslím tím hlavně globální rozvržení celého webu (reklamy a jiné prvky) ovšem pokud si dobře pamatuji tvůj předchozí výtvor (když tu byl ke kritice) je to krok kupředu. budeš těch kroků sice muset ještě pár udělat, ale od toho jsou tu fóra, aby ti na nich pomohli ;-)
Prosim vas neviete nejaku stranku kde sa da naucit robit web pomocou padding-u a margin-u, aby som tuto stranku mohol dat do stredu
lebo tuto web mam iba poziciovanu a ked tam dam padding na body
tak neviem ako to bude vyzerat...
A ked som skusal robyt web pomocou paddingu tak osm vedel robit iba po castiach-od hora-dole, takze by som nevedel spravit menu-aby bolo v pravo
a text aby bol v strede...
Prosim o vysvetlenie ako sa da spravit nieco take...
DAKUJEM
mrkni na web pod kterým jsem se teď přihlásil - úplně dole je článek CSS lay-out, kde sem se snažil popsat nějakej ten postup tak vytvořit 2-soupcový lay-out bez použití pozic. jestli ti to pomůže, a trochu to pochopíš, tak už snadno přidáš i 3 sloupec. snad... ;-)

jj, absolutní pozice nejsou nejlepší řešení pro lay-out webu, ale zase je to lepší jak tabulkou... no přečti, uvidíš.

btw paddingy a marginy ti neurobi web, jsou to jen vnitřní a vnější okraje :) které ovšem hrají důležitou roli při robení webu :-D
myslel som nieco take
http://polopate.jakpsatweb.cz/index.php?page=formatovani-spanu-divu
tam to je pomocou marginu a paddingu
-lebo neviem ako pomocou frame by som dal stranku napr.: do stredu...
http://polopate.jakpsatweb.cz/index.php?page=formatovani-spanu-divu
už tam ale není psané, že dávat spanu cursor: help; není vhodné. k tomu se používá element acronym (popřípadě abbr) a že spany by se měly používat například jen pro obarvený text (bez jiného zvýraznění - velikost, podtržení, tučnost aj.) :-D :-D :-D ...pokud tedy text obsahují, a neslouží k jinému účelu ;-)
Nemyslels oms ti m sapny ale ze je to riesene pomocou paddingu
sem si jen rejpnul :)

padding je vniřní okraj objektu, a používá se k osazení prvků uvnitř. kdyby ses podíval na ten link, tak bys třeba věděl, že používat ho u divů s pevnou šířkou není dobrý nápad (viz box model a jeho odlišná interpretace browsery) takže mrkni, a kdybys něco nechápal, tak napiš :)

btw paddingama se opravdu nedělá web - jako první musíš pochopit atribut float (a clear) a jeho využití pro umístění více divů vedle sebe.

http://mike.webzdarma.cz/css-lay-out-aneb-web-bez-tabulek-tutorial/

:-)
A uz viem ako sa to da bez frame a s poziciovanim lepsie
Nastavil by som padding na pozadie cca 80px
aby som mohol dat sirku webu 800 px;
na div by som nastavil 800
a tim padom by to bolo v strede a by bolo vydno aj wz reklamu.
A menu a take veci by som pozicioval
takze uz viem ako na to som pozrel na tvoj tutorial
a na to umiestnovanie.
Uz iba jednu vec mi porad teraz svoju stranku prerobim-layout
ale moze design ostat taki ako je?
Iba zmenim nadpisi a nedam tam reklamu a niektore odkazy na tutorialy...
teď abych řekl pravdu, tak tě dost dobře nechápu...
jaký padding jakýmu pozadí?

hlavnímu divu dej pevnou šířku dejme tomu těch 800px, a do toho pak vkládej další divy - hlavička, levý a pravý sidebar a hlavní obsah. nejlépe úplně bez pozicování ale pomocí atributu float
Muco, dik moc tak nejak som to myslel, a uz chapem ako si ti myslel na zaciatku ze mam prerobyt skoro celu web
Lebo som obsah nemal podla pravidiel-precital som si polopate a
nemal som css nejak extra dobre upravene
Takze teraz ked to spravim by to malo byt konecne O.K-Dufam
a velmi ti dakujem za pomoc
Zdravim, uz som to nejak spravil
a prerobil osm reklamu aj celkovy obsah ako som to mal,
http://orginal.xf.cz/skuska.php
moze to takto ostat?