Měnící se obrázky

Salute, lidičky. Na webu který dělám chci mít měnící obrázky. Vyřešil jsem to v PHP, ale na fóru JPW jsem viděl názor, že to jde i čistě samotným HTML kódem, ale to je hloupost, ne? Ptám se jen ze zvědavosti a touze po nových informacích ;o) . Tak kdyby jste někdo věděl, napište prosím. Děkuji
PS.: Nemusíte ani na icq nebo mail, stačí sem do fóra... ;o)))
jako, že se to bude měnit samo od sebe? nebo na kliknutí nebo jak?
Samo po určitém časovém intervalu / což sem lama měl napsat hned / .
no tak v js, jak jinak
jeden casovac a funkce, ktera zmeni src atribut (pripadne i rozmery) danyho obrazku
V JS chápu, ale opravdu bylo napsáno jen v HTML / link bohužel nemám a jak nebylo /.
jistěže js, dej sem link na tu jp
w diskuzi

PS.: omlouvám se, ale omylem jsem přehmátl na klávesnici,a tab a pak mezerník mi odeslal příspěvek :)
Kucí, já ten link nemám a nemůžu to najít :o( ! Ale je to bbost, ne?
ten DIV, už to chápu, ale ten Bill, fakt pako MSIE je úplně k ničemu a jestli mě to donutí napsat do zdrojáku ty tagy jako pokud má prohlížjící MSIE tak tam nedej normální styl ale IEstyl, tak mě to naštve :-)

ale asi to je chyba u mě, možná že sem trošičku zprasil margin... vim jak to funguje, ale tohle je první web co sem dělal z hlavy.. (ty předchozí sem vopisoval z jakpsatweb, interval atp. a nebo části kradl)

jinak, ty se asi vyznáš, má cenu dělat styly v nějakém prográmku (bilův front page) nebo na čistym papíře? já to dělam jen v texˇˇtáku, tak jestli se zbytečně nedřu :-)
chypka :-) *stydí se*
cort (pivnicenaskvarovne.wz.cz)
Nemas nic, nemas dukaz.
A neumis popsat problem.

Mas obrazky, na ktere najedes mysi a okenku X se misto obrazku 1 se zobrazi obrazek 2.
Ano, toto jde vyresit pomoci HTML CSS position,hover,z-index

Mas obrazek 1, ktery se v casovem intervalu 10s vymeni za obrazek 2.
Toto jde vyresit tak, ze das do stranky IFRAME a tomu iframe nastavis HTML tag META refresh.
Se zmenou velikosti to nejde, protoze u iframe lze nastavit jedine pevnou velikost.

Jeste nejaky jiny program?
to peta.: Já se jen ptal, protože mě to zajímalo. Na to že nemám důkaz odpovím tím, že jsem si to vlákno neuložil, protože v té době jsem hledal něco jiného. Teď jsem to řešil a vzpomněl si na to. Možná bylo myšleno řešení, které popisuješ, nevím uvedeno nebylo a bylo popsáno jak to řešit pomocí scriptu v PHP.
to peta.: Ještě dodávám že nevím jak to popsat lépe, snad jen to namalovat a sestavit do komiksové podoby... ;o)
cort (pivnicenaskvarovne.wz.cz)
- tak to proved, obrazky mam rad :)
- muzes udelat html a popsat funkci, treba
- v PHP nevim, nevim. leda tim META tagem s refresh

podle tebe, popis: měnící obrázky
neco rika o vzhledu a funkci?
- Jako, nejjednodussi je v JS
- pak je mozne pouzit z-index v CSS. Coz mozna muzes povazovat za html, ikdyz je to CSS.
- Pak je mozne dat JS do CSS.
- take je mozne pouzit META refresh
- META refresh + iframe

odkazy na JS galerie jsou na slayeroffice.com (kdyztak to dej do google)
dole vpravo asi 60 odkazu zhora, Slideshow
to peta.: Jsme se nepochopili, já to vyřešené mám, jen se mi zdálo udělat to čistě v HTML jako hloupost. Právě proto jsem se ptal, ale jen kvůli tomu jestli o tom někdo neslyšel. A neboj, příště něco načmárám ;o)
vidis, a jde to :)
v PHP je myslim taky nejaka funkce s casem...

Jen mi prijde divne to tak resit, kdyz je JS pohodlnejsi. A bez JS ma smulu tak ci onak. Jako, muzes mu tam udelat tlacitka pro listovani bez JS. To je to nejmensi...