Zobrazování - IExplorer vs. Mozzila

Ahoj.
Mrkněte na mé stránky. V IExploreru se mi stránka zobrazí stejně jako v náhledu ve FrontPagei (až na jeden malý háček - bluebord shoutbord a návštěvnost, které mám v jedné vrstvě, by oproti náhledu měly být asi o 2mm směrem vlevo dolů)
V Mozzile se mi stránka zobrazí jinak: přehrávač s textem má být zarovnaný na střed, ale vidím ho zarovnaný doleva (a ke všemu nehraje). Běžící text dole má být ve stejném řádku jako "...stahuj zde" a má být červený. A vedle běžícího textu, stále ve stejném řádku, má být počítadlo bluebord.
V Apple prohlížeči se vše zobrazuje správně jako v IEploreru, ale zase bluebord shoutboard s návštěvností zasahuje do vodorovné čáry pod ním, což nemá.
Proč se to zobrazuje v každém jinak? Dá se to nějak spravit, třeba i částečně?
Díky moc za odpovědi
"Proč se to zobrazuje v každém jinak?"
Je to dáno jádry jednotlivých prohlížečů. Jestli děláš stránky ve Front Page, výsledek bude blíže zobrazení v IE.

"Dá se to nějak spravit, třeba i částečně?"
Ano. Základem je solidní zdrojový kód, aby si prohlížeče nemusely domýšlet (každý jinak), co tam vlastně mělo být. Neukončuješ tagy, máš chaos v hlavičce. Co má třeba znamenat toto?

<head>
..neco..
..neco..
</head>
<head><link rel="icon" href="animated_favicon1.gif" type="image/gif" ></head>
<body


Nebo proč používáš sadu & nbsp; k formátováni?


Cekově to zcela jasně vystihuje hláška Tidy HTML Validátoru:

Info: Document content looks like HTML Proprietary
"Co má znamenat toto....?"
Abych pravdu řekl, tak nevím. Jsem v tom totálně zmatený. Samozřejmě jsem začátečník - proto ten chaos. Jak se tak na ten kód dívám, tak tu chybu nevidím:-/ a k formátování jsem ještě nedošel. Je tam hodně chyb? Jestli bys mi třeba neporadil jaké zlepšit. Protože já bych to leda musel začít dělat celé odznova, protože chybu nenajdu.
Záleží, jak vážně to s tím webem myslíš. Pokud chceš jen udělat pár stránek pro kamarády, tak o nic nejde a nechej to jak to je. S minimálním úsilím ti stránky jedou a i když se zobrazují v každém prohlížeči jinak, vem to čert.

Pokud chceš dělat web pořádně a chceš, aby v různých prohlížečích vypadal +- stejně, tak se budeš muset dát do studia HTML a CSS. Výsledky nepřijou hned, ale budou stát za to. Doporučuji začít na http://www.jakpsatweb.cz Pprostě jít od začátku: nejdřive něco jednoduššího a pak přidávat. A hlavně, průběžně se na výsledek dívat ve více prohlížečích, ať chyby odchytíš hned od začátku.

Front Page se dá použít, když chceš rychle a bez námahy splácat nějaký web, pár stránek. Výsledek nikdy nebude nic moc. To už raději zkus NVU (je zdarma), mělo by to být o něco lepší. Nejlepší je samozřejmě přímo psát v HTML, ale to chce nějaký čas.

K té chybě: HEAD sekce může být na stránkách jen jednou.
Tak 1. HEAD jsem smazal. Ponechal jsem ten druhý.
Jinak trošku jsem ten web upravil, ale hlavně - web je můj osobní, takže když dělám ve FrontPagei, tak jsem upřednostnil prohlížeč IExplorer a upravil jsem to vše pro něj. Ted' by se to v něm mělo zobrazovat vše na správném místě. A pro jistotu jsem tam ještě dopsal, že je ten můj web optimalizovaný pro IE...
Tak jen doufám, že to tak stejně vidí i ostatní...
A ted' se jen učit, se učit...se učit...:-)
Myxin (myxin.wz.cz)
" A pro jistotu jsem tam ještě dopsal, že je ten můj web optimalizovaný pro IE"
Tak vhledem k tomu, ze 30% pouziva mozillove prohlizece...
A to jsou jenom ti, co nemaji zapnuty adblock na toplistove pocitadlo. Toplist.cz - globalni statistiky
A navic kazdy text, co nemusi byt na strance lzepsuje prehlednost. Bych to tam asi nepsal ani kdybyto bylo je pro IE.
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">

<head>
<title>titulka stranky</title>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">
</head>
<body>
...tu zacina vlastny dokument
</body>


takto by mala vypadat validna hlavicka dokumentu
appma (tubeamp.wz.cz)
Vtipne :)

<title>titulka stranky</title>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">

Opacne by to bylo lepsi. Nejdriv potrebujes nastavit META cestinu, pak muzes pouzit TITLE s hacky carky
Peta inak mas pravdu ak pouzivas v Title hacky