Chat v html

Nevedel by mi dakto poradit ako urobit obyčajní najjednoduchsí CHAT?
Pravdaže v html. A ked to nejde nevedel by mi dakto poradit ako nato?
:D

Chat je dynamicka sluzba a v tom ti HTML VUBEC nepomuze, pac to neumi.
Jestli chces chat, tak se nauc PHP, pripadne si na netu najdi nejakou hotovou.
A nevedel by si daakú stránku kde je taký chat. Ja som hladal ale nikde som to nenašiel. Alebo daaké fórum
" Ja som hladal ale nikde som to nenašiel."
To zase strejda Gůgl stávkuje? Nebo by ti spíš stačila lekce v hledání:
http://www.google.cz/search?hl=cs&q=PHP+chat&btnG=Vyhledat+Googlem&lr=
diki. Velmi si mi to ulahčil. Ale neprosím si tie pripomienky
Pochopil jsem že numíš ani HTML (když ses ptal jestli HTML neumí chat) tak nevím co s tím chatem chceš dělat. Někam ho umístit musíš a IMHO dávat doslova okopírovaný skript z hotového chatu (např. blueboard) atd. a zasadit jen tak do prázdný stránky je blbost...
peter (b07.wz.cz)
pro informaci, HTML je pasivni jazyk. Pouze zobrazuje stranku.
Pokud chces neco sdilet, je treba to ukladat nekde necim a posilat ostatnim pri zobrazeni stranky. Html takovou funkci nema, Javascript mel, ale uz nema. Na to lze pouzit PHP nebo PHP+mySQL, treba, ale je vice programovacich jazyku. googlem najdes spoustu jiz vytvorenych chatu v php/sql.

Nebo muzes pouzit neci sluzbu. Coz ma za nasledek, ze to bude, jak chteji oni a navic cekas, az se stranka zpracuje a posle ze 2 ruznych serveru. Kdyz ma 1 z nich potize, tak proste cekas...
www.volny.cz/peter.mlich/www.htm
odkaz PHP priklady
MySQL priklady
Jaký je asi tak nejlepší program na php
"Jaký je asi tak nejlepší program na php" jakýkoliv textový editor, který umí zvýrazňovat syntaxi.
Podle toho co tím myslíš.
Na *vytváření* PHP skriptů je docela šikovnej třeba PSPad.
Na *spouštění* PHP skriptů je docela šikovný třeba EasyPHP.
Pravděpodobně budeš chtít dělat oboje...?
Celkem jednoduše se dá založit chat službě http://www.meebo.com/ Stačí si tam založit účet.
Tady amte ten nejlepsi chat jeste si ho muzete zbarvit jak chcete.......www.blueboard.cz
Vašek (aq.wz.cz)
Ja treba mam doinstalovane zvyraznovani syntaxe do Faru, takze to povazuji za nejlepsi a delam v nem temer vse.

lavka3 (izumi.wz.cz)
u vlastniho si muzes zbarvit, jak chces, smajliky jake chces atd :)
A jeste muzes dat, ze kdyz kliknes na nick, tak ze pripise do psaciho okenka. Totez s jakykoliv smajlikem na obrazovce, ...