JavaScript - Zjištění souřadnic myši

Ahoj,
vím že na tohle téma je na internetu hodně věcí, ale to, co potřebuju, jsem nikde nenašel.
Potřebuju v JS vytvořit funkci getMouseX() a getMouseY(), které by mi vracely X-ovou a Y-ovou souřadnici myši. A nevím jak na to, aby mi to fungovalo i ve FF (v IE je to jednoduché).

Moc děkuju za rady, popřípadě ještě líp za celé funkce :-) :-)
No já nevím co si představuješ, že potřebuješ a jak si představuješ hledání na internetu, ale když se na Googlu napíše do vyhledávacího pole např.:

javascript zjištění souřadnice myši

tak na první straně výsledků je minimálně jeden odkaz (jiné jsem nezkoumal), kde je celá knihovna skriptů, tak to zkus tam...
Jasně, to jsme zkoušel. Ale našlo mi to plno funkcí typu getMouseXY, které nevracely žádnou hodnotu. Janom jako důkaz že umí zjistit souřadnice, je vypsali kamsi do formuláře na stránce. Ale já potřebuju funkci, která vrací hodnotu, a to např X-ovou souřadnici kurzoru. A takovou funkci jsem na googlu opravdu nenašel.

Zkoušel jsme si i upravit skript, který jsem vygooglil, ale výsledek hlásí chybu
"e" is not defined. tady je zdroják:

<SCRIPT Language="JavaScript">
<!--
function getMouseX(){
if (navigator.appName == 'Netscape') {
document.captureEvents(Event.MOUSEMOVE);
mouseX = e.screenX;
mouseY = e.screenY;
}
else{
mouseX = window.event.x;
mouseY = window.event.y;
}
return mouseX;
}

function zapisSouradnice(){
document.getElementById('div').innerHTML=getMouseX();
}

-->
</SCRIPT>

<BODY>
<div style="width: 400px; height: 200px; border: 1px solid red;" id="div" onMouseMove="zapisSouradnice()">
</div>
</BODY>
Já jsem našel třeba tohle:
http://h2so4.czweb.org/mys.html
to mp.x a mp.y nestačí?
ds: Díky, tohle by mi stačilo, ale mám malý problémek s přepracováním tohohle skriptu...

Šlo mi o to, udělat globální proměnné mouseX a mouseY, které by KDYKOLIV při jejich zavolání vracely AKTUÁLNÍ pozici kurzoru. A to se mi díky tvojemu odkazu povedlo :-)
Výhodou toho je univerzálnost v tom, že tyhle souřadnice můžu použít kdykoliv a k čemukoliv, narozdíl od jednoúčelových skriptů, které tyhle údaje uměly jenom vypsat do stránky, nebo zobrazit v inputu formuláře.

Ale bohužel funguje mi to jen v IE, i přes to že původní skript pracoval dobře v IE i FF :-(
Zdroják:




<head>
<script language="JavaScript1.2">
/* Vytvoření globálních proměnných mouseX a mouseY */
var mouseX=0;
var mouseY=0;
function getMouseX(e){
return e.pageX ? e.pageX : e.clientX + document.documentElement.scrollLeft + document.body.scrollLeft ;
};
function getMouseY(e){
return e.pageY ? e.pageY : e.clientY + document.documentElement.scrollTop + document.body.scrollTop ;
};
function mousePosition(e){
mouseX=getMouseX(e);
mouseY=getMouseY(e);
}
document.onmousemove=mousePosition;


/* Začátek skriptu */
function ukazPozici(){
document.getElementById('mujdiv').innerHTML='x: '+mouseX+', y: '+mouseY;
}
</script>

</head>
<body>
<div id="mujdiv" onMouseMove="ukazPozici()" style="width: 400px; height: 200px; border: 1px solid red;">
zde budou zobrazeny souřadnice
</div>
</body>




Nevíte pls v čem je chyba? V IE je v obou proměnných (mouseX i mouseY) nula...
oprava: Funguje mi to jen ve FF
ds: Tak jsem na to nakonec přišel :-) :-)
Díky ;-)




<head>
<script type="text/javascript"><!--
/* Vytvoření globálních proměnných mouseX a mouseY */
function getMousePosX(e){
if(navigator.appName=='Microsoft Internet Explorer'){
mouseX=event.clientX + document.documentElement.scrollLeft + document.body.scrollLeft;
}
else{
mouseX=e.pageX;
}

return mouseX ;
}
function getMousePosY(e){
if(navigator.appName=='Microsoft Internet Explorer'){
mouseY=event.clientY + document.documentElement.scrollTop + document.body.scrollTop;
}
else{
mouseY=e.pageY;
}

return mouseY ;
}
function mousePosition(e){
mouseX=getMousePosX(e);
mouseY=getMousePosY(e);
}
function getMouseX(){
return mouseX;
}
function getMouseY(){
return mouseY;
}
document.onmousemove=mousePosition;


/* Začátek skriptu */
function ukazPozici(){
if(navigator.appName=='Microsoft Internet Explorer'){
mouseY=event.clientY;
}
document.getElementById('mujdiv').innerHTML='x: '+getMouseX()+', y: '+getMouseY();
}
--></script>
</head>
<body>
<div id="mujdiv" onMouseMove="ukazPozici()" style="width: 400px; height: 200px; border: 1px solid red;">
zde budou zobrazeny souřadnice
</div>
</body>




Kdybyste někdo měli nějaký nápad nebo vylepšení, zkrácení zdroj. kódu apod., budu rád ;-) Ale já mám přesně co jsem potřeboval 8-)
xxxObiWan
no já jsem našel nyní tohle, ale to bude asi to samé, nebo podobné
http://webtech.scorpions.cz/index.php?akce=fullview&sid=40
jedna s moznosti...
jakpsatweb - html - formulare - input

jinak
google.com mouse event javascript crossbrowser