Odkazy

Ahoj, mám takový problém se stránkami... a abych uvedl vše, tak v html jazyce nejsem moc sběhlý a teprve se učím a to je jaksi i důvod problému... celou složku s webem jsem úspěšně překopíroval přes ftp na wz, ale nefungují mi odkazy a samotný pohyb... (zobrazí se první stránka nazvaná index.html, poté odkazem přejdu na úvodní stránku, ale pak se nehnu!)

web jsem vytvářel jako jednotlivé dokumenty, které představují stránky a pohybuji se mezi nimi pomocí cesty C:/web/(názvy stránek)... a nejsem si jist jestli to takle jde
ale pokud stránky spouštim z disku tak vše funguje


podle mě při nahrátí se to umístění asi změnilo, ale nenapadá mě jak to přepsat, díky všem za čas
navštiv jakpsatweb.cz nebo např.
http://polopate.jakpsatweb.cz/index.php?page=adresa

a hledej relativní a absolutní odkazy

na c:\ zapomeň

na indexu máš ten odkaz na další stránku dobře:
<a href="Uvod.html"><big>[Czech]</big></a>
tak postupuj v tom samém duchu
podle zápisu z lokálního disku jsou všechny html soubory ve stejném adresáři a tak to správně bude:

<a href="Index.htm">Proloque</a><a href="Uvod.html">O nás - info</a><a href="Historie klubu.htm">Historie klubu</a><a href="Fotky.htm">Fotky</a><a href="Clenove.htm">Členové</a><a href="Zavody.htm">Závody</a><a href="Kontakt.htm">Kontakt</a></p>

Pokud ti tam ty odkazy s tím C:\ ukládá automaticky nejaký editor tak před tím než začneš vkládat do nějakého souboru odkazy ten soubor ulož na disk aby editor znal jeho adresu - pak bude vkládat odkazy relativně. pokud to tam vkládáš ručně tak na c:\... zapomeň, ale to se už opakuji


ps: dobré je psát všechny jména souborů a adresářů malými písmeny, bez diakritiky a bez mezer, místo ní použij pomlčku, tedy historie-klubu.htm
jj akorát jsem to všechno předělal... a udělal to podle tý první stránky, protože mi bylo divný, že tohle funguje a zbytek ne...

ale dík, no hold to ještě neni ono a jakpsatweb jsem navštívil