Ohodnocení grafiky webu

ohodnoťte prosím vzhled stránek...berte v potaz že je ještě ve výstavbě...
Nelíbí se mi weby vzniklé tím, že rozflákáš na kousky obrázek z obrazovky Photoshopu. V menu napravo máš "teplý" nápisy - lepí se na sebe. :-))
A mimochodem - ani ten 1024 mi na šířku monitoru (1024x768) nevleze.
jj ale já chtěl zhodnotit grafiku...ne jak sem to dělal a co sem to dělal...teplý nápisy jsou schválně..je to jakási grafická pitomost na ozvláštnění
dik za comment
První kritiku od mne sklidíš hned na úvodní stránce:
1) proč existují 2 verze stránky?
2) proč se sakra otevírá v novém okně? :)

Ale k tématu:
1) Nerozumím účelu modrých šipek nad hlavním "obrázkem"..
2) "Teplé" menu texty jsou poněkud zvláštní - navrhuji třeba prohodit velké s malými (=zaměnit pořadí)..
3) Menu by určitě neuškodil nějaký ten hover efekt..

Celkem není moc, co "hodnotit" :)
Možná tak barévné téma (=použití modré - není špatné) nebo hlavní obrázek s pruhy a tučňákem (tučňákovi by neuškodil kousek žluté ;))..
Musím se zastat Lamy. 1280 pixlů se mi také na můj monitor nevejde, i když mám okna bez dekorace. 1024 vypadá na stejném monitoru hrozně. Co takhle to udělat gumové, jak je zvykem?

Vstupní stránky nejsou povolené, navíc se mi po kliknutí objeví nový panel. Proč tam cpeš ten atribut target? Proč si raději nezjistíš sám šířku okna?

Na stránce 1280gallery3.html máš příliš mrňavé písmo - skoro se ty blechy nedají přečíst.

S vypnutými obrázky je ten web nepoužitelný. Web bez textu vyhledávače nenajdou.
Ohodnocení grafiky webu...
Tak jo, strasna grafika.
Hele nic proti...až budeš mít argumenty tak něco říkej, až budeš rozumět grafice, tak něco říkej, až budeš mít lepší web než kdokoli tady..tak něco říkej..ale hlavně to prosimtě neříkej mě...
No, byl to tvůj nápad - nechat si ohodnotit vzhled. Tak se potom nediv, když to někdo udělá...
Co chceš hodnotit? Variace na modrou? Nebo havrana v rohu? Obrázky, jejichž načtení trvá věčnost, jak jsou velké?
Mimochodem - pro "estetično" nejsou žádné argumenty, někdy vystačí slovo "strašné". Takže se - peta - docela dobře vyjádřil. :-)
<HTML>Nevím proč, ale nelíbí se mi. Zejména ta anketa působí po grafické stránce jako pěst na oko. Co se týče rozumění grafice - to, že studuješ polygrafiku, neznamená, že rozumíš grafice nejlépe ze všech. Grafika je záležitost silně subjektivní, někomu se líbí tohle, někomu zas něco jiného. Když si odmyslím ty stránky s blueboardími nesmysly, tak to celkem ujde, ale na studenta polygrafiky mi to přijde trochu chudé.

EDIT: Když jsem to psal, Lama tam ještě příspěvek neměl - ano, výjimečně se také přikláním k petovi.</HTML>
Udělal jsem si malý screenshot tvé "Untitled Page" - ten titulek stránky design docela narušuje - na http://ekobrikety.vyrobce.cz/tuxpages.png . Moc se mi nelíbí, je to takové rozhádané.

Náhledy v Galerii bych udělal menší, než použité 1632x1224. Stačí klidně 160x120, stránka se pak načte mnohem rychleji.

Ta ptačí budka se mi docela líbí. Přemýšlel jsi nad nějakou vhodnou texturou?
Ještě takový drobný dotaz: K čemu máš ve zdrojáku stránky funkci NoRightClick?
juj tak ono stačí se bránit a mám hnedle víc komentů :D, no nic...petrovo hodnocení se mi nelíbilo proč asi? protože si nechávám hodnotit grafiku abych věděl co je špatně a ne jestli to je subjektivně hezký či nikoli...
Dál si nemyslím že to že studujii polygrafku že jí rozumím..ani v nejmenším...až někdo pojmenuje hranice, odkud jí nerozumim a odkud jo, tak se o tom můžeme začít bavit...dál si nemyslim že hodnocení je kritika špatného, snad možná by nikoho nezabilo kdyby napsal že takle část je dobrá...abych věděl že jí tak mám nechat, nebo z ní vycházet...myslim si že čtvrtina komentářu je napsaná negativne, jen proto že tu někdo soutěží o nejaké fiktivní místo o nejhezčí stránku, nejkrásnější kód atd...
Fce noRight Click je tam proto že jí tam chci mít...
Dál...budka je snad už i vyhozená ptže to byla kravina která je za pět minut v Cinemě hotová... piště pište sirové...
j taky se chci zeptat jestli se dá nějak vložit do stránky písmo který je málokdy používané a tudíž málokterý počítač ho zobrazí...např Calibri...je to možný (teda kromě převedení textu do obrázků)
Je to možné - příklad je tady - http://interval.cz/clanky/dynamicka-pisma-prilozeni-fontu-k-webove-strance/ Zbytek ti najde Google.

Mimochodem - ten no right click nějak nefunguje - alespoň ne ve Firefoxu ani Opeře. V IE si každý snadno zobrazí zdroják pomocí tlačítka Zobrazit... Takže ta funkce je tam opravdu na 2 věci... :-)
Připojuji se k Lamovi - Ctrl+U ve FF je snad ještě snadnější cesta ke zdrojovému kódu než hledat myš a pravé tlačítko.

Stránka působí chlaně. Rozhodně by tomu prospělo použít k těm studeným barvám ještě nějakou teplou. Ty cancourky psané drobným modrým písmem na temném pozadí působí rušivě. Modrá barva na tmavém pozadí má nedostatečný rozdíl barvy, jasu i kontrastu.

Výsledný grafický dojem na mém monitoru kazí i to, že se místo českých znaků s diakritikou ukazuje něco jiného než bych čekal

LAma: ta funkce je tam nejspíš ještě jako důkaz, že to dotyčný umí...
=Pingu09=
Vidím, že během víkendu ses oprostil od "2 identických" verzí stránky..

Nicméně,..

a) používat font, který na většině PC není (lze najít procentuální tabulky instalovaných písem..) je kravina ;)

ale k tématu..

b) u mne sice funkce na zablokování pravého clicku funguje (FF)..rozhodně mi ale nezabrání použít kteroukoliv z možností kontextové nabídky ;)

c) "stránky testovány ..." - nezdá se mi, že by to byla pravda - políčko přihlásit mimo bílé pozadí, modrý text pod tuxpages.org divně zalomený v půlce, input boxy "přelézající" modré pozadí login formuláře atd. ...

d) mimochodem chtělo by to do hlavičky vepsat používané kódování.. ("ka�d� koment��..")

e) dalo by se pokračovat..je toho více..

___
To, že někdo studuje "polygrafiku" (<sarkasmus>co to vlastně je přesně ta polygrafika? jako, že ji studuješ napůl?</sarkasmus>) ještě neznamené, že tou rozumíš lépe než jiní.. studovat je jedna věc, druhá je umět.. (btw: k tvorbě webu jen grafika opravdu nestačí..)
Jó, jó. Takhle to dopadá, když si uživatel nenastaví prohlížeč tak, jak to autor webu zamýšlel... Pak se to každému zobrazuje jak se mu zachce - a to je anarchie! Není daleko doba, kdy si uživatel bude muset stáhnout spolu se stránkou i prohlížeč, aby se mu stránka správně zobrazila. Něco jako ChomejAllinOne.
Lama: Však jsi určitě viděl můj screenshot. A to je jen slabý odvar toho, co na té stránce vidím teď. Teď je to hrůza - daleko horší, než to bylo předtím.
Kit::: Tě lituju. Budeš si muset stáhnout ten ChromejOlinOné. Je ke stažení na http://www.řepka.cz nebo tam někde. :-))
Ja jsem to jenom zestrucnil. Vetsinou jsem kritizovan za to, ze se rozepisi. :)

Mam CRT Monitor, prohlizec Firefox.
* spoustu pismen nevidim, barevne splyvaji s pozadim, jsou titerna, predevsim vsechna tmave modra
* pruhovane pozadi je to nejhorsi, co muze byt
* spatne se zobrazuje cestina
* tlacitko Prihlasit se preteka text pres obrazek
* cas na strance se mi ukazuje takovy, jaky mam nastaveny v pocitaci. Nevyhoda je, ze si nastavim 6:00 a uz si podle tveho casu neseridim hodinky spravne na 14:34
* text uz. jmenho a heslo, zerna s tmave modrou a jeste prouzkovanou, nelze precist

Co dal jsete chces vypsat? Proste je to strasny.
:D tak to je mazec, lidi chtěl jsem ohodnotit grafiku...sehnal jsem kodéra kterej už mi dá kód do pucu takže nezobrozování písem je doufám za námi...další technické nedostatky budou doufám odstraněny taky bez ústupků po grafické stránce :D welice děkuji za komentář pro vkládání písem do stránek...stránky se pomalu brousí do konečný fáce za což jsem rád. Dál taky "děkuju" přispěvateli který navrhoval abych vytvořil na moje stránky i příslušnej prohlížeč...znovu říkám, nejsem koder a tak technické problémy budete muset pár chvilek vydržet... děkuju i za další chyby který se budu snažit opravit...opakovat chyby který tu jsou nejni nutný-nejsem slepej- pochopte-žádal jsem komentáře abych věděl co mám napravit, ne že bych tvrdil, že tak mají stránky být a už s nima nehnu...
Řekni kodérovi, že se stránky zobrazují v různých prohlížečích různě (aby s tím něco udělal). A co myslíš "grafikou"? Ty šílenosti v Gallery? Nebo snad vzhled webu (to modročerné)? Už ti pár lidi napsalo, že se jim to nelíbí (takovou odpověď samozřejmě neakceptuješ). Zkus ohledně hodnocení oslovit nějakou firmu, zabývající se grafikou profesionálně (nezapomeň předtím rozbít prasátko). :-))
pingu09: a ten koder, to je nějaký exotický cizinec nebo recesista?
http://ds.mysteria.cz/tuxpages.png
řekl jsem snad že už jsem hnal ty stránky ke koderovi?...ne pletete si pojmy s dojmy pánové...
Pingu09::: Ani ne. Když někdo napíše: "sehnal jsem kodéra kterej už mi dá kód do pucu takže nezobrozování písem je doufám za námi..." - tak čekáme, žr jsi ho zasypal prací. Žeby vařil ze vzduchu? Anebo se naplnila obava: "je doufám za námi..." a kodér prchnul? :-)