Hezké url a průhlednost

Zdravím,
prosím která z těchto url adres je pro SEO optimalizaci nejvhodnější /index.php?page=stranka, /stranka.html nebo /stranka/?

A ještě bych se chtěl zeptat jak je možné že když dám v CSS

.pruhlednost
{opacity: 0.5;
-moz-opacity: 0.5;
-khtml-opacity: 0.5;
-ms-filter: "progid:DXImageTransform.Microsoft.Alpha(Opacity=50)";
filter: alpha(opacity=50);
}

a dám to na obrázek otevřu v IE 8 tak obrázek není průhledný?
Ani jedna. Dovedeš si představit, že bys napsal do vyhledávače slova "index", "php", "stranka", "page" nebo "html"?
K té průhlednosti: v IE 8 to funguje taky, je však třeba povolení zabezpečení stránky (měla by ti nahoře vyskočit lišta s upozorněním).
Kit asi si mě špatně pochopil nebo nevím ale ptal jsem se jako na tvar té stránky... Tak ještě pro ty co to špatně pochopily, tak tu dám lepší příklad buďto mxvsatv.xf.cz/index.php?page=motorky, mxvsatv.xf.cz/motorky.html, mxvsatv.xf.cz/motorky/ teď už víš jak jsem to myslel?
Tak zajisté mxvsatv.xf.cz/motorky bez toho posledního lomítka. Lomítko na konci značí, že jde o adresář.

URL by mělo být pokud možno jednoduché, snadno zapamatovatelné a jedinečné.
Pro SEO je vlastně jedno, jaká bude podoba adresy, i když mxvsatv.xf.cz/motorky má přece jen větší váhu než mxvsatv.xf.cz/index.php?page=motorky. Zásadní je informace na něm.
Navíc jedna stránka by měla mít pouze jednu adresu. Jakmile jedna stránka bude mít více podob adresy, tak google za to strhává body.