Nejde nahrát obrázek?

cau lidi udělal jsem internetové stránky a mam tam celem 3 obrázky a ani jedny se mi po nahrání nezobrazují na stránkách, dělal jsem to v programu NVU, je to amaterský program, tam jse mi fotky zobrazují ale jakmile to nahraju tak nic mam tam misto toho prázdný obdelník NEVITE PLS NEKDO CO STIM? diky
zkus vložit obrázek i na server
<HTML>Ano, obrázky je potřeba taky nahrát. Vidím tam jen jeden a ke všemu nevhodně pojmenovaný. V názvu souborů se vyhni mezerám a diakritice. Tj. soubor "mapa tenis.jpg" pojmenuj raději mapa-tenis.jpg. U ostatních to stejné. Jo a taky dej pozor na velikost písmen. Obrázky obrazek.jpg a obrazek.JPG jsou dva různé soubory.</HTML>
Nepoužívej v názvech souborů mezery, diakritiku, JPG není totéž co jpg. Musí taky souhlasit cesta k souboru podle zdrojového kódu.
diky za rady , vše jsem zkusl a nic, nejde mi totoiž tady na netu nahrát obrázky ale vubec index atd tam ma za1s a obrázek ani ne za 5 minut nevíte nekdo kde muže bejt jeste chyba?
file:///C:/Users/Jakub/Documents/internetov%E9%20str%E1nky%20tenis/tenis/tt.jpg
Tohle ti jako cesta k souboru možná funguje doma, ale ne tady na wz.
Tomu se říká čtyřboj. :-) Porušil VŠECHNY zásady najednou, to se hned tak nevidí:

- lokální adresa
- diakritika
- mezery
- velká a malá písmena
ok ale mne to cestu hodí sama, dám vložit obrázek najdu ho v dokumentech a cesta se mi tam zobrazí jak ji mužu zmenit?
Co takhle ji napsat/přepsat ručně?
Když se soubor s vytvářenou webovou stránku před tím než se začnou vkládat odkazy uloží na disk (tedy nebude jen v operační paměti počítače) tak editor začne místo absolutních cest nabízet relativní. A šílené "dokumetové" adresy z Windows se neprojeví.

Když se soubor, který má tvořit webové stránky uloží tak aby jeho jméno neobsahovalo diakritická znaménka, mezery a bude obsahovat jen malá písmena tak jej editor vloží a bude vše OK.
NVU jsem dopodrobna nezkoušel, ale tuším, že se tam možná ptá, zda má adresy ukládat relativně nebo absolutně. Jako začátečník bych asi zvolil "absolutně". Ovšem správně je "relativně".

Dají se použít i názvy souborů s mezerami a diakritikou, ale je s tím víc problémů než užitku. Pro běžnou práci v rámci jednoho OS se dají použít téměř jakékoli znaky (kromě '/' a '\0'), ale při komunikaci s okolím je stále vhodný konzervativní přístup. Tedy bez mezer a bez diakritiky.

Necitlivost na velikost písmen mají snad jen OS od Microsoftu. Všechny ostatní jsou case sensitive, tedy fotka.jpg<>fotka.JPG<>Fotka.JPG. Tzn. velikost písmen rozlišuje většina serverů.
dik lidi ale je hlavní problém v tom že mi nejde nahrát obrázek sem na net jak se tam ukládájí jednotlivé stránky atd.
No člověče, když budeš mít cestu zapsanou nějak takhle:
file:///C:/Users/Jakub/Documents/internetov%E9%20str%E1nky%20tenis/tenis/tt.jpg

tak ti to, že sem ty obrázky nahraješ nebude nic platné.

Připoj se k webu pomocí FTP klienta a soubory tam nahraj s jeho pomocí.
FTP klient zapisuje svou činnost do logu - pokud nebude připojení fungovat uveď sem obsah logu
a ten FTP kliet je prosim co?
už jsme to vše upravil tak by to melo být v poho ale jak na toho FTP klienta?
FTP je File Transfer Protocol - tedy protokol, který je určen pro přenos souborů po internetu. FTP klient je program, který k přenosu souborů používá FTP
Na Webzdarma se dá najít např:
http://faq.webzdarma.cz/faq.php?ftp
http://faq.webzdarma.cz/otazka.php?34
lidi díky za spolupráci už to funguje díky moc
Jakub: a proč má ten obrázek s logem skoro 4MB. Něco jako ds.mysteria.cz/tt.png by nestačilo?
ds: Protože by ten web byl moc rychlý. Umístění 40Mpx loga na titulní stránku ho efektivně zpomalí.
Je to jeden ze způsobů, jak udržet návštěvníka na stránkách o něco (o hodně) déle... :-)
... a také jak co nejvíc oddálit, kdyby návštěvník chtěl náhodou přijít znovu :-)
Zkouším nahrát obrázek, ale taky mi to nejde, vložila jsem ho i na své stránky, pojmenování bez diakritiky, mezer, velkých písmen, věděl byste někdo jak na to? Díky moc.
Skutečně jsi ten obrázek na server uložila jako
index_soubory/image003.jpg
?
Teda popravdě jsem ho vložila "jen tak" . Máš na mysli, že mám vytvořit adresář index soubory?
Už je mi to jasnější, vložila jsem obrázek z index_soubory, ale stále se nezobrazuje...