Kódování webu

Asi 2 dny zpátky se mi začal zobrazovat web v Google Chrome chybně. Přestože mám v html kódování UTF-8 a doposud ho prohlížeč správně rozpoznal, nyní ho na automatickou detekci rozpozná jako "Západní jazyky ISO-8859-1". Když kódování nastavím ručně na UTF-8, zobrazí se web korektně. Netušíte někdo kde hledat chybu? Nemůže být problém také v právě dosti diskutované reklamní liště? MS Internet Explorer to vyhodnotí a zobrazí úplně stejně (tedy korektně pouze při ručním nastavení na UTF-8). Díky za názory.
Problém bude způsobený vkládanou reklamní lištou, do stránky je vložena úplně na začátek před DOCTYPE a hlavičku. Měla by se vkládat až za tag body (nejspíše se tam i dříve vkládala a při nedávných změnách se lehce změnil způsob hledání zmíněného tagu).. každopádně tvůj kód vůbec neobsahu tag html, který má následovat hned po DOCTYPE (což by mohlo právě způsobovat chybu s reklamou vloženou na špatné místo), takže to zkus opravit (argumentm, že dříve to fungovalo je zbytečný..) a uvidíš.
Tak jsem přidal tag - zatím pouze do index.php - a stav je stále stejný... Asi bude chyba někde jinde. A jak vypadala reklamní lišta dříve netuším...
Ještě tvořím web http://bssmetanova.webz.cz/ - tam mi občas nějaký ten úvodní tag také chybí (samozřejmě to opravím), ale vše funguje. Jediný rozdíl je asi v té reklamní liště...