win95

Zdar,

neví někdo, co znamená hláška "Chyba při inicializaci zařízení IOS, počítač budu muset restartovat",

totiž na jednu starou mašinu jsem nainstalovat win95 protože nic jinýho se tam nevešlo, všechno šlo v pohodě ale při restartu tohle, nabootovat lze jen v systému dos, nouzový stav taky nejde, dává to tu samouhlášku

nevíte co s tím, díky
To se jen projevila charakteristická vlastnost Woken...

Nenapadá mě lepší řešení než zformátovat a znovu nainstalovat. Když to ani pak nepojede - máš smůlu.

P.S.: A co Linux - když se tam vleze W95 tak Linux snad taky, ne :o)

P.P.S.: Víte, jaký je rozdíl mezi listím a Woknama ???
(pokud tento starý ftip - nebo spíš zhodnocení reality - neznáte tak "listí padá jen na podzim" :o)))) )
První byl samozřejmě Linux, ale nevešel se mi tam o 56 MB, win98 o 14 MB, je to stará šunka, ale hodí se, zkusím z ní vytvořit domácí síť ...
Estli chces, negde sem sehnal Linux 0.0.1, poslu mailem, zapakovany to ma asi 80 KB :-)))
Jo, díky, byl bych vděčný
Odeslano.....
sem slysel. ze vokuchanej linux (zadna stara verze) se vejde na floppynu (filesys, net,...) a umi z ni i bootovat
To bych upřesnil... On totiž "není jeden Linux", ale několik různých distribucí (asi jako wokna jsou 9x nebo NT). Například takovej RedHat8.0 má 3 instalační CD, Debian prý 6 a tak dále...

Nicméně pokud chceš linux na 1 disketu (nebo i na víc disket :o)) ) podívej se na www.ll.cz do sekce "Distribuce OS" a pod odkazem "Disketové distribuce" se nachcazí asi 43 různých linuxů :) , které nacpeš na jednu či více disket.