Instalace Linuxu

Potřeboval bych si nainstalovat Linux Mandrake, ale jsem úplný začátečník (a navíc teď nemám moc času na experimentování). Můžete mi alespoň poradit, zda to půjde nainstalovat na jeden oddíl k Win2K pod FAT32? Nerad bych přišel o všechno nastavení :-)). BTW, pokud máte nějaký dobrý odkaz ke stránkám s touto problematikou, sem s ním.
Díky moc za radu
urcite, pokud nepocitam ze linux mam vlastni partion tak je to dobry;-))).
Staci kdyz uvolnis na disku x GB mista pak pri instalaci oznacis kolik das na linux a on si to sam preformati:)))

Lukasik
Jo, díky. Ještě jeden dotaz (snad už poslední :)): zvládne Linux vytvořit spouštěcí nabídku, nebo musím použít nějaký speciální Boot manager?
zvladne uplněv poho
jj, vytvoril mi ji... dokonce tam dal i windowsy:o))
Takze jsem mel boot linux/winows a pod windows jeste win98/winxP
:)
co mas za disk lukasiku nejakej hodně velkej nebo vice hodně velkych disku??????
Hele, když už jsme u toho kolik má nejmenši distribuce Linuxu z nějakym jednoduchym grafickym prostředí?
A nainstaloval bych ho na:
PC Pentium 150 mhz
16 MB RAM
Win 95?
na 486 Red hat 7.1 dostanes a disk ti staci 1GB
koukni se na www.ll.cz - tam toho najdes...
Jinak RedHat 7.1 tam skutecne pojede, ale jako graficke prostredi (Xka) si dej radeji WindowMaker nebo neco takoveho. Obavam se, ze 16MB RAM by bylo pro KDE nebo GNOME moc malo...
KDE jsem to rozhebal i na 16MB Ram ale "stallo to za to!"
Pro KDE 1 (mozna i 2) 16MB by mohlo jet, ale KDE 3 už je moc nazrany na pamet. Doporucil bych WindowMaker nebo mene zname okenni manazery. Ty moc nezerou a jdou i na pomalem pocitaci.

2café: Textove prostredi je vzdycky mene narocny, muze jet i na 286;-)

Tomík.