Pomožte mi s Linuxem

Potřeboval bych prosím Vás poradit s Linuxem. Jelikož už mě Windowzy začali pěkně s..., rozhodl jsem se, že si seženu Linux. Bohužel to je jen Mandrake 8.1 ale pro začátek to stačí.
Problém je v tom, že u nich sedím poprvé a vůbec nevím jak fungují a jak s tím zacházet. Jako "prohlížeč" jsem si dal KDE, tam pár věcí jakžtakž chápu.

Takže, co bych potřeboval:

1)Nejde mi zvuk, máz zvukovku sis integrovanou a když pustím nějakou hudbu, nic neslyším, co s tím? To potřebuju ovladače, nebo je to v kodekách?

2)Jak spustím Apache, kterej jsem si tam samozřejmě nainstaloval?

3)Kde seženu dobrej prohlížeč webovejch stránek?

4)Na svých stránkách mám odkazy udělaný na buňky tabulky <a href="neco.htm"><td>Něco</td></a> a Netscap a Mozila, který tam jsou, to nepodporují, je to verzí či se to dá někde nastavit. Do teď jsem používal jen Internet Explorer (Chyba co?).
>4)Na svých stránkách mám odkazy udělaný na buňky tabulky <a
>href="neco.htm"><td>Něco</td></a> a Netscap a Mozila, který tam
>jsou, to nepodporují, je to verzí či se to dá někde nastavit. Do teď jsem
>používal jen Internet Explorer (Chyba co?).
chyba sežen si operu veze sedum www.opera.org (com)
a movějšivezi netscapa ale presto budes muset trochu upravovat zdrajaky stranek
Veskere odpovedi ohledne LINUXu naleznes na www.abclinuxu.cz, jinak zkus googlovat, vetsinu tvych problemu uz nekdo resil (taky se zacinam orientovat a tohle je 100% navod jak vyresit vetsinu problemu - zkusit hledat esli uz je nekdo neresil a pak na zaklade jeho reseni improvizovat)
4) <a href="neco.htm"><td>Něco</td></a> ?

Co to je. Vkládat tabulku do odkazu je podle mne nesmysl. Jediné řešení je to přehodit: <TABLE><TR><TD><a href="neco.htm">něco</A></TD></TR></TABLE>.

Mam MDK 9.0 a navic odpovidam poslepu.

1) Jestli je zvukovka instalována - spust Mandrake Control panel - Hardware -> zobrazi se seznam hardwaru. Tak hledej.
Pokud je tak v "nastavení KDE" - zvuky - někde zapnout zvuk.
Jinak nevím.

2) Apache by měl být už spuštěn už při startu ( při nabíháni se někde objeví - Startuji HTTPD). Takže otevři prohlížeč a zadej "localhost".

3) Opera, Mozilla 1.x, Galeon, ...


Tomík.