Cigani (topinky) jaky je vas nazor?

piste..
Napisu prvni (svuj nazor).

Vetsina lidi rekne: nemuzeme je hazet do jednoho pytle, jsou mezi nimi i dobri a vzdelani...

tomu se musim vzdycky zasmat, protoze:
ve vezeni je vzdy take nekdo kdo je nevinny a presto to vezeni nezrusi
jedna mys z vaseho pole vam take nezere obili
.....
.....

Vim ze si na tom vetsina politiku dela jmeno tim ze nasi romske komunity zastavaji ale samy maji jiste sve nazory...

nikdy nevite ktery z nich vam bodne nuz do zad
kazdy kdyz vidi cigana ma predevsim (opravnene) strach o penezenku
kazdy kdo si jde zadat o byt vi, ze v prve rade ho dostanou romove s 10ti deckama a stejne ten byt znici...
atd atd.....

je nekdo kdo se mnou nesouhlasi?
> nikdy nevite ktery z nich vam bodne nuz do zad
hele, zkus se podivat na statistiky napadeni a zjisti, kolik z nich (nejlepe v procentech) pachaji obcane romskeho etnika. zjisti to globalne pro celou cr a ne jenom pro region, kde je romu x% (kde x je mnohem vic nez jinde)

'cigani' se spis pisou jako 'cikani', ne ;-)?

na dalsi tvrzeni radsi reagovat nebudu, zadne zkusenosti nemam (o byt nezadam a penezenku mam v predni kapse a jeste k tomu na zip ;-))

> ve vezeni je vzdy take nekdo kdo je nevinny a presto to vezeni nezrusi
> jedna mys z vaseho pole vam take nezere obili

ano. kolik lidi (%) je ve vezeni nepravem? kolik mysi (%) nezere obili?
myslim, ze celkem malo.
a ted tohle: kolik (%) 'ciganu' ti bodne nuz do zad? kolik % krade penezenky?
nebude to nahodou tak, ze znas 'cigany' jenom z novy, kde ti samozrejme ukazujou jedine romskej byt po utoku molotovem, pripadne jeste tak frontu pred uradem prace?
Muj nazor je,ze rasizmus v CR je.Ovsem ten,ze diskriminovani jsou bili.Byt ciganem v CR je lepsi nez byt bilej,protoze ty privilegia a dotace co maji tady,by cigani jinde nenasli.A to si jeste stezuji!Fakt pochybuju o tom ze v Americe se treba stejne srdecne chovaji i k cernochum(proti tem teda nic nemam,pac sem zive cernocha videla jen jednou :-)).No a proto ciganum jen schvaluji,ze utikaji do Anglie.Jen at si je tam nechaji,my jich tu mame dost...
btw, belochu taky...
jtk: nejsi nahodou cikan?
Je videt ze nemas zadne zkusenosti z praxe...
ja ano.
Moje matka dela u zachranne sluzby, moje sestra u hasicu a dalsi z rodiny je policajt.
Vim jaci jsou... a uvedu ti tedy priklady z praxe:
na vetsine z jejich (giga)svadeb dojde ke rvacce kde vytazeny nuz a nasledne pouzity neni vyjimka spis pravidlo!
To same je i na cikanskych POHRBECH !
Moje kamaradka bydli v jednom z nove postavenych bytovek...
8 z 10ti bytu dostaly cikani a ona bydli mezi nima...
neustaly smrad, bordel, rev a letajici zidle jsou pricinou toho ze se uz po mesici chce odstehovat z tama pryc... je jasne ze stiznosti ji nepomuzou... hned se totiz ozve: to je rasismus!

Na diskotekach delaji bordel a proc?
protoze jich tam jsou desitky, nezaplati vstup, lezou za bar,......
nedavno zase odchazel jeden "cikan" z jednoho slusnyho podniku a neobeslo se to bez toho aniz by prasknul sklenenymi dvermi a vymlatil tak sklo.. a proc? barman mu nechtel pujcit prachy do automatu !

otevri oci jtk!
> Moje matka dela u zachranne sluzby...

Ty máš v mobilu jenom 3 čísla ne? 150, 155, 158 :-)

Jinak souhlasím.

Cikáni mají jinou mentalitu. Za komunistů se je stát snažil přetransformovat do normálních lidí a to byla asi chyba...
Mají v genech úplně jiný způsob života - kočovný

A tento gen nabere po vstupu ČR do EU nový rozměr... uvidíte
jkt ... to bude cigan (cigani sux). Bych je prestehoval na sibir, tam neni co znicit .... okradli me (3[cigani] vs. 1[bilej - ja] == ciganska ferovka) je bezna zalezitos (Brno) jako dostat pomerancem nebo trebas jabkem ;)
je to jedinej narod co me "vadi" ... sikmovokej cernoch .. lidi sou lidi (az na cigany ;))
nevim, nezda se mi tahle otazka nejak zvlast aktualni a neni mi jasne co tu chces vyresit, ale pro me za me ...

jestli to nekoho zajima, reknu svuj nazor: do jiste miry by bylo nelogicke nebyt rasistou, bud mate osobni zkusenosti nebo zprostredkovane, takze at uz chcete nebo ne, podvedome si kontrolujete penezenku kdyz se kolem vas ochomitaji podivna individua (vetsinou vice opalena) ... bohuzel je to tak (a nemusi to koncit tady, zalezi na mnozstvi zkusenosti), nevim jestli se to da kvalifikovat jako rasismus, pro me za me treba jo

na druhou stranu ale clovek, ktery ma aspon kousek rozumu, nemuze neco takoveho prohlasovat obecne a delat z toho nejake zavery i kdyby pravda byla, ze 100% cikanu krade (a predpokladam, ze to tak neni)
nelze z toho delat obecne pravidlo, pokud se ti to nezda, zkus si predstavit sam sebe, ze by ses narodil trochu vic opaleny jak by ses citil
Raci se moc vyjadrovat nebudu, ale kdo mysli ze to je pohoda zit mezi nimi at se nekdy projde po nejakem vetsim meste, ktere s nimi ma problemy (neni take zcesty zavitat do nejakeho paneloveho domu).... okamzite zmeni nazor... a to ja se tu jen neprochazim, ja tu bydlim......
Je pravda ze nekteri se opravdu snazi, a chteji zit normalne, ale bohuzel pod tlakem sveho okoli sklouznou zase dolu.... chlast, cigarety atd.... To same jejich deti... pokud je motivuji do zivota, tak prvnich par let to mozna jde... jenomze jak zacnou chodit do skoly, zacou se stykat s dalsimi cikany, kteri k "normalnimu" zivotu motivovani nejsou, a opet jsme tam... jsou "stazeni" dolu a uz neni sance na zlepseni.....
Takze bezvysledna situace.... a nejhorsi je, ze kdyz neco udela bilej cernymu je to okamzite rasismus, ale kdyz se to stane obracene, tak to je jen prestupek, a nekdy ani to ne...
Samozrejme kdyz du po ulici, a vidim cikana(y), tak si take zacnu davat pozor na penezenku a mobil... a nejak nechapu jejich mysleni, kdy na ulici oslovi kazdeho vetou "Pucis mi bura?", "Muzu si od tebe zavolat", "Co to neses?", "Ukaz mi hodinky" atd.... nebo ty jejich "ferovky" 50:1...proste no comment.....
jsem arijec, jestli to nekoho zajima ;-) (resp. mam blondaty vlasy a modry oci, jestli chcete, tak mozna poslu fotku ;-)) - ale je pravda, ze co jsem se vratil z vody (necelej tejden), tak jsem ponekud opalenejsi...

jojo, uz jsem potkal cikana, kterej se me zeptal, jestli mu pucim mobil, tak sem mu rek', ze nemam, a on na to: "tak si ho taky ukradni" - ok, no comment.

nicmene trvam na tom, ze posuzovat etnickou skupinu (ted mluvim o cikanech, pro mene chapave) jako celek podle chovani vetsiny jejich clenu proste nejde.

jako se mi dela spatne z jednani nekterych cikanu (vetsiny ci mensiny, to nevim a nemam, jak to zjistit), tak jsem stejne znechucen jednanim nekterych bilich spoluobcanu. fakt by me zajimalo, kolik % vrazd spachal beloch a kolik cikan. (asi by bylo dobry to navic prepocitat vzhledem k podilu v populaci)

> na druhou stranu ale clovek, ktery ma aspon kousek rozumu, nemuze neco takoveho prohlasovat obecne a delat z toho nejake zavery i kdyby pravda byla, ze 100% cikanu krade (a predpokladam, ze to tak neni)
nelze z toho delat obecne pravidlo, pokud se ti to nezda, zkus si predstavit sam sebe, ze by ses narodil trochu vic opaleny jak by ses citil

naprosty souhlas

> lidi sou lidi (az na cigany ;))
no comment

2 master: odkud jses? ja jsem prazak (nechte me zit :-)), mam svy zkusenosti. jo, i tady se kamosovi stalo, ze cekal na autobus a delal neco s mobilem. prisel cikan, slohnul mu ho a hbyte zmizel v blizke trznici :-(

> a nejak nechapu jejich mysleni, kdy na ulici oslovi kazdeho vetou "Pucis mi bura?"

jojo, taky souhlas
uj, sorry, melo tam bejt 'bilych spoluobcanu'
Mozna by jen stacila jista spravedlnost...
zadny reci o rasismu, ale rovnocene jednani...
omezit pridavky do 3 (4) deti a vic ani korunu stejne jako to maji na slovensku...
tzn. ze by nezalezelo jestli ma clovek 4 nebo 10 deti...
proste by dostal napr. 6tis a hotovo...
neboli: vic nez 4 brat porad jen jako 4...
stejne bezna bila rodina nema vetsinou víc nez 2 az 3...

kdyz dostanou novy byt a za par mesicu ho zacnou demolovat, tak at se jim to dostane nekam do zaznamu aby novy uz nedostali... atd...

tady ty nase zakony je doslova zivy...

Odkud jsem? Z Vyškova...
Je to vojenske mesto a podle toho to zde vypada.. samy vojak...
a tak to tedy muzu i dobre porovnat...

20 ozralich vojaku v nejake lokalite si mozna zazpivaji a opiji se, ale to je vsechno..
3opili cigani naposledy do tehoz podniku jen tak prisli...
kolem jdouci holce dal ten jeden jen tak facku a ona odletela na opodal stojici stul !
pak dosli k baru a zacali tam otravovat hosty...

VZIVOTE JSEM NEVIDEL neco podobneho ze by udelal beloch... ne u nas..
verim ze se to stane a ze to tak taky obcas je, ale to jsou dnes sposty problemu protoze zadne slovo: rasismus nehrozi stejne jako mnohem mensi pravdepodobnost ze do vas zapichne nuz....

kdyz si tohle dela cigan, zavola se policie a ta ho jen z tama vyhodi...
to je vse...
a kdyz ho zadrzi a daji mu to do zaznamu tak co?
NIC!
pracovat stejne nikdy poradne nebude, co ma v rejstriku trestu je mu jedno!
kdyz ho zavrou na nejaky cas tak se aspon ubytuje zadarmo a dostane najist ..
coz zase platime mi... v DPH !

nechapu jak je muzete hajit.. nejspis si pak pripadate jako spravni a slusni lide....

kdyz by jednou napadli vase deti, pritelkyni, kamarada, vas,.... pak bych vas chtel videt..
Tak jeden cikánskej vtip:
Šel takhle jeden chlap po ulici a měl na triku "NESNÁŠIM CIKÁNY".
Najednou přišel k němu cikán a ptá se ho :"Co to máš na triku?".
CH: "To je první věc co na vás nenávidím.Nepochopíte jednoduchý věci."
CI: "Ty hajzle. Dáme férovku.Kolik ti je 30? Nás taky!"
CH: "To je druhá věc co na vás nenávidím.Musí vás být přesila abyste někoho zmlátili."
CI: "Ty hajzle já tě naučim".....................a vytáhne kudlu
CH: "A to je poslední věc co na vás nenávidím......ž taháte nože tam kde se bude střílet!
Nevedi co chteji.... vzpominate na Maticni ulici ? Jak si stezovali ze jim tam stavi plot (teda chteli postavit) ? Otres.... A jak je potom pri povodnich prestehovali na vysokoskolsky koleje, a jak si tam stezovali ze chtej sunkovy bagety a multivitamin a ne chleba s pastikou nebo marmeladou a stavu ? A jak to tam pak rozkradli ? No je takovy clovek vubec clovek ? No na to at si kazdy odpovi radeji sam....Vzdyt ty lidi (mam na mysli ty normalni) co tam s nima bydleli v jedny ulici museli mit hroznej zivot.... furt nachcano prede dverma, bordel(hluk) do rana, vyhruzky atd....
A to s tim burem : taky je zajimave jak pak vzdy utesuji tim ze mi toho bura vrati... no veril by jim jen totalni debil (s prominutim).... A vubec uz to se takhle zeptat... myslim ze normalne zijici clovek by se nikdy nepodradil k tomu aby na ulici nekomu rek jestli mu neco neda (tedy vlastne nepujci (forever))
jj, platit by meli maximalne za 4 deti.... aspon by se tak nemnozili.... vzdyt to delaj jenom kvuli pridavkum a potencionalnim "zivitelum" rodiny alias zlodejum....
No chleba s marmeladou mam radsi nez sunkovy bagety..
sojkovec : no ja taky :)))
hm, zacina to bejt zajimavy ;-)

ja nerikam, ze cikani jsou the best of; jenom si myslim, ze i kdyz se bude 90% cikanu chovat jako hovada, tak nebudu za hovada povazovat i ten zbytek. podle me by to k nim bylo jaksi nefer. je to uz zlehka filozoficka otazka trochu podobna tematum jako 'kolik lidi je mozny obetovat pro blaho spolecnosti' etc. (no, ok, to sem trochu prehnal, ale co...)

ja se proste snazim nekoukat na barvu kuze, i kdyz to je mnohdy dost tezky :-(
Fer je soudit podle drtive vetsiny...
Jde o to jak ze by se zilo mnohem lepe tem kteri je maji za sousedy at uz protejsi byt nebo pred ulici...

proc asi myslis ze Anglicani hned hlasili ze tu mame rasismus a postavili na letiste hlidky?
protoze je tam nechteli a takhle to hezky hodily na nas...
rasismus neni tak spatny pokud je opravneny a existuji statisice dukazu a pravd ktere se tykaji DRTIVE vetsiny
Já teda souhlasím s jkt, ale asi máte pravdu, že je to tím, že s nimi nemám osobní zkušenosti. Kamaráda zbili(za bílého dne a bez důvodu), takže je spíš na druhé straně... (chápu ho.)

Jo a taky mám často pocit, že rasisti jsou oni a ne běloši...
Ciganska rodina v baraku je nocni mura , jenze u nas bydli i BILA rodina ktera je jeste vetsi nocni murou nez vsechny okolni cikansky rodiny dohromady....
"Muhahaha!" - for : jkt

Když jsem ještě chodil do základní školy tj. před 1/2 měsícem ":D uff", tak jsme vždy byli všichni (naše třída) souzeni jako kolektiv tj. (když někdo něco podělal, tak jsme to odnesli všichni [{ "ne...." :: právě že za jednoho trpí všichni! tak proč nemůžou trpět ci(k/g)áni za většinu?}]) Vy tady mluvíte o tom že 1/100 bude trpět ... "NO A CO", jsou to jedna barva, jedna špína.

Otázka : tak proč netrpí?

Odpověď : protože to tady někdo "hodně moc" podělal!

Neznám jedinýho cigána, kterej by chováním nevybočoval z jakési "pomyslné" normy [Czech - People] ....
"Dodatek" for : PsiegeR

Co ... na sibiři? Tam by se žilo - V "trošku upravené Vilce"! Je to tam v zimě fakt nádhera, kterou bych jim nedopřál ani kdyby na sobě měli oblečení do +300 Stupňů Kelvina (tj. plavky) a chcíply dřív než by stihli pomyslet na to jak si "pujčit" oblečení.

>>>> poslal bych je do "Nevada Test Site", ať si to tam pěkně vychutnají. Nechal bych si pořídit přímý přenos. A ... pouštěl bych si to vždy ráno abych si tím zlepšil náladu do celého dne :DDDDDD

CIGÁN=VIR
"dobrej" CIGÁN = program kterej bude co nevidět taky zavirovanej
a jak se ničí vir?....
Naproti nasemu skateparku bydli temna familie s 20 harantama (priblizne-pocet se neustale zvysuje).Cely nam to tam ty hajzlikove znici.Nemate nekdo nejakej jed na cigany?
Ty vole cikani, za to nemuzou, sou to kocovnici a patri do lesu a haju, aby hlidali lesni zver...a kdyz uz, tak kdyz jim nasi zkorumpovani, ze vseho posrani policajti nedokazou pohlidat prdele, tak je to jen nase chyba, tim koho si zvolime, aby nam vladnu a tvoril zakony...

A k tem zkusenostem: znam tak deset lidi, kterejm neco ukradli cikani neboje nejak napadli...ale neznam nikoho z mejch kamosu a blizkejch, kdo by nemel problemy se zasranejma nackama a toho se bojim, protoze v nasi zemi, kde vladnul fasizmus a kazdyho z nas to nejak postihnulo, se utvari neco, co tak opet vypada a to normalni clovek nemuze dopustit...

At se klidne kradou penezenky, to tady bylo a bude vzdycky, ale fasizmus je neco, co proste nelze akceptovat...