msie zalozky pod xp

podarilo se vam nekomu primo pritupovat do folderu s bookmarkama (c:/documents and settings/%username%/favorites/)? kolega v praci akorat muze menit bookmarky primo z msie, ale kdyz je chce synchronizovat z notebooku s win2k, tak ma smulu...
Co za ma filesystem, fat32 nebo ntfs? Jestli ma ntfs bude to opravnenim
ntfs
user, kterej je zalogovanej, je a) clen administrators b) ma veskery prava k tomu adresari
Administrator NEMA automaticky prava ke vsem souborum a adresarum... On ma pouze pravo si ty prava pridelit. Zni to sice trochu pitome ale je to tak.. a system se pak skutecne tvari ze k tem souborum nemuze. Nastavit si ty prava pro sesbe je sice jednoduchy ale asi jak pro koho...
> Administrator NEMA automaticky prava ke vsem souborum a adresarum
to samozrejme vim
> On ma pouze pravo si ty prava pridelit
to neni tak docela pravda, musi byt vlastnik onoho souboru (objektu), coz neni problem, protoze muze prebirat vlastnictvi

a pitomy to nahodou neni ;-)

jinak znovu:
b) ma veskery prava k tomu adresari
No to sem myslel.. kdyz nemas vlastnictvi a nemas prava, ksichti se to ze s tim nemuzes nic delat, i kdyz si admin... Jiste staci vlastnictvi prevzit a potrebny opravneni si pridelit.. a je to.
..coz je vsechno hezky, ale muj problem to jaksi neresi :-(
hele proc to nejde, nevim, musel bych primo u toho konkretniho pripadu bejt..;-(
nojo, ja u nej jsem a taky nevim :-(
je tam problem, ze se neda zrusit flag read-only u %userprofile%/Favorites - resp. kdyz se odskrtne, tak ze zase automaticky nastavi zpatky, proste xp...
to je pekna svina.. a cim ten flag rusis? Jestli "Vlastnostmi složky tak tim si nepomuzes to chce Win (total) commander. A jestli ani to nezabira...
ten komp neni muj, takze musi stacit folder properties :-(

jeste to muzu zkusit z cmd (->stejnej efekt jako totalcmd), ale pochybuju
myslis attrib? to ti asi nepomuze... jinak asi v tom bude celej ten problem, ten folder je systemovej a asi read-only, takze si ten totalcmd stahni z netu a mas to.. (http://www.ghisler.com)
vim, kde se da sehnat ;-), ale jde o to, ze ten komp neni muj, ale kolegy, kterej z dalsich programu nema radost

jinak pochybuju, ze je rozdil mezi "attrib -r %userprofile%\Favorites" a tim samym v tc...
Mezitim je VELKEJ v rozdil zvlast na XP, totiz attrib i Folder properties nekterym ukonum cilene branej, kdezto tc nastavi bez skrupuli a bez kecu vsechno. Zkus udelat bez tc systemovou slozku.., me se to nepovedlo, ale z TC to neni problem
ok, zkusim ho ukecat....

btw, mam dalsi duvod, proc nemit rad xp...
No me to nevadi do ty doby dokavad uz se to neda vochcat
hm, normalni clovek by cekal, ze os bude delat to, co od nej chce uzivatel (resp. spravce)

bohuzel, clovek se uci...
Tvrdit ze OS dela to co od nej uzivatel chce je naivni, ve skutecnosti se clovek smiri s tim co dela OS ;-)
btw, totalcmd zabral, attrib jsem sice nezkousel, ale veril bych mu taky

a neni os jako os ;-)
A co myslis kterej os je nejlepsi? podle me se to neda rict ponevadz kazdymu vyhovuje neco jinyho..
;-), to je ta vecna debata...

ale mysli, ze win by byly na seznamu hoodne dole...
OS, cigani a pocasi - vecny temata;-)
hnusny horko...

jeste, ze tady mame serverovnu, ale 21°C je na kratasy trochu malo, no