Linux vhodná distribuce? Pleas help

potreboval bych poradit k terá v z distribucí linuxu by byla nejvhodnější pro počítač z následujicí konfigurací :
Laptop CPU PI 120MHz; Hdd 1.2GB; FDD; RAM 16MB;Sitarna 3Com 3c589; Graf karta 2MB Ram
predem diky
Popravdě jakákoli. Pokud budeš chtít i grafickou verzi, tak na nejnovější okenní manažery zapomeň. Šlo by na tom jedině asi KDE1, IceWM, WM.
Kdybych poradil, tak asi nějakou starší distribuci.

Tomík.
... pro sít je prý je dobrá SuSe
já bych zkusil Debian.... Ale Mandare i Rethat či SUSE by taky šli, ale musí to být starší verze....
jak asi stare rh,suse vetr 6.xx či jeste starsi?

nehodila by mi nejaka dobea duse linmk na Debian (cz-pokud je )?
Spíše tu distribuci, kde máš KDE1. Spíše se podívej na jejich minimální (případně doporučenou) konfiguraci.

Tomík
www.debian.cz
www.qwert.cz
pochopitelně i ftp.linux.cz
atd..
a pokud nepotřebuješ grafický mód, tak mohu doporučit Debian nebo RetHat. Ale spíše Debian.
kolega ma dobre zkusenosti s SuSe 7.0, jinak obcas se najdou i v knihovnach - plne verze - manual, xwin..., ale v cz asi ne.
v debianech je čeština taky špatná. V tomhle směru je na tom nejlíp asi Mandrake...
text mod by byl dostatecny X-ka by byly vytany ale kdybych chtel okinka ta tam reinstalnu wingle jinka vam dekuji zkusim Debian
Jeste jedna otazecka jak je na tom Debian s podporou ovládání řízení spotřeby a hybernací jde přeci jenom o Laptop a tak by bylo troch nemilé kdyby mi to nefungovalo (ikdyz ted tomam pod winglema taky nejake pomrdane)
jo mělo by to jít. Měl by si snad rozumět, pokud to má lepší APM.
No hlavne ACPI, misto APM
acpi na pentiu1?
tak to ne :-)) , nevim necet sem predchozi prispevky..
na pentiu 1 APM. Jinak, kdyby to nešlo, tak to zkus natvrdo přes BIOS, ale neručím ti za to, že ten laptop nebude padat. Bios totiž nerad, když mu něškdo šahá do APM, když je nastavený. Vyzkoušeno .
ad. Debian
mozna jsem blbej nebo slepej ale na ftp.debian.cz jsem nasel pro I386
debian-30r1-i386-binary-?.iso kde misto "?" bylo cislo 1-5 a vsechny meli 500 az 650 MB neporadi mi nekdo co konkrete s toho hafa soubouru je opravdu potreba si stahnout? (u toho lapopu nemam CD-ROMKU)
vubec jsem tam nenasel nikde image pro boot disketu pro sitovou instalaci ci instalaci z inetu diky
Kolikátka tam je disk?
1.2GB
priste doporucuju pustit strejcka googla, query "debian floppy image"; prvni result je popis, kde se daj' sehnat; pac predpokladam, ze jsi v .cz, tak je asi nejlepsi:

ftp://ftp.cz.debian.org/debian/dists/stable/main/disks-i386/base-images-3.0.23-2002-07-18/images-1.44/
no tak tady se nabízí řešení vzít to na jinou P1 a na ní to nainstalovat, pak ten disk dát zpět..
Mam taky dotaz myslíte si že na PI 166 13GM disk 72 RAM pojede mandrake 9xx ?
na 233 mi šlapali docela dobře. Není jiná rada než: vyzkoušet.
> no tak tady se nabízí řešení vzít to na jinou P1 a na ní to nainstalovat, pak ten disk dát zpět..

to bych nedoporucoval, hw nenin nikdy stejnej, zvlast u notebooku... (resp. slo by to pak cely prekompilovat, no ;-))
jkt: pokud vezmeš předkompilovanou distribuci, tak tam to půjde. Pak stačí vědět, ka šáhnout. Moduly jsou statické i dynamické a jejich zavádění lze upravit v /etc/modules. Takže nevidím problém...
A jinak bych doporučil instalaci přes FTP nebo NFS. Nedřív je nutný si stáhnout obrazy disket, jak jkt již uvedl, pak je natáhnout na diskety a můžeš začít. Mrkni se na http://www.debian.org/releases/woody/i386/install/ .