Anketa

Nekdo tu chtel vice anket, tak tady jedna je.

Co si myslite o Harry Potterovi ? (kniha,film,PC hra)

Me osobne knihy pripadaji super. Z filmu - 1.nic moc, 2. ujde. A s hrami je to udajne stejne, ale me ani jedna moc nezaujala.

Co vy ?
To fakt nemusim..
Knihy jsem nečet, filmy jsem neviděl, hry jsem nehrál.

Tak proč tu vlastně píšu, že?
teda jedničku jsem viděl a fakt mě to nezaujalo ...
knihy čtu jen odborné
a hry? když už si nějakou zahraju tak rozhodně není s takovým tématem jako je harry :-)))
OK, tak co treba Matrix ?
jednička a trojak byly dobrý ve dvojce mi tak film a půl chyběl
Matrix super ale hery potr pitlovina nevim co na tom vsichni vidi?
Matrix je povedena trojka, musim uznat.. ac ten prvni dil se me libil nejvic
Trojka Matrixu mě poněkud zklamala :-(
Me nezklamala, konecne zadnej sladkej happy-end, ale celkem rozumnej "konec"...
Nedá se říct, že by to byl extra-ultra špatný film, ale Matrix by měl znamenat opravdovou kvalitu.
Čekala jsem, že na konci série někdo řekně nějakou hrozně chytrou větu, kterou se všechno to trapné poskakování v Reloaded vyřeší, dá tomu všemu smysl - ale dočkala jsem se akorát moudré hlášky ve stylu "všechno hezké někdy končí".
První třetina Revolutions ve mě vzbudila klamné naděje.
Ta symbolika zavázaných očí je hezký nápad, což o to, ale hodně věcí je mírně nedotažených, přetažených a vůbec mi to v hlavě trochu zbytečně skřípalo :-/
Vzdyt ja od zacatku tvrdim, ze nejlepsi je 1. dil
To tvrdíme všichni :-)
Harry Potter: Cetl jsem zatim jen prvni 2 dily v originale, je to pekna pohadka, ackoliv je mozna trosku drsnejsi nez byva zvykem :-P. Filmy jsou podle meho nazoru super, kam se na ne hrabe napr. LOTR.
Matice: 1: kvalitka, 2: velke zklamani, 3: radsi jsem to nevidel, btw matic mam dost v algebre :-O
filmy HP nejsou úplně špatné (i když ten první je na můj vkus hrozná polívčička), ale LOTRovi nesahají ani po pás. Jasně, že LOTR má drsné rozdíly mezi zpracováními originál/film, ale je to pořád Tolkien.
Myslím, že LOTR filmy jsou velmi dobré. Četl jsem i knihy, které jsou samozřejmě vynikající. Ale srovnávat knihu a film se nedá. Dost mě štvou ti lidé, kteří furt vykřikujou něco ve smyslu "Kniha je nejlepčí a film je sračka" atd. Jde o dva různé druhy umění a film samozřejmě nemůže obsáhnout celou knihu (To by každý film trval šest hodin) a proto je nucen hodně věcí vypustit a upravit. Kdybych to hodil všechno do jednoho pytle, tak bych musel říct, že každá adaptace knížky je horší než ta kniha, podle níž byla natočena..

ad. Matrix - Jednička byla fajn, dvojka byla nic-moc, trojku jsem neviděl a podle ohlasů mě ani moc neláká.
Patřím k těm šílencům, co by spíš brali LOTRa ve třech desetihodinových kusech ;-)
já bych řekl že ten konec matrixu je takovej nedořešenej pač to zkončilo spíš jako kdyby mělo být ještě někdy třeba pokračování
albertino: to je ta pojistka, aby pripadne bylo co tocit..
Matrix Re-Re-Re-Re-Re-Re-Reloaded, bělovlasý mnohokrát reinkarnovaný Neo, senilní Morpheus... máme se na co těšit ;-)
Matrix je hovadina, harryho jsem neviděl
Freya - Abych pravdu řekl, já bych ty 3 desetihodinové maratony taky sdlábnul, ale obávám se, že většina lidí nikoliv. No, každopádně by to byla docela sranda, strávit půl dne v kině na jednom filmu ;-)) Prdel bych si musel podložit nějakým hodně měkkým polštářkem..;-)
Od toho jsou multikina, tam bývají křesílka hezky vycpaná :-) Ale asi bych musela den před promítáním držet hladovku (nebo spíš žízňovku), abych nemusela odbíhat a neuniklo mi několik vzácných minut ;-)
Je zvláštní jak je všude poslední dobou "kult" těhle fimlů.!
Matrix+LOTR+Hary fotr(bez urážky).Jako by jiný filmy ani neexistovali....
Je to smutný.
Jiný filmy existujou.. a lepsi.. nicmene spravne neni Hary fotr, ale Hery Potěr :-)