Který operační systém je nejlepší?

Cci si nainstalovat nový operační systeém a zajímal by mě váš názor.A proto se ptám.Který operační systém je podle vás nejlepří a proč
Mám win98 a jak už to tak u tohoto systému bývá, je dosti padavý. Windows Me mi přišly jako pomalejší win98 s ještě více chybami a s absencí dosu. Win 2000 jsem promptně zrušil, páč mi pod něma nefungoval modem. a s Win XP zkušenosti nemám.. Mám tedy stále Win98 a v rámci možností jsem spokojen...
Pokud máš nějakou pomalejší mašinu, tak win98, jinak určitě winXP. Jsou poměrně stabilní a běhá na nich téměř všechno.
<HTML>Mno asi urcite XPcka ... ale jinak tendle thread ... za chvili se to zase ztrhne v brutal flame Linux VS Windows

Lukasik</HTML>
Nejlepsi je mit Windows XP + nejakej Linux..
<HTML>ja mam winME + LinuxMDK9.2</HTML>
Toto je jedna znejdementnejších otázek v počítačovym světě.
a) každej si musi rict na co to potrebuje
b) financni starnka
c) dalsi OS
...... a dalsi aspekty
Osobně bych se Linuxu nebránil, kdyby tam jel aspoň jeden grafický program, který používám.

(freeware programy dodávané s Linuxem považuji za odpad)
A co trebas si pod linuxem naemulovat wokna a pod tim to spustit? budiz prasarna, ale jako nouzove reseni ... proc ne?:o))

Lukasik
Nechci tady srovnavat Linux s Woknama, Linux bohuzel stale neni pripraven pro bezne BFU :-(. Stale neni zadna distribuce, ktera by kompletne automaticky nastavila hw. Na druhou stranu pro linux mluvi jeho cena, tak by mozna nebylo od veci zacit s nasazovanim do statni spravy a vyuku ve skolach (a ne jenom na vejsce).
Kdybych mel srovnat podle kvality 32bitove Windows nejhure by dopadly 95 a ME, vcelku obstojny jsou 98, xp (ackoliv ja osobne xp nemusim, protoze mi do vseho kecaj :-)) a nejlepsi jsou podle meho nazoru 2k.
(pouzivam w2k sp4 a 4cd verzi mdk 9.2 z cookera)
jaky system je nejlepsi nelze objektivne rict, jednak jak na co, a jednak kazdymu vyhovuje neco jinyho
No podla mna je najlepsi Windows XP SP1 KBXXXXXXX : DD to mam ja.. ale este som neskusal server 2003.. takze neviem.. ale zevrej je ten 2003 stabilnejsi.. a pocul som aj ze vraj ma byt este novsi windows.. takze tak.Ale ak mas slabu masinu, tak si tam supni Win ME.. alebo Win 98. Mayo.wz.cz
win 2k rozhodne ve Xpeckach mne to hodne blokovalo a kazilo ale 2k jsou pro mne nej ;-)
a jeste jsem zapomel na druhym komplu mam Novel Dos 7-)
Novel dos 7? O tom sme se ted ucili v historii pocitacu ;)
Videl sem ukazky z windows longhorn a ... nic moc...
Novel dos 7? O tom sme se ted ucili v historii pocitacu ;)
Videl sem ukazky z windows longhorn a ... nic moc...
<HTML>Vladim:
> neni zadna distribuce, ktera by kompletne automaticky nastavila hw

asi mas nejakou spatnou zkusenost (o co konkretne slo jen tak pro zajimavost?), urcite ta podpora je horsi nez u windows - proste proto ze vyrobci na to kaslou (a ovladace neudelaji) nebo "chrani" svoje intelektualni vlastnictvi (vetsinou proto, ze se spis stydi za sve vytvory) a nevydaji ani zadnou specifikaci - driv bylo celkem nebezpeci, ze se s timhle potkate, sam jsem se parkrat napalil i kdyz jsem predem hodne brousil abych si byl jisty (napr: pcmcia modem askey - do jiste revize plne hw pouzitelny v jakemkoliv OS, pak uz jen softwindoze hracka - samozrejme ze jsem cetl o te hw a koupil sw verzi :-) ... atd.

ale to je minulost

btw: znas knoppix? ukaz mi neco podobneho na windows a smeknu</HTML>
> o co konkretne slo jen tak pro zajimavost?
Celkem typicky priklad je 3d akcelerace u karet od nVidie, coz by mi ani tak moc nevadilo. Horsi je to s tv kartou, mam zrovna model, na ktery nejsou pro Linux samostatne ovladace, da se to obejit prikompilovanim modulu do jadra, na to si teda jeste netroufnu. Ale nestezuju si, chapu, ze problem je na strane vyrobcu zeleza.
Knoppix znam, je to urcite dobra volba pro zacatecniky s Linuxem.
mira a spol: tak jaký je teda podle vás nejlepší linux ?
Mike:
Tak na tohle se opravdu neda odpovedet :-P. Zalezi co potrebujes - jestli chces uzivatesky privetive prostredi, tak ber Mandrake, jestli chces stabilni system nebo dobrou spravu balicku, pak je Debian tou pravou volbou, SourceMage nabizi nejvyssi vykon (ale musis si ho nejprve komplet zkompilovat :-)), Knoppix a dalsi tzv. Live distribuce jsou vhodne na vyzkouseni Linuxu (nic se neinstaluje, cely system se spousti z cd), Aurox je zameren na multimedia a vzdelavani ...
Prave to je na Linuxu to skvele, muzes se rozhodnout, co ti nejlepe vyhovuje.
Vladim: pamatuju si jak si kamos pochvaloval, ze quake na nvidii je pod linuxem rychlejsi nez pod windows, ale to uz je taky par let (tusim, ze slo v te dobe o nejake amd 200MHz .... uz nevim jak se to vubec jmenovalo)
takze ty drivery asi nejsou spatne, ale je to docela otrava kdyz nedaji zdrojaky
ad Knoppix: to sice jo, da se to vyzkouset tak celkem nezavazne, ale to byla ode me reakce na tu detekci hw - knoppix je v tom hodne vychytany

Mike: zatim asi 2.4.24, ale 2.6 rada bude hodne dobra, vlastne uz je, ale jeste s tim nemam moc zkusenosti
jestli ti slo o distribuci tak myslim, ze to je celkem jedno - kdyz uz bys chtel instalovat tak si sezen to nejnovejsi
rekompilace kernelu se neboj, je to sranda, fakt, to jsem zvladnul i ja ;-)
a to rikas komu? ;-)
nahodou novel dos 7 mam jeste tedka na disketach v takovem tom cervenem obalu kde je tlustne napsano Novel DOS 7 (c) 1983-1994 blablabala a je to original akorat je to hodne disket ;-)
Zatím mám win XP a uvažoval jsem i o Linuxu jen mam obavy s kompatibilitou softweru. Ale zůstanu zatím u XP