<b>Logická hádanka</b>

<HTML>Zdravim... dnes na me kamaradka zkousela hadanku a neprisel jsem na to :-/ doufam ze aspon nekdo z vas pokud to nezna....

jsou dva tunely,jen jeden vede spravnou cestou....
u kazdeho tunelu stoji chlap ... jeden z nich vzdycky lze a druhy rika vzdy pravdu.. muzete polozit jen jednu otazku jednomu z nich s tim ze on odpovi jen ano/ne. Jak se dovite kterym tunelem jit? :)</HTML>
Sestavit si tabulku pravdivost vyroku.. Je to uloha z booleovsky algebry, ale jsem linej to resit...
mno zkus projit ten prvni tunel a kdyz to nebude ono tak se vrat a jdi do druheho
Půjdu se na ty dva nejdřív někam jinam zeptat někoho, kdo je zná... to se doufám nepočítá :-)
<HTML>Kdybych se zeptal toho druhého jestli je tento tunel správný, co by mi odpověděl?

Lukasik</HTML>
<HTML>Lukasik... spatne.... ten co lze by ti rekl treba ano ale lhal by nebo by rekl ze ne a taky by lhal protoze nevis jestli je to ten co lze... nebo ten co mluvi pravdu</HTML>
<HTML>zapomel jsem totiz dodat ze nevite ktery zlze a ktery vzdy rika pravdu ... sorry</HTML>
<HTML>Ale prd dejme tomu ze

<font color=red>
vlevo - pravda [spravny tunel]
vpravo - lez [spatny tunel]
</font>

<font color=green>
zeptas se toho v levo: Kdybych se zeptal toho druhého jestli je tento tunel správný, co by mi odpověděl?

on odpovi dle pravdy: [vpravo lze a kdyby si se ho zeptal - rekl by ti ze ne] on ti tedy dle pravdy rekne ze <B>NE</B> ...
</font>
A zakladem tedle uvahy je - ze vlastne rikaj ted oba lez -> musis si to obratit na <B>ANO</B> a jit timto tunelem

<font color=blue>
zeptas se toho vpravo: Kdybych se zeptal toho druhého jestli je tento tunel správný, co by mi odpověděl?

a on ti odpovi lzive: [ten vlevo totiz rekne ze je to spatny tunel - ale on to prevrati] tedy <B>ANO</B>
</font>
Yakladem tedle uvahy je opet - ze vlastne rikaj ted oba lez -> musis si to obratit na <B>NE</B> a jit tim druhym ...

</font>



Vyzkousej si klidne fsechny moznosti fungujou :]

Lukasik</HTML>
<HTML><i>zeptas se toho v levo: Kdybych se zeptal toho druhého jestli je tento tunel správný, co by mi odpověděl?</i>

jenomze ja nevim ktery tunel je OK a ktery z nich lze jestli ten vpravo nebo vlevo... a na otazku:

<i>Kdybych se zeptal toho druhého jestli je tento tunel správný, co by mi odpověděl?</i>

at bz odpovedel ANO ci NE porad nevis jestli je lhar nebo mluvi pravdu !! a Otazku mas jen jednu takze toho druheho se uz nezeptas</HTML>
<HTML>Tak znova ... :

Todle nevis:
<font color=red>
vlevo - pravda [spravny tunel]
vpravo - lez [spatny tunel]
</font>

Ted se zeptas toh vlevo:

zeptas se toho v levo: Kdybych se zeptal toho druhého jestli je tento tunel správný, co by mi odpověděl?

on odpovi dle pravdy: [vpravo lze a kdyby si se ho zeptal - rekl by ti ze ne] on ti tedy dle pravdy rekne ze NE ...
A zakladem tedle uvahy je - ze vlastne rikaj ted oba lez -> musis si to obratit na ANO a jit timto tunelem

A tim padem vis ze musis jit vlevo ....



<HR><HR><HR><HR>

Dalsi reseni:

zeptas se toho vpravo: Kdybych se zeptal toho druhého jestli je tento tunel správný, co by mi odpověděl?

a on ti odpovi lzive: [ten vlevo totiz rekne ze je to spatny tunel - ale on to prevrati] tedy ANO Yakladem tedle uvahy je opet - ze vlastne rikaj ted oba lez -> musis si to obratit na NE a jit tim druhym ...



Kapitosto?:))). Nebo si dej jakoukoliv dalsi kombinaci: trebas:

vlevo - pravda [spatny tunel]
vpravo - lez [spravny tunel]

A opet se zeptej :)))

Lukasik</HTML>
<HTML>okok</HTML>
1.ho se zeptas,jestli ma clovek dve nohy?
if($odpoved=="ano"):
//mluvi pravdu
pudes k druhymu a zeptas se:Kterej tunel je spravnej?
//ten lze, takze to je presne ten druhej tunel, nez on rekl
elseif($odpoved=="ne"):
//lze
pudes k druhymu a zeptas se:Kterej tunel je spravnej?
//ten nekeca, takze je to ten co rekl
else:
echo"chyba scriptu";
endif;
jednoduché, že
<HTML>ne bylo to tak ze jsem na tuhle odpoved co predvedl Lukasik prisel hned jako prvni co me napadla,ale poradne jsme se nezabyval oduvodnenim tak jsem nedomyslel ze to neni spatne a tudis jsem ted tvdil ze to spatne je... no nic</HTML>
Zeptas se jednoho: "Mas hlavu?" a je to ...
#lama: můžeš položit jen jednu otázku, takže je ti toto k hovnu :o)) Jak by ses asi dozvěděl, která cesta je pravá?
už jsem to od lukasika pochopil. Ty vole, ty musis mit IQ ...
Nebo někoho, kdo mu to vysvětlí...
jo na to se nas taky ve skole ptali .. ale stejne uz sem to zapomnel :-D