Nové stránky Martina Kindla

'hojte,
co si myslíte na novou Kindlovu stránku? Je tam sice jen úvodní stránka, ale před tím, něž se pustím do vedlejších sekcí, jste tu vy, aby jste tu první stránku ohodnotili. Všechno --- i zdroják.

Pro ty, co naznají adresu : http://martin-kindl.wz.cz

Děkuji
1) je to moooc široké na mém širokém monitoru :))... příliš široký text se špatně čte, zkus to omezit na nějakých 600 - 780 px.
2) dole je jaksi prázdno, nešel by tam posunout ten banner? určitě jo ;)
3) obrázek v záhlaví připomínající písmena M, a, r, t, i, n, K, i, n, d a l by mohl mít lepší alternativu, než atribut alt... třeba ho zkus udělat jako tag h1 překrytý obrázkem ;)
4) meta name="robots" content="noindex, nofollow" ... je pro TOTO nějaký rozumný důvod? na OSOBNÍ stránky?
5) je to xhtml, ale chybí ti tam ta opičarna s kódováním nastaveným před doctype... už si moc nevzpomínám :))

Dál už nemám výhrad. Možná je to jen trochu "chudé" ;))
'Tyto stránky dostali nový design'

No fuuj.. :)
> 1) je to moooc široké na mém širokém monitoru :))... příliš široký text se špatně čte, zkus to omezit na nějakých 600 - 780 px. <
Sorry hned to opravím.

> 2) dole je jaksi prázdno, nešel by tam posunout ten banner? určitě jo ;) <
<div style="text-align:center"> --- Funguje to v IE, ale ne v ostatních browserech...

> 3) obrázek v záhlaví připomínající písmena M, a, r, t, i, n, K, i, n, d a l by mohl mít lepší alternativu, než atribut alt... třeba ho zkus udělat jako tag h1 překrytý obrázkem ;) <
Taky opravím

> 4) meta name="robots" content="noindex, nofollow" ... je pro TOTO nějaký rozumný důvod? na OSOBNÍ stránky? <
Taky sorry ;-) Dělal jsem to podle šablony od webinženýrů Saquaronne ;-) Důkaz : http://saquaronne.wz.cz


> 5) je to xhtml, ale chybí ti tam ta opičarna s kódováním nastaveným před doctype... už si moc nevzpomínám :)) <
JJ, <?xml version="1.1" encoding="UTF-8"?>


> Dál už nemám výhrad. Možná je to jen trochu "chudé" ;)) <
A co chceš mít na osobní stránce Kindla? ;-))))))))))))))
děkuji za reakci na reakci ;)
ad banner... určitě to jde dostat dolů, ale člověk si s tím musí chvíli pohrát ;)
Koukám, že Kindl je tu pojem
Spíš má Kindl kvalitní marketink... ono v jedenácti bejt pojem je dost... dost drsný :)))

Ale co, v Kocourkově je možné cokoli :)
První dojmy po skouknutí:

- banner by si fakt zasloužil nějak slušně vycentrovat

- patička je na první straně skoro delší než obsah - to vypadá trochu divně.

- na hlavní stránce je ti 11 a v sekci O mně 18. Co takhle tu schizofrenii trochu mírnit? ;-)

- nadpis "Martin Kindl" je graficky tak jednoduchý, že nevidím důvod nenapsat to jako prostý text kurzívou - bylo by to přístupnější a nevypadalo by to hůř.

- barvy nejsou nějak extra dobře sladěné. Neurazí to, ale ani nepovznese.

- z hlavní stránky se teď dá dostat na sekce celkem ve třech designech :-)))

- na textu hlavní stránky je strašně dobře vidět, že dlouhé řádky jsou špatný nápad. Vhodný poměr je cca 60 znaků na řádek, pak už to začíná být dost nečitelné. Text je zoufale málo odsazený od okrajů stránky.

Mrknutí do zdrojáku:

- v metadatech dost postrádám keywords a description. To je důležitější než author a copyright. Z toho nastavení pro roboty to vypadá, jako by se někdo mstil kódem ;-)

- tohleto:
<div>
<br />
</div>
...znamená co?

- <div id="div3">
Hlavní stránka
</div>
Co takhle dát logo do h1 a Hlavní stránku do h2? Tohle je zbytečné předivování.

- ve stylesheetu bys mohl ušetřit spoustu místa, kdybys aspoň trošku počítal s děděním. Barvu ani text-decoration nemusíš nastavovat tolikrát.

Celkově to není špatné. Teda až na ten obsah :-)))
> na hlavní stránce je ti 11 a v sekci O mně 18. Co takhle tu schizofrenii trochu mírnit? ;-) <
Už jsme zjistili,že se nám tam vloupal nějaký hacker ze třídy (jediný, kdo umí ze třídy hackovat jsem já ;-)

>
<div>
<br />
</div>
<
XHTML validní si vyžaduje, aby to bylo třeba v <p> <div> atd....

> Celkově to není špatné. Teda až na ten obsah :-))) <
Opakuji, že nevím, co pohledáváte na osobní stránce ;-)
ad <div><br /></div> : To je sice hezké, ale jaký má tahle zalamovací konstrukce vůbec účel? Má to suplovat horní nebo dolní margin okolních divů?

>nevím, co pohledáváte na osobní stránce
To je přece jasné: přišla jsem ji kritizovat ;-)
Omlouvám se , mělo by tam být co byste hledali...