Programování

To je prece jasne. Nejdrive naprogramovali Delphi v C++ (nebylo nic lepsiho :-))), a pak, kdyz uz meli Delphi, mohli v nem vytvorit Borland C++ (pohodlne).
:-))
Už jsem něco našel. Nějaký turbopaskal a tváří se to dobře :-)
tak díky za všechny rady.
A eště něco. Nevíte kde se dá stáhnout C++Builder?
Je jich hafo třeba 1001 rad pro tvorbu
Ja vždy najdu jen projekty v něm nebo popis, jak v ním dělat :-(
Špendlík: Kde jinde. V Borlandu ne. Ale BCB není free. Je tam pouze 30denní trial.

Master: >>pascal (delphi) je pro lamy
S tím nesouhlasím. Delphi je stejně robustní jako C++. Můžeš z něj udělat cokoli.
Visual Basic je pro lamy. Se z něj nedá programovat.
Tomík: Ve VB jsem začínal, i když už jsem dávno duchem v jiných dimenzích počítačověho programování.

Pascal je programovací jazyk. V něčem je dobrý, na něco se zas nehodí. Delphi je rozšířenější Pascal. BASIC byl na počítačích velmi rozšířený a také se v něm hodně dělalo. Zkazil to MS, ale i v tom se dá dělat. Ve VB .NET už sice zničili ideu jednoduchého jazyka, ale i v tom se dá ještě trochu dělat. Ovšem jestli se má člověk naučit programovat, tak by měl začít jedním z těchto:

Pascal (Turbo, verze 7) nebo Visual Basic (verze 5 nebo 6)

Pak by měl pokročit na

C++, Delphi, nebo (nedejbože) Javu
Poslední otázka....
Je těžké v Céčku udělat grafický layot? Jesli jo tak včem to je nejlehčí?
Díky
Já souhlasím s tou Javou. Když jí poprvé uvedli na trh, tak ukázali, že naprogramovaný stroj nepotřebuje ani HDD ani CPU. Byla tam žehlička se softwarovým nastavením teploty a ještě pračka, co sama říkala, jak dlouho bude ještě prát. Tehdy to bylo něco.
Podívej se na www.javascript.webz.cz (p.s. javascript není to samý jako Java)
Myslím, že jsou tam i základy jazyka C++, XML a nějaký jiný
Deathalive: on tam nebyl CPU? No to je super, ještě udělat kompy bez CPU... mám pocit, že tam nějaké CPU bylo, i když asi ne nějaký PCčkový typ založený na procesoru Intel 8086 (který se dnes v podstatě stále vyrábí, jen je rychlejší a má jiné označení). Jde o to, co se dá považovat za CPU. Já za CPU považuju jakoukoliv aktivní součástku, která plní strojové pokyny a dokáže si sama najít další pokyn. Že stroj nepotřebuje HDD, to bych ještě bral - vždyť jsou s tím jen potíže. ;)
>> že naprogramovaný stroj nepotřebuje ani HDD ani CPU
LOL, a co je tedy pak ta vykonna jednotka? :-)
<HTML>no tak HDD je snadno postradatelne...</HTML>
HDD potreba neni, ale CPU potreba je :-)
Je těžké v Céčku udělat aby se příkazy nespouštěly v okně dos(ve windows), ale v grafickém prostředí (např. že tam bude horní menu soubor, upravy ap)? Jesli jo tak včem to je nejlehčí?
Díky
Záleží v čem to děláš. V Borland C++ Builder pracuješ přímo s objekty. Prostě umístíš, a pak jim přiřadíš události. Tady je to jednoduchý. O dost horší je to už s čistým (textovým) C++. Tam to musiš vše ručně vytvořit.
Neznáte nějaky onlinezdroj o tom, jak se to dá udělat (sice něco zvládnu napsat, ale to černé okno ve woknech už mě fakt štve) a začlenit i myš?
Byl by sem moc vděčný:-)
ps: Háže mi to hrozný lamapage, nebo stránky o ničem :-(
Jaké jsou dobré knihy o C? díky
Na C/C++ doporučuji www.gametutorials.com. Není to sice česky, ale je to. Jsou tam docela dobrý příklady.
A nevíte, kde stáhnout překládač C++ pro Linux?
Špendlík: V dobre distribuci (a to je každá :o)) je c++ compiler samozrejmosti
pokud si s tím trochu vyhraješ, tak tam máš takový možnosti jako třeba autoconf, make,.... Sice to je všecko v textovým módu, ale někdy to bývá i výhoda.
Vím, že sem lama, ale nemůžu to najít. Jak se to spouští a kde to je?
Fakt, Linux je zatím nezvyk