Programování

Chtěl bych se naučit programovat ale nevím v čem (co se nejvíc používá).
Jestli mám začít Céčkem, C++, VISUAL BASIC, Visual++ ap. Aby to bylo v budoucnu k něčemu.
Já bych řek, že C++. Ten je univerzální a většina Opensource programu je napsana z něj. Jinak nevím jakou budoucnost má .Net, který se snaží prosadit Microsoft.

Tomík.
Díky, jsem ti neskonale zavázán :)...... není i cečku naprogarmováný unix?
a je naka prirucka k programovani jako napriklad jakpsatweb.cz k tvoreni stranek?
Bude, bude...Měla by být příručka pro C++, ale i mnoho více věcí. Budou tam tutory (zanimované obrázky)...

Více info nalezneš asi za týden na http://mltv.wz.cz. Je to flashová TV, která ukazuje novinky od Michael Le's Corporation.
Myslim, ze najuzitocnejsie su jazyky:

- Object Pascal (Delphi)
- ActionScript (Flash)
- HTML (DreamWeaver)
- PHP (DreamWeaver)
- JavaScript (DreamWeaver)

tie aj ovladam, a este ma laka aj visual basic pre 3d grafiku...

Miso
Pascal sux ... mam ho ve skole a muzu rict, ze ac ho zvladam, tak sux. To je lepsi cecko. (no, oboje jsou jazyky algolskyho typu :))

zkus http://sally.webzdarma.cz/c
no tak ono asi zalezi na tom co chces programovat ale to C++ je asi nejrozsirenejsi
Rozhodne bych doporucoval zacit Pascalem a pak bud C(++) nebo Delphi (Object Pascal). Visual Basic pokud se nechces ucit principy v DOSových jazycich, ale osobne bych ho nedoporucoval.
Na uceni programovani jsou nejlepsi knizky. Skvela o Pascalu je Pascal pro zelenace od Pavla Satrapy(nakladsatelstvi Neocortex) .
Díval jsem do hodně straré učebnice C... ty příkazy jsou skoro stejné jako v PHP... Je to těžký jazyk když trochu zvládám PHP?
PHP je vytvořen z Cečka. Princip je skoro stejným, akorát každý používá jiné funkce.
Začal jsem s pascalem v dosu a později přešel na delphi ve windows. A popravdě u něj pořád zustávám.
Chci se naučit čistý C++, ale pořád nemám čas s tím začít. Snad o prázdninách.
Visual Basic bych nedoporučoval. Je určen pro zelenáče a nelze říct, že by ses z toho naučil pořádně programovat.

Možná bych souhlasil s adamsonem. Nejdřív začít s Pascalem a pak přejít na C. Pascal je jednodušší a dobře z něj pochopiš základy programování.

Tomík
Ono PHP ma v C tak nejak puvod :-)
Před PHP byl Perl a CGI. Jednomu programátorovy (nějak jsem zapomněl jeho jméno) už štvalo neustále zatěžování serveru, a tak vymyslel jak to ulehčit. Zřejmě uměl C, no a nějak z Perlu udělal PHP tím, že jako myšlenku použil právě C.

Tomík.
To vím... je to v Koskovi :-)

ten programátor je Rasmus Leodorf :-)
Neznáte (nemáte) nějakou online adresu na překladač suoborů *.upp do formátu exe ap. pokud možno v češtině? Nikde to na netu nemůžu najít :-(
Díky
Jak už bylo řečeno, začni Pascalem. Až pochopíš základy, můžeš navázat Ceckem, ale podle mne největší budoucnost se schovává v Javě pro svou relativní platformovou nezávislost, takže bych rozhodně doporučoval skončit u ní. (Nepouštěj se do ní ale dřív, než lépe ovládneš nějaký jiný vyšší programovací jazyk, protože Java rozhodně nepatří k těm nejjednodušším).
Tak se stáhl nějaký překladač pro paskal, ale on to blbec přeloží, pustí ale neuloží. Nemáte někdo nejaký kvalitnější? Nevyznám se v tom a furt nemůžu najít to ořechové.

Kdybyste měli bych byl neskonale uavázán
Nezapomněli jste třeba na Javu :))
>>Nemáte někdo nějaký kvalitnější?
Zapomněl jsi říct, jaký máš ty.
Už žádný, měl jsem ho ve škole a učitelka mi ho smazala (svině chlupatá)
:-(((, že to do hodiny nepatří (protože ukazovala všem, jak se ve wordu mění velikost písma a kurziva a když zjistila, že dělám něco jiného, tak ji to pěkně namíchlo :-). Jinak kdybyste měli nějaký link tak by se fakt šik :-)
Za to bych jí nechal po škole! Mrchu jednu :)
<HTML><i>
Myslim, ze najuzitocnejsie su jazyky:

- Object Pascal (Delphi)
- ActionScript (Flash)
- HTML (DreamWeaver)
- PHP (DreamWeaver)
- JavaScript (DreamWeaver)
</i>

tak tohle je hlaska tydne... :)))))))))))))))

pascal (delphi) je pro lamy... btw: je to psane v C
dokonce napr. i Visual C++ je psane v C++ :)

Flash no comment to je odpad.
JavaScript se neni treba ucit.. tim se chlubi jen lamaweby a staci na nej prirucka...
PHP vychazi z C takze to myslim rika vse...</HTML>
>>pascal (delphi) je pro lamy
durazne nesouhlasim
Akceptuji, ze kazdemu vyhovuje jiny jazyk, ale s timhle nesouhlasim.
Víte co je paradox? V čem myslíte, že je napsanej borland c++. V delphi :))
Assembler rulezz :)))
zrovna se ho začínám učit, a je to doost hustý :)