AUTORSKý PRáVA

Autorský práva na název PC Hry, na název CDéčka, na název Filmu, na název Festivalu, na příjmení=to je celkem normální, ale na Název Písničky? To je nějaká hovadina ne? (Pište jsem názory na tyto Autorská Práva)
Autor. pravo na nazev pisnicky? To je blbost...
Podle mě není fér aby si někdo dal autor. práva na název písničky. Když má jinej zpěvák písničku se stejným názvem tak ji nemůže zveřejnit.
Název písničky může imho být obchodní známka, stejně jako název výrobku (CocaCola) nebo třeba televizního pořadu (Pop Idol).
V případě názvu písničky je to ošemetné - vydavatelé se samozřejmě snaží zamezit matení zákazníků a zneužívání svých vybudovaných a zavedených značek. Jednou jsem třeba viděla prodávat velmi levné cédéčko s velkým nápisem John Bon Giovi s fotkou týpka, který se hodně podobal Jonu Bon Jovimu. Kvůli obraně proti takovým praktikám si muzikanti (resp. velcí vydavatelé) názvy úspěšných skladeb a alb někdy patentují.
Jestli jsou na tom zpěváci a textaři s fantazií na tom tak špatně, tak nemá smysl cokoliv od nich kupovat. Čeština je tak rozmanitý jazyk, že vůbec není problém vymyslet název jiný, barvitější a lepší, než maj oni.
My se bavíme jenom o českých názvech? Ve světovém měřítku (tj. v angličtině) je tenhle problém daleko výraznější...
Sakra, každý jazyk je barvitý... a když dojdou anglický názvy, tak nikdo nebrání američům vyřvávat "písničky" v arabštině... je to prostě na fantazii těch autorů a rozhodně si nemyslím, že není možné vymyslet ojedinělý název pro písničku.
Freya: A cedo Helenky Vondracuckovy si tam nevidela? :)
Já Vonráčkovou shánět nemusím mám Zlatou Helenu, Platinovou Helenu a Hádej . . .
Vsak to Helenka Vondráčočků nepotrebuje, z ni si uz dneska tezko nekdo udela reklamu :-)
Niky >> to jako sranda, nebo to jako fakt? :-)))
Jo to je pravda, ale ono to není moje, ale mámy. Chudák Helča furt ji kritizujou v novinách
...a já se jim vůbec nedivím. Chudák Helča už je poněkud za zenitem.
>> ...a já se jim vůbec nedivím. Chudák Helča už je poněkud za zenitem.

Spis az u nadiru :)
No písničky, a jejich názvy. to je ošemetný. co když někdo nějakou skladbu paroduje. třeba yankovic a jeho armish paradise X coolio - gangstras paradise.
no to nebyl nejšťastnější příklad.
Majkls: To je coool video :)
Dají se ta jeho videa odněkud stáhnout? Pamatuji se na Nirvanu Smells Like... a to byla docela pecka:-)
Nevím, jestli znáte kapelu Ugly Kid Joe, ale jejich písničku 'Cats In The Cradle' zparodovali Weird Al Yankovic jako 'Cats In The Kettle' a je fakt hustáá:-)
Ja mam akorat tu parodii na Bubuminema (=Eminema (pro neznale)) s tema Zidama :-))
Sojkovec: JJ, Eminem vs. Punjabi MC :)
To druhý je lepší. Eminem je jen mamachrovanej D
Niky: jenze on tam zadny eminem neni... :-)
To byla asi reakce >mirrda
Ale souhlasim. Eminem je Kokot s velkym K... Taková fraška... To třeba Ludacris nebo Ja Rule, to je hip-hop...
- Název písničky jednak musí taky něco o tý písničce říkat, a pak už tak velkej výběr i např. v naší milý češtině není.
- Autor písničky by musel znát všechny do tý doby napsaný. ehm...
- Ondyno si Jiří Suchý s Wabi Daňkem skládali poklony "Každej dobrej autor písní napsal Rosu" - asi jim to vzájemně nevadilo (i když se samozřejmě každá jmenuje trochu jinak).

Závěr nečiním, přeberte si to každej po svym.