Jak se bránit před spamem....

Vaší mailovou adresu pište pozpátku
(lemichael@seznam.cz -> zc.manzes@leahcimel)

Proč?
1.) spamboti to neumí číst
2.) xx@xx není správný e-mailový tvar, spamboti budou adresu ignorovat

Děkuji za pozornost :D
moc.liamg@sekok.jerdno - mam problemy napsat to :)
nojo to není špatnej nápad, jen aby to někdo přečet:) zc.cht@sile je eště celkem dobrý:)
uprimne receno me podobny "vychytavky" stvou, zda se mi neslusny vymenit pohodli navstenika za pohodli svoje..
Jiný nápad :
napsat ten mail do obrázku :))
Nebo si tam dej nejakej inteligentni antispam a jsi v poho :-)
ja bych teda vice preferoval takove ty, jako pouzivam ja:

mirrda(zavinac)mirrda.net
mirrda(zavinac)mirrda(tecka)net
mirrda(at)mirrda.net
mirrda(at)mirrda(dot)net
mirrda@mirrda(dot)net
mirrda@mirrda.net(tento_text_smazte)
a ještě lépe - vykašlat se na to.

ale věděl bych o zajímavém způsobu řešení - ke každé emailové adrese (ta bude nezveřejněná) bude input type="checkbox" a submit. po zaskrtnuti a odeslani obdrzis zpet pisatelovu adresu. řekl bych, že spamboti nejsou natolik inteligoš, aby vyplňovali nějaké složité formuláře. také můžete udělat nějakou hádanku. třeba - Chceš znát jeho mejlovou adresu? tak napiš číselně kolik je jedna plus dvě a potvrď.

;)
michael.le04 -zavináč- G m @ i I_ . com
a co takhle:

<a href="mailto:mirrda(zavinac)mirrda(tecka)net" onclick="location.href='mailto:mirrda@mirrda.net'; return = false;">e-mail</a>
výbornej nápad
mirrda: tohle ti spambot přečte hned, ani se nemusí namáhat. pokud to spambot nemá sebrat, tak nemá ta informace vůbec být zveřejněna!
Hehe ja jim to vraci nekolikanasobne pokud zjistim ze meil odeilatele opravdu patri danemu cloveku co to zaslal tak mu poslu to sama nazpet asi tak 600x a nezev predmetu mu dam uvedom si ze nikdo neni zvedavej na ty tvoje zasrane maily :o)

Trosku tvrde hehe ale me to zkratka bavi nemaji otravovat o co clovek nestoji :o)
Kdepak, spameři se musej střílet. Jiné řešení neexistuje.
Kapitan Nemo> A uvědomuješ si, že se takhle stáváš taky spammerem? Za to 1.000.000-ová pokuta!
"napsat ten mail do obrázku"
a co kdyz ma nekdo obrazky vyply? lepsi je tohle:

MnoIspamLpleaseAthankAyouAveryNmuch({[|AT|]})GrealyMnoAspamIpleaseL({[|dot|]})COM

(i kdyz to COM je dost nebezpecny, asi bude lepsi to napsat pozpatku)
milster: tak to uz je trochu moc :) mozna by se dalo pouzit to moje reseni v externim js souboru. tam snad boti nepolezou.
"mozna by se dalo pouzit to moje reseni v externim js souboru"

to uz by se to vyplatilo udelat takhle:

---email.js---
document.write('<a href="user@domena.cz">user@domena.cz</a>');
---email.js---

pak kdekoli v html kodu <script src="email.js"/>
ale co když spambot proleze každý soubor, na který je link?
---email.js---
var user='user';
var domena='domena.cz';
document.write('<a href="mailto:'+user+'@'+domena+'">'+user+'@'+domena+'</a>');
---email.js---

spokojeny?! :)
ted uz jo. dokud nejakej spambot nezacne js vyhodnocovat, coz asi zatim zadny nedela
OMG ja vas fakt nechapu, proc tyhle kydy resite? Ja mam 5 mailu spamu za mesic a na ani jeden se nepodivam, protoze mam filtr a mail uvadim vsude.
ja je taky nechapu, jenom jsem uvedl priklad, jak to aspon udelat user friendly :)
my co máme seznam to neřešíme pač se nám to odfiltruje samo
"my co máme seznam to neřešíme pač se nám to odfiltruje samo"

s tim nemam dobry zkusenosti.. odfiltrovavalo mi to i ruzny registrace atp. ale je mozny, ze uz to vylepsili..