Mozilla nebo Mozilla Firefox ?

Jaký prohlížeč je lepší - Mozilla nebo jen samostatný prohlížeč M. Firefox ?
Doposud používám IE 6.O. ...
Váhám mezi IE a Mozillou.
Poradíte, ohodnotíte ?
Zkus všechno a sám si vyber, každý má jiný vkus. Ještě bych být tebou zkusil Operu. Na IE rozhodně zapomeň.
Mozilla je prohlížeč + poštovní klient + IRC klient a bůhvíco ještě. Je to balík programů.

Mozilla Firefox je jenom prohlížeč, co nejodlehčenější a bez čehokoli zbytečného (dodělávky a jednotlivé funkce se dají podle vlastní chuti nabrat mezi početnými extensions).
Dá se případně zkombinovat s poštovním klientem Mozilla Thunderbird (btw, moc šikovný proti spamu). Tohle používám.

Mozillí prohlížeč používá Gecko jádro (stejné jako Netscape). Snaží se vykreslovat co nejpřesněji podle standardů W3. Kvalitnější jádro neznám.
Umí samozřejmě blokovat popupy, tabbed browsing, přehazování alternativních stylů... prostě všechno to, co by moderní browser měl zvládat a co IE neumí.

Více informací je na czilla.cz, kde se dají sehnat všechny tyhle programy v češtině.
Zkusím Mozillu i Operu.
V IE jsem měl Translator, nevím jestli budou ikony třeba v Mozille ?
Operu radši ani nezkoušej ;) zase to začíná zavánět flejmem :))
ad translator: tak to asi ne..
Jestli chce spustu skvělejch funkcí, tak jedině Operu ;)
Operu právě radší zkoušej, je best ;-)
Záleží na tom, jakým programům dáváš přednost. Opera má spoustu zbytečných udělátek, která třeba mně překáží. Firefox v sobě má jenom to, co skutečně potřebuješ.
Je možné někde sehnat češtinu do FrontPage ?
Jen mi stále vrtá hlavou proč FireFox, kterej je bez všech těch "zbytečnejch udělátek" je 2x větší než Opera, která je tam má všechny. Kde asi udělali soudruzi chybu?
Takže pokud někdo chce malej a vysoce výkonej prohlížeč, nechť stahuje Operu :)
Wallt: Ve FrontPage snad čeština není? Vždycky jsem si myslel, že je.
Kit >> jak kde, někde je a někde není ... asi osud :-)
No jo, Windows asi ještě dlouho nebudou mít ten luxus, že si budeš moci spustit jeden program současně ve více jazycích :-)
Kit: Fp je do verze 2000 anglicky, pak už česky
freya: Vybral jsem si M. Firefox.
:-)
Dobrá volba, řekl bych...:-)
nevim... já bych si teda vybral Operu, teda já si ji už vybral :-)
taky bych řekl dobrá volba. opera by na tebe byla asi moc složité.
Já ji teda pochopil hnedka, ale je pravda, že tu jsou zbytečnosti...
Taxem udělal zátěžový text firefox(nejnovější) vs MyIE2
Nevim jak to je číselně se zátěží systému ale MyIE FFko totálně podrtil .. je rychlejší a anvíc se mi zdá lepší a víc se mi líbí celkově..
(nezabite mě je to jen muj názor)
Mě se nelíbí, protože používá strašlivě neschopné jádro.
Pocita i FireFox v CSS spatne rozmery jako Ie? Ze pripocitava i bordery do celkove velikosti?
FF je počítá správně, IE blbě....
MyIE2 se mi také dřív líbil, ale furt mně padat...