Problém s kompem

Ahoj, tak jsem přjel po tejdnu ze školy a chci zapnout komp v pohodě naběhne a asi po pěti minutach se XPka seknou. Tak dam restart ale nereaguje. Jako teda že se zčerna obrazovka ale nezrestartuje se. Tak ho natvrdo vypnu a znovu zapnu, to už nenaběhne ani obraz. Takhle to parkrat zkousim a nakonec se to teda vsechno nejak da dokupy, beha uz v pohode. A zde je cas na oblibenou otazku; nevite co s tím ? Měl jsem ho celej tejden vypnutej a vytaženej ze sítě...
možné příčiny
1) špatné napájení, přehřívání procesoru. pročistit vnitřek, aby nebyl zaprášený, namazat ložiska větráků
2) odchází ti monitor. (nejvíce pravděpodobné)
3) virus. prověřit antivirovým systémem (nepravděpodobné)
1) pročistim to ale tim to asi nebude, protože ho mam třeba zaplej dva dny v kuse a jede bez problemu
2) tak toho jsem se bal, monitor je AOC 17" a mam ho asi tak tri roky
3) virus nemam, antivirakem jsem to projizdel
To chce kladivo :D
je otázka jestli to byl jev náhodný nebo pravidelně se opakující. Zažil jsem různé potíže od hardisk(s) fail (po restartu dobrý), až po blbej kontakt u grafiky. taky pěknej pech. Pokud se to nebude opakovat, vykašli se na to. Pokud se ti to však stane ještě jednou, zbystři a začni se pídit čím to je. existuje mnoho příčin... jedna z nich může bejt slabej zdroj. Kdy naposledy si ten komp čistil ?
jestli se bojis, ze to je monitor, tak si od nekoho puc jinej a zkus to
---
>> Měl jsem ho celej tejden vypnutej a vytaženej ze sítě...
jo jo, nepouzivals ho, tak ti zakrnel :-D
Ehm ale logicky to je možné... Když máš ten monitor zapnutý, tak má nějakou svou (docela vysokou) teplotu a když ho přestaneš pravidelně ,,žhavit,, tak... Co víš... Něco na tom bude... :o)
no abych řekl pravdu, tak už se mi to jednou stalo, opět jsem ho na tyden vytah ze site a opet se mi po navratu stalo tohle. Zkusim ho vyčistit, protože je zaprašenej, jak moje učebnice z matiky. A taky ho necham tedkon tejden v siti (ale jinak normalne vyplej) a uvidim co se stane...