This page is not Valid HTML 4.0 Transitional!

Stranky WZ.CZ nejsou validni... no chlapci to je ostuda :)
Jsem si vědom, že tímto rozpoutám další flame, ale nedá mi to...

Validita není žádný všelék. Vezměme třeba největší český portál Seznam.cz. Pokud by udělali autoři stránku validní podle poslední normy XHTML, tak by ji 5% uživatelů se starými prohlížeči vůbec nezobrazilo - a v případě Seznamu je 5% tisíce lidí denně. Proto kód poslepovali tak, aby se správně zobrazil na všech prohlížečích a ne jen v těch, které perfektně ovládají W3C normy.

Někdy je prostě validita kontraproduktivní.

P.S. než na mě začnete dštít oheň a síru, tak bych rád zdůraznil, že všechny mé weby jsou validní.
No přiznám se, že můj web moc validní není, al zobrazuje se správjě jak v IE, tak v těch daších prohlížečích(sem línej je vypisovat)
"Pokud by udělali autoři stránku validní podle poslední normy XHTML, tak by ji 5% uživatelů se starými prohlížeči vůbec nezobrazilo - a v případě Seznamu je 5% tisíce lidí denně."

To je nesmysl. Síla (validního - pro různé PDA či mobily nutnost, jinak ano, pak nezobrazí nic) XHTML a CSS je také ta, že se na starších prohlížečích zobrazí vždy (jako čistý HTML bez CSS).
>> správně zobrazil na všech prohlížečích

... to znamená s obrázky, reklamními proužky a stejně vypadající
"... to znamená s obrázky, reklamními proužky"
To by byl stejně. Pokud někdo nedává důležité obrázky jako pozadí do CSS (což se má dávat jen u obrázků "nedůležitých" - tj. takových, které nenesou žádnou informaci) a reklamní proužky jen v swf, bez alternativy.
Stejně vypadající i třeba v MSIE4 a Opeře5 je kontraproduktivní a IMHO to nemá žádný smysl. O veškeré informace na stránce ale ani nikdo z těchto uživatelů nepřijde.

Ostatně, zvalidnění seznam.cz je IMHO spíš otázka lenosti. Ty chyby jsou tam jasné, a veskrze je to jenom pár druhů, jen se opakují pořád dokola, a na jejich opravu by stačilo 5 minut. A už vůbec se nedá mluvit o tom, že by na základě těchto oprav pak stránka nešla přečíst staršími prohlížeči - to jsem jaksi nepochopil :-)
ad validita WZ: psal jsem si o tom s adminem, násladuje jeho odpověď:

pokud vam jde o kod
stranek webzdarma tak diky za peci, obavam se, ze to neni tak moc vas
problem ... a tim nechci zastirat, ze to je chyba, ale na druhou stranu
v teto verzi webovych stranek uz s tim nic delat nebudeme
bude nova verze? :))
No jasne, mluvi se o tom uz HOOOOOOODNE dlouho.
> O veškeré informace na stránce ale ani nikdo z těchto uživatelů nepřijde.

Z marketingového hlediska je občas potřeba aby stránka vypadala STEJNĚ ve všech prohlížečích - ne podobně, ale STEJNĚ. Tento požadavek sám o sobě zcela neguje možnost udělat kód validní jenom podle jedné normy.
"Tento požadavek sám o sobě zcela neguje možnost udělat kód validní jenom podle jedné normy."
No, třeba HTML 4.01 Transitional je dost "benevolentní", ale možná bych mohl souhlasit.
Marketingu nerozumím vůbec, takže to nechávám na někom jiném :-)
<HTML><i>ad validita WZ: psal jsem si o tom s adminem, násladuje jeho odpověď:

pokud vam jde o kod
stranek webzdarma tak diky za peci, obavam se, ze to neni tak moc vas
problem ... a tim nechci zastirat, ze to je chyba, ale na druhou stranu
v teto verzi webovych stranek uz s tim nic delat nebudeme</i>



osobne nevim na co jsi timto narazel? neco se ti snad zobrazuje spatne? Pokud ano, pak teprve napis; pokud ne, nevidim duvod neco resit</HTML>
Jen jsem na to upozornil-jak se vyjádřil na začátku tohoto vlákna hacker: no chlapci to je ostuda
mně osobně to nijak nevadí, ale působí takovým dobrým dojmem, když se o stránkách může říct, že jsou validní!
Vždyť tenhle layout už je starý jak Metuzalém a dělali ho v době, kdy byla validita spíš sci-fi...
Počkáme si na ten nový a pak budeme rýpat do čerstvého, ok?
ze si na validitu zacal stezovat ten pravej :-)
Jestlize se chysta nova verze stranek, je nesmysl ztracet cas necim, co stejne uz nebude...
Kde je vlastne mira?
Kam zmizel? Uz jsem dlouho necetl zadny jeho prispevek.
Treba je na dovolene. Ale to by asi WZ asi nejelo. Spis tvori novou verzi stranek.
RICH_ard (Bohatý_ard ;-) >
Jakej admin? Hlavně nepiš:
"Nekdo to je, ale mira to rozhodne neni."
To mi už taky docvaklo i když jsem magor ;-))
Sorry Richarde, melo to byt na R.U.R.a ;-) Sorry.
Bojim bojim... snad nebude nová verze stránek WZ = flashová prasárna, to bych si fakt neželal :(
Flash nemusí být prasárna když designer není prase ;)
Myslím, že na WZ flash nehrozí. Copak by tu měl nějaké opodstatnění? Tenhle web se afaik snaží hlavně o funkčnost, rychlost a přehlednost, nikoli o oslnivou vizuání prezentaci sebe sama.
Freya: no vidíš... pokud tě mám brát doslova, tak asi ani nemá smysl dělat nějakou další verzi. tahle mi fakt stačí ;) možná trochu vletět na vkládání reklam, ale design i html kód bych nechal ;)
ne, funkcne tahle verze opravdu neni OK,
design se mi sice taky nelibi, ale kvuli tomu bych se neobtezoval