crawler11.googlebot.com

Nevíte někdo, o co jde? Hlasuje mi to na jedněch stránkách porád do anket ... :-/
indexovací robot Googlu.
jedenáctá instence googlebota, což je počítačem řízený prohlížeč internetových stránek, který prolézá web a kliká na všechny odkazy, které vidí, vyhodnocuje pagerank a uchovává stránky do databáze. a navíc neumí cookies ani sessions ;)

a protože kliká na všechny odkazy, hlasuje i ve všech odkazem vyvedených anketách. ani cookies nejsou pro něj překážkou. existuje jediné řešení - udělat anketu < form >ulářem. ;)
samozřejmě google.com vysílá do vod internetu mnohem více instancí svého googlebota. jeden googlebot by na všechno nestačil ;)
Pokud jde o tu anketu, vyřešil bych to něčím takovým:

if ($_GET['kontrola']==0)
{$page = "$PHP_SELF?kontrola=1&hlasuj=$hlasuj";
setcookie("testcookie", "1");

header("location: $page");
}
else {

if (!$_COOKIE['testcookie'])
{
echo"Zapni si cookie\n";
}
else
{
....
}
Nípal: To je děs, než sesmolim příspěvek, jsou tu dva další :)
Johny: tak bych to neřešil. Spíš bych při kliku na odkaz v anketě vyhodnotil, zda náhodou nekliká někdo z *.googlebot.com a odepřít ho - nejlépe nějakou hodnotnou stránkou, kterou by mohl googlebot pokračovat v prolézání, samozřejmě.
Co takhle zakázat jeho Ipéčko?
On má 64.68.82.něco ...
Nípal: Jenže není jen googlebot, robota mají i další :)

http://www.robotstxt.org/wc/active/html/index.html
Nevíte jak napsat v php tu podmínku, aby to odmítlo hlasování z adresy 64.68.82.něco ?

Mohlo by to být takto?

if ($REMOTE_ADDR == "^64\.68\.82\..+$"):
$zapis = "ne";

Já tu práci s řetězci zatím moc neovládám ... :-(
Co třeba nějakej Ereg?

if (Ereg("^64\.68\.82\..+$",$_SERVER['REMOTE_ADDR'])):
$zapis = "ne";

Asi sem tam nafl8kal hodně chyb :D
if(substr($REMOTE_ADDR,0,9) == "64.68.82.") {
// halo, tady google
}
else {
// halo, tady lidi
}
ereg je zde kanonem na tak velkého vrabce ;)
Díky ...
Hehe, funguje to, jupí ... Já jsem byl paranoidní, že někdo nemá co dělat a schválně mi upravuje všechny známky na trojku :-) Vida ho, robota ... :-)
Lidi lidi, proc blokujete IP? Robotu jsou tisice, proc treba ten soubor nezakazete v robots.txt? Dalsi moznost je formular. Navic co cachrujete s $REMOTE_ADDR, v te promenne NIC neni!
"co cachrujete s $REMOTE_ADDR, v te promenne NIC neni"

a neni v ni nahodou ip adresa, ze ktere byl polozen pozadavek o stranku?
No, co já vím, tak $REMOTE_ADDR je předdefinovaná proměnná a je v ní ip adresa člověka(robota), který provádí nějakou akci. Docela to funguje, mi tam pořád hlasujou akorát roboti z googlu ... :-)
ale #lama ma pravdu, neni jenom googlebot, lepsi je to zakazat v robots.txt
No dobře, ale já chci, aby tam roboti chodili, jsou tam povídky, které přibývají, tak chci, aby je indexovali, akorát nechci, aby hlasovali ...
hanyZ: Vzdyt ja jim nechci zakazovat celej web, jen anketu, coz jsou 2 zpusoby:
1. Formular
2. robots.txt - zakazani souboru se zpracovani ankety
Tak v tom případě robots.txt, předělávat to na formuláře se mi nechce, je toho moc ... díky za doporučení ...