Formátování disku-počítač mě naštval

Můj počítač mě nechutně naštval... ve vzteku jsem se rozhodl vymazat - naformátovat disk!

Ale prostě to nejde... když dám pravym tlačítkem na disk C, a pak naformátovat... a pak spustit, napíše mi to, že to nejde, ať ukončim všechny diskové nástroje a ověřím, zda-li není obsah disku někde zobrazen... NENÍ! Jedině plocha, ale to opravdu nevím, jak vypnout...

Prosím pomocte mi co nejrychlejš... můj vztek se stupňuje každou vteřinou....
Problém je v tom, že disk C je aktivně využíván operačním systémem, který právě máš spuštěný.

Východiskem je nabootovat z diskety a formátovat pomocí programu umístěného na oné disketě.

Nejlépe:
Sežeň si PowerQuest Partition Magic (verze 7) a vytvoř si jeho disketu. Z ní pak nabootoj a pohraj si s diskem, jak je libo.
To musis restartnout a jako prikaz v nabootovani diskety das
format c:
Nemuzes formatit disk na kterym prave pracujes.
Nípale, ty si se asi zbláznil, ne?! S mim GPRS bych stahoval těch 20 mb tři dny...

Hele, já sem v tomhletom ohledu úplná lama... Proboha, jak udělám tu nabootovanou disketu?!?!
meca ja jsem partition magic 8 asi 80mb stahnul za noc s GPRS
Mno jo, ale ty nebydlíš v díře jako já...

Prosím, jak udělám tu disketu?

Jo a mimochodem.... je ňákej vzorec když mam: a3 x b3 (á na třetí krát bé na třetí)
"Nípale, ty si se asi zbláznil, ne?!"
Co já na tomhle tvrzení nechápu - že o mém psychickém stavu pochybuje. Proč pochybuje, vždyť je jasný jak facka.

Mno dost. PQPM je to nejlepší, co může být a i těch pár roků stahování tohohle programu ti může ušetřit staletí těžké práce.
ten vzorec je a³ × b³ = (a × b)³
Nípal >> Ale ty nechápeš mou situaci... MĚ NEFUNGUJE INTERNET! Teďka jsem u táty na notebuku a za chvíli ho asi vyhodim z okna... prosíííím... jak na tu dysketu?

Takže (a x b)3 = (a x b)(a x b)(a x b) ?
pokud de o tu isketu, staci at do mechaniky naformatovanou disketu (to snad umis), potom dat Tento Pocitac->Ovladaci panely->Pridat/odebrat programy
jako treti zalozka je tam Systemova disketa, tak je tlacitko Vytvorit sys. disketu. tim se vytvori disketa, tu nechas v mechanice, restartujes,
a kouzlo: format c: funguje
btw: instalacni cedecko windows mas? aby tu za chvili nebyl dotaz kde se da sehnat
meca: to je pěkně hnusnej vzorec. počítat bych ho nechtěl. ale dal by se zdolat.
cb >> dík, ale já mám homlesy (XP home)... a tam to není. A neboj, to instalační cs mam :-) ale nevym, jesli se mi to podaří nainstalovat ;-)...

Majks >> No a to je jeden z těch jednodušších, co tam mam...
ad disketa: tak dej zformatoat disketu, v "Moznosti formatovani" dej "Vytvorit spousteci disketu MSDOS", zformatovat, potom na tu disketu ze slozky "Windows\System32" zkopiruj soubor "format.com"
A:\ format c:
This program cannot be run in DOS mode.

Proboha... ještě půl hodiny a letí z okna...
a ten instalator wxp neumi formatovat disk?
!@#$%^&*()
Já tuhle formátoval pod XP-Pro na FAT-32 startovací disketou z W98
a teprve při instalaci XPéček jsem nechal napsat na disk NTSF tabulku.
Ovšem mazal jsem celý disk - nevím jak je to s diskovými oddíly.
A co takhle nabootovat z instalačky WinXP kde stačí před novou instalací ještě elegantně zformátovat disk?
Mno právě že takhle jsem to chtěl udělat, ale prostě můj počítač zahájil zpouru...

Mimochodem, na diskový oddíly s..u, já chci zlikvidovat všechno, co tam je...
Mno právě že takhle jsem to chtěl udělat, ale prostě můj počítač zahájil zpouru...

Mimochodem, na diskový oddíly s..u, já chci zlikvidovat všechno, co tam je!
tak nabootuj z instalacniho cd, zrus vsechny oddily a vytvor novy. tim zlikvidujes vsecko na disku. a jestli to nepude, tak si nekde sezen fdisk.exe a tim ty oddily zrus
- http://ergosena.cz/test/bootW98.zip -

Tady je selfextractor, který umí napsat funkční startovací disketu,
nebo obsah této rozbalit do složky. Obsahuje výše zmíněný fdisk.exe
- velikost 881 kB.
Není to na mém webu, ale mohu to tam několik dní nechat
- na wz je to s archivací souborů špatné.
Ted budu za kacire, kdyby sis stahnul ten partion magic nebo acronis partion expert uz bys ho davno mel, pak by sis rozdelil disk na primary a druhej logical, od NT v5 muzou bejt widle i na logickym disku (pro wxp ti staci 5GB) mno nahral na ten logickej disk widle partion expertem,
rucne vymazal c:\*.*, c:\documents and settings a {sys_root}\*.*

a pak se rozhodnes jestli si nechas 2 disky nebo to zpatky slepis v jeden
Mno jo... tak jste mě přemluvily - stáhnul jsem si patriot magic a asi jsem v záchvatu vzteku naformátoval disk (dělal jsem vše z tý první diskety... nevšiml jsem si, že tam mám zastrčit druhou ;-).

Ale teďka pro změnu nevím, jak nainstalot zpět winowsi...

Ty kráásko, já sem lama... s tim bych měl něco asi udělat...