windows

jakej je rozdil mezi Win XP home a professional?
www.google.com (nevim) :)
hulan.info/blog
a kdyz chci cokoliv nainstalovat tak mi to napise ze to nemuze pouzit C:\windows\system32\autoexec.nt de s tim udelat neco aniz bych musel mit CD win XP
tak ten program (co chces autoexec.nt) neinstaluj, stejně by ti nepoběžel.

professional je mnohem lepší, umožňuje více nastavení. Home je jen okleštěná verze pro BFU.
ja prave ten autoexec potrebuju jinak nic nenainstaluju
Pry omezeny registry. Navic HOME nemaji IIS, coz mi (na notebooku) citelne chybi - vzdycky pak musim instalit apache :-)
>> Navic HOME nemaji IIS, coz mi (na notebooku) citelne chybi - vzdycky pak musim instalit apache :-)

No, Apache je imho tak jako tak lepsi..

Tech rozdilu je dost, zvlast co se spravy tyce. Na WinXP Home nektera nastaveni neni mozne provest jinak, nez primym zasahem do registru. Nektera snad ani nastavit nelze, nevim.
Home je upravená verze Professional. A to v tom smyslu, že okleštili většinu pokročilých síťových funkcí, aby si firmy museli kupovat Pro a ne levnější Home.

Je to taková (mnohem) mírnějsí varianta Win XP Strarter Edition
Win XP Strarter Edition je The Best of The Best :-)))))
Proč myslíš ?
Nemyslim.. To je jen ironie.
Rozdíl mezi Home a Pro je ve zkratce v tom, že Pro na serveru uživí více Klientů Home, ale jeden Home na serveru asi neuživí nic. Prostě má okleštěné síťové funkce.
>> Prostě má okleštěné síťové funkce

A administracni, dalsi omezeni: Nelze nastavovat rozsirena pristupova prava, nelze pouzivat kompresi NTFS a sifrovani. Asi toho bude vic.
Home nepodporuje ani RAID 0, wxp pro ju, ale pro RAID 1/5 stejne musis editovat registry...

mozna me toho napadne vic
Sojkovec: Co mas proti IIS? :-)
e-Jirka: Asi vsechno co jde :)