Hip Hop

Ahojky, lidičky! Obracím se teď hlavně na mladší a v hudbě vzdělanější komunitu s následujícím dotazem:

Moje dcera mě požádala, zda bych jí nedoporučil nějaké dobré hip-hopové kapely. Já vím, že takový hudební směr existuje, ale to je asi tak všechno:-) S hudbou jsem zamrznul v devadesátých létech na klasickém roku, metalu apod.

Buďte tak laskaví na nebohého hudebního stařečka a zkuste zde prezentovat Váš názor ve formě 3 nejlepších zahraničních a 3 českých hip-hop kapel (případně i s jejich nejznámějšími hity). Díky moc!

Btw. a kdybyste chtěli třeba nějaké info či raritku od skupiny Queen, Pink Floyd apod., jsem Vám zcela k službám:-)
Nejsem zrovna nejmladší a nejsem ani odborník na hip-hop, ale z toho, co jsem slyšel na vlastní uši, tak ze zahraničních snad: Public Enemy, Wu-Tang Clan, Beastie Boys, Outkast (Není to asi úplně hip-hop, ale je to jedno z mála, co mě z tohohle žánru nějak zaujalo...)

A z tuzemských každopádně Peneři Strýčka Homeboye, Indy & Witch, a víc toho neznám... (Leoš Mareš? Mirek Černý? ;-) )

Já tedy osobně, když už hip-hop nebo rap, tak ve spojení s valivýma kytarama (např. Faith No More feat. Boo-Ya Tribe - Another Body Murdered, To je nářez! ;-) )
HIP-HOP SK8 Life forever...!

Jestli chces poradny pecky, kterym lae asi nebudes rozumet - Kasta [ruzkej nej hiphop kteremu rozumim sem rus totiz :)].

Jako zahranicni:
2Pac
DMX
...toz komerce co :)))

Ceske [peknej @!#$]:
Defuckto
Indy a Wich
PSH je @!#$ ale kdyz chces ;)


Ruskej [best of :))]:
Kasta
P-13 [zna kazdej cech co posloucha hipec - sou to rusove co zijou napul v moskve napul v praze P-13 = Praha 13, kde vznikly]...

Nic du skejtovat tak se dyztak jeste ozvu jeslti budete chtit ;)
co takhle nase vec? jestli chce neco textove brutalniho, tak treba divokej zapad ;)
Nej zahraniční:

DMX
Ludacris
LL Cool J
Ice Cube
Wyclef Jean
Busta Rhymes

radši bych preferoval jednotlivce před skupinami...

Českej je na prd, nemá to to, co má původní Hip-Hop...
Nejlepší hip hop je BodyCount, yeah! :-)
jelikoz jsem muzikant, jsem pouze a jen pro skupinu Bow wave, kteří svojí hudbu hrájí na nástroje ale mají smozřejmě i DJ.
Všem moc díky - postahuji něco z netu a dám to dceři . Doufám, že se zase vrátí ke starejm dobrejm Queenům:-)
jestli chce kolekci best R'n'B tak soundtrack Bad Boys 2 ;)
>> jestli chce kolekci best R'n'B tak soundtrack Bad Boys 2 ;)

to je možný, ale na ten film se nedívej, jinak usneš.

>> Doufám, že se zase vrátí ke starejm dobrejm Queenům:-)

to jo,držim palce. říkal si že máš nějaké perličky a podobně , jak si to myslel?
no hip hop moc neposlouchám, ale Divokej Západ je super:)
2Simon: no kromě všech oficiálních alb mám tuny "neoficiálních" - různé extended a 12" verze, B-strany, dema, mixy, remixy a parixy, spoustu živáků (a to i ve formě VCD) atd. atd. atd.

Btw. já se v tom zase tak neorientuji, ale jak hodně si je podobné r´n´b a hip-hop?
headlong: No já bych ti doporučil dcerku trochu přeorientovat na rock a metal, hip-hop je pro feťáky...
Bery: Podle čeho soudíš?
Bery? debile ;)
>> No já bych ti doporučil dcerku trochu přeorientovat na rock a metal, hip-hop je pro feťáky...

No to ses mimo. Taky nemam rad hip-hop, ale tvrdit, ze ho poslouchaj jenom fetaci je ponekud zcestny. Ostatne zkus definovat pojem 'droga' a pojem 'fetak'. Ukazu ti, jak se tyhle 2 pojmy daji jeste vic zobecnit, problematika neni zdaleka tak jednoducha a cernobila, jak se zda...
Tomm: Vidim to okolo sebe? Co raer a hiphopař, to smažka...

Sojkovec: Já nepsal "JENOM PRO FEŤÁKY"... Většina z nic je ale hlič a to asi headlong z dcerky mít nechce... Jinak problematika drog je hodně jednoduchá, jen to chce malinko jinou vládu (tím nechci říct totalitní, já jsem demokrat, ale aby dala policajtům větší pravomoce atd.) a taky uvědomělost lidí...
<cite>... Většina z nic je ale hlič ...</cite>

To je docela odvážné tvrzení, můžeš to nějak dokázat ?
Bery: Tak to asi žiješ v dost velký díře nebo v Bronxu. Nebo vidíš jen to zlý. Popřemejšlej o tom ještě jednou. Taky je rozdíl mezi hiphoperama a týpkama, co se oblíkaj jako skejťáci a myslí si že sou kingové když si ubalí špeka a po ulici dou s rozkrokem kalhot ve výši, nebo spíš níži kolen...
Mno..ja skejtuju a posloucham hiphop...

dziny nosim s rozkrokem normalne - kdyz je mas u kolen poradne si nezajezdis. Smazky s rokrokem u kolen se mlatej. Fetak NEjsem.

A Bery ty ses docela debil. Zkus si protrit oci a rozhlidnout se okolo.
chi :)

hanyZ: Jsem z Děčína, přijeď se sem podívat... ady hulej všichni- skejťáci, rapeři, hiphopaři, punkeři a hodně docela normálních lidí... Největší smažky jsou ale asi ty, co poslouchaj regee (nebo jak se to píše). Nemyslim, že každej, kdo poslouchá regee je největší smažka, ale že ty huliči, který začli poslouchat regee jsou na tom asi nejhůř- těžký závisláci...

Tomm: Taky, přijeď se podívat do DC :). Ale bavil jsem se s holkama z Praglu a ty poslouchaj hodně hip hop a rap (a taky punk...) a vůbec nechápou, jak někdo může nehulit... všichni jejich kamárádi a kamarádky hulej...

Poisoner: Jsi skejťák a nehulíš? Kolik ti je? Tady v DC jsem opravdu nezažil skejťáka, kterej by si aspoň občas nezahulil... maximálně ty osmiletý kluci, co dostali prkno k vánocům :)
Bery: 14, deksu sem nedostal k vanocum, nehulim ;), protoze nechci :).
Bery: Zeptej se huliče, řekne ti že je kdo nehulí je kokot. A někoho kdo nehulí, řekne ti že ten kdo hulí je dement. Házíš lidi do jednoho pytle. :-(