ktery windows doporucite?

tak mam novej pocitac bez systemu. chci tam widle, ane nevim ktery vybrat. poradi nekdo kdo ma mozek?
win2000/win2003 server/w2003 enterprise/xp pro/longhorn/win me ?

a nerikejte at si poridim linux, ten uz mam
win2000? To uz radsi WinXP
server? proc server?
longorn? proc cpat sr* na poc.?
vysledek=win xp
jesli si nevyberes, voleb je vic, z tech lepsich treba jak rikas linux nebo Solaris a *BSD
longhorn asi tezko, to si este pockas. me v zadnym pripade! jinak nevim, ty novy moc neznam. ale w2k a wxp je skoro to samo, akorat v xp je par novejch veci jako lepsi regedit a spravce uloh a takovy. 2003 neznam. hlasuju pro xp
> longhorn asi tezko, to si este pockas
proc jako smim li se ptat?
Ja hlasuju pro W2K. Hlavne neber ME.
no pravda, nejake ty pre-verze nebo co uz byly asi uvolneny, to nevim tak jiste, ale jako to bych neriskoval. a cekat dva az tri (spis vic) roky by se mi teda nechtelo...
Longhorn ma jeste svy mouchy. Zkousel jsem ho a je nanic.
Zkousel jsem snad vsechny windowse a priklanim se k WinXP. Pripadne k Win2k pokud chces usetrit pamet. Win98 je pro starsi kompy na novych uz nema smysl. WinMe je zroutpameti.

Tomík.
WIN XP

Na Longhorn bych taky zatim pockal....final verze jeste neni, nebo je?
imo MS uz Longhorn stejne odepsal, sami na nej moc nevsazeji, na r.2008 ma vyjit Windows codename BlackComb tak jsem na ne zvedavej...
Longhorn má vyjít v r. 2006.

asi bych si vybral XP Prof
<HTML>Pred nasazenim XP jsem uzival ME od jeho vydani (XP mam rok).
Pri spravne sestavenem hardwaru, pouzivanim normalniho nic neoptimalizujiciho softwaru a spravne konfiguraci jedou ME bez problemu (reinstaloval jsem vzdy po 1 roce).

Pokud ale nekdo uziva nesmysli na cisteni registru,odstraneni nepotrebnych knihoven apd. je to vase chyba ne chyba windows.
Zadny, opakuji zadny program vam registry nevycisti dokonale bez chyb... pokud na to neprijdete hned a windows vam zacne padat az po mesici co jste cisteni provadeli je jasne ze to svadite na windows. Nerikam ze tomu je u kazdeho uzivatele tak, ale takovych bezboznych lam jsou tuny.

Nemluve o utilitach na cisteni pameti</HTML>
Win 3.11 - Nepada to, rychly jak dabel .. a nahrajes to z disket. Woot!
V práci máme více strojů a jak jsem tak poslouchal, tak nejrozumnější je opatchované w2000. Na XP si pořád stěžují... Takže linux... ;-)
Souhlasím s Tomíkem.

Jinak, pokud se nechystáš provozovat server, tak nevidím důvod k instalování jakýchkoli serverových winďousů . (2000-server, 2003-server-Já tomu řikám XP-server:) Mají vyšší nároky na paměť, zbytečně by sis zpomaloval běžnou práci...
Určitě Win2000... XP jsou na p*d (hehe že by začátek flamu?)
XP jsou právě lepší než 2000... teda pokud máte profesional verzi ;)
Rozhodně buď XP Professional SP1 nebo 2000 Professional SP4.

2000 Professional SP4: Jestli chces mit rychlejsi a spolehlivejsi system a moc te nezajima jeho grafika.

XP Professional: Jestli chces mit utulno, peknou grafiku a spoustu absolutne zbytecnych aplikaci (MSN Explorer, MSN Messenger) a podobne.
Windows 98 - bez picovin, rychly, zdravotne nezavadny a ME (e s hackem) to kdysi nepadalo, pak sem ztratil instalacku a uz mam jen red hat 7.1 a wir xp
mirrda: zbytecne aplikace jdou vyhazet ;) tusim ze uz pri instalaci systemu.
2000 jsou spíš na práci než na hry, a imo oproti xp míň padaj :)
me xp jeste nespadli => zidloklavesnicovy problem
ok. jeste den pockam, jestli nekdo prihodi nejakej duvod co ane/ne

jinak volba zatim pada na w2000. ty graficky blbosti v xp jsou podle me uplne zbytecny (i kdyz se daj vypnout). a kdyz budu chtit graf.zbytecnosti, od toho je WindowsBlinds
Hlavně záleží, co chceš na tom kompu dělat. Jestli chceš třeba apřit starší hry, tak asi win98.
Já osobně mam Win2000 Profesional a jsem s nima naprosto spokojenej.
<HTML>>od toho je WindowsBlinds

ja bych to nazyval WindowsShutdown .. videl jsi to nekdy v akci co to dela se stabilitou windows??</HTML>
jo videl, mel sem to doma na w98 - zadnej problem. v kanclu to meli na w2000 - zadnej problem. asi jenom nahoda