Pri nahrávaní do formátu DivX mi zvuk zrýchľuje

Ahoj!
Som tu opat s novym problemom. Mam v pocitaci TV kartu a nahravam si filmy z televizie. Vybral som si format DivX 5.0.5, aby mi film nezaberal prilis vela MB. Lenze pri dlhsom sledovani svojho vytvoru som si vsimol, ze zvuk asi po dvoch minutach ide sekundu pozadu. Tak ked film pozeram cely, musim ho kazde 2 minuty presunut na rovnaku poziciu pomocou jazdca. Vtedy sa obraz a zvuk vyrovna, ale zas pomaly zacne spomalovat a obraz od zvuku sa zas zacne oddialovat. Neviete co mam s tym urobit? Ako mam nastavit kodek? Ostatne (napr. MPG4 alebo Windows Media Video) mi idu dobre.
zalezi na tom, jaky kodek si vyberes, taky jake mas ovladace na grafickou kartu, divx je hnus, ja mam nejradsi koepi xvid
Ja som uz mal tento problem v minulosti a nejak som ho nastavil. Lenze to bola ina verzia a uz si ani nepamatam ako som to urobil v nej. Inak mam aj ja XviD, len chcel by som vediet kde je problem.
Graficku kartu mam NVIDIA GeForce4 MX 440 s 8xAGP. Myslim ze je celkom dobra.
>> divx je hnus

No, kdyz neumis encoder spravne nastavit...

Duso: Nastav framerate na 25 snimku za vterinu.
Nastavil som to na 25 sekund, ale stale to posuva...

Tu su presne informacie o skusobnom subore:
ZVUK:
Prenos.rychlost: 56 kbs
Format zvuku: MPEG Layer-3
VIDEO:
Frekvencia snimku: 25 snimkov/sekundu
Rychlost dat: 95 kbs
Kompresia videa: DivX? codec

Skus este poradit s niecim...
23.976 fps

zalezi na rychlosti tvyho pocitace. chce to trochu experimentovat, nebo si najit a stahnout utility pro pocitani parametru DivX.
Měl jsem podobný problém a pomohlo mi povypínání všemožných vyhlazovacích a zkrásňovacích filtrů. Počítač to zřejmě nestíhal, takže obraz se zvukem neseděl...
hanyZ: Tie filtre mam vypnut v konkretnom prehravaci alebo v kodeku?
Direct X?
Myslim ze DirectX to nebude. Mam DirectX9 a ine formaty videa mi idu OK.
Duso: To je tuším v nastavení kodeku(xVidu, DivXu) Prostě ty všemožné deblocking a film-efekt fíčurky zruš. Taky si když tak pohraj s nastavením AC3, jestli tam nejsou nastavené nějaké efekty nebo něco nestandardního...
Ono uz to dela pri nahravani. Je jedno jestli se na to divas uz hotove. DivX je vseobecne narocny na vykon, takze nestiha a bere jinym cast vykonu. Grafarna s tim nema nic spolecniho. Ja mel 466Mhz :) a tam me to u ATV delalo. Proste pri nahravani nic nepouzivej vsechno nepotrebny vypni a jen nahravej.
Jen pro zajimavost, jaky mas komp? Procak, RAMku.

Tomík.
A i prehravani AC3 je narocnejsi na CPU nez mp3.
RAM: 256 MB
Procesor: Athon 1800+
HDD: 80 GB (volneho miesta je dost)

Nahrávam cez program WinFast, ktory bol pribaleny ku TV karte.

Nemohla by v tom vadit aj kompresia zvuku pri nahravani?
Nahravam do: MP3 (22.050 kHz STEREO 56 kb/s)
zkus se podivat, jak je pri nahravani vytizene procak. esli se to blizi ke 100 %, tak to nestiha, jinak bude chyba nekde jinde
Pri pozerani TV ide procesor na 30-35%
Pri najravani 50-60%

Tu asi chyba nebude...
No zkousel jsem to a nahravani v DivX s MP3 je narocny (100%) a to mam Athon 2000+. A tady bych teda rek, ze DivX nestiha a zpusobuje ten posun zvuku. Nevim, ale mozna to bude i volbou (MP3 (22.050 kHz STEREO 56 kb/s)). Frekvence 22.050kHz neni moc pouzivana. Radeji bych pouzil 44.100kHz.
Jinak ja pouzivam k nahravani radeji MPEG1 (Kvalita 666, rate 1652Kbps, MPEG II layer 128kbps). Ale zalezi na tobe. Jede to stabilne. Obraz i zvuk v poradku. Kvalita docela dobra. Dvojhodinovka za 1.5GB. 40minutovka 750MB. Ve virtualDubu to pak prevedes do DivX na mensi hodnotu.

Tomík.
Lenze ta frekvencia mi ide maximalne na 22.050 kHz. Ta vyssia tam nie je.
Inac, snazim sa najst taky format, aby sa mi 90 minut filmu zmestilo na obycajne (700 MB) CD a kvlita sa prilis nezhorsila. Kolko trva kompresia dvojhodinoveho filmu vo VirtualDube?
Komprese trva podle toho jak je nastavene nastaveni. Vestinou vsak mezi 1:1 az 1:2 delky videa pri jednopruchodove kompresi z mpeg1 do xvid. Takze u 90minut to trva tak 60 minut.

Tomík
A kvalita sa o kolko zhorsi? Je zhorsenie prilis viditelne?
vsak to zkus. Mne se zda stejny nekde o trochu lepsi, ale to je jen muj dojem. Nejjednodussi je to vyzkouset. A taky nerikam abys pouzival mpeg. Zalezi ne tobe co ti vyhovuje. Proste vyzkousej vsechno mozne.

Tomík.
Ide to fajn. Lenze pri nahravani mi kazdy kodek trha, tak nahravam bez kompresie. Potom to cez virtualDub konvertujem do formatu MPG4. Zachovava najlepsiu kvalitu. Takto zkonvertujem 330 MB na 8 MB a kvalita je skoro rovnaka. Este neviem ako budem nahravat filmy bez kompresie. Ved len 10 minut vijde na 3,3 GB. Budem musiet nejak odlahcit procesor, aby aspon jeden kodek netrhal obraz pri nahravani.
Tak použij MPEG1 s vyšším bitrate. Sice to bude mít velkou kapacitu, ale je to rozhodně lepší než holé AVI. Nebo použít Hyffuv kodek. Ten používá 1/3 kompresi, je bezztrátový a moc nežere.

Jinak při nahraváni vypni vše co nepotřebuješ. Síť a vše kolem něj, antivir, a nějaké nepotřebné věci na pozadí. A hlavně při tom nic nedělej, jen čum do telky.
Hyffov kodek? To je aky? Este som o nom nic nepocul. A ten MPEG1 by bol aj dobry, ale mam problem so zvukom. A tento problem mam s kazdym kodekom a nie po prvy krat. Niekedy mi na urcitu dobu (mesiac) ZACNE sustat zvuk, potom na nejaku dobu prestane,a potom zas... NEVIETE CO ROBIT S TYMTO?!? Zeby bol problem v kabloch? Ale potom by sustal stale. Keby prestal sustat, potom by bol tento MPEG1 super.
Uz zvuk nesusti. (Ktovie na kolko) Teraz som to skusal a ide to dobre.

Som ti vdacny Tomík.