admin XP

muze mi nekdo pomoci?
Bratr me jako uzivatele preradil z administratoru do pouhych uzivatelu..
jak se mam dostat zpatky do adminu, kdyz je jeho ucet (jedinny jako spravce pocitace) a ucet administrator zaheslovany?

dik
skús heslo "Jája"
?:-)
>muze mi nekdo pomoci?
>Bratr me jako uzivatele preradil z administratoru do pouhych uzivatelu..
>jak se mam dostat zpatky do adminu, kdyz je jeho ucet (jedinny jako >spravce pocitace) a ucet administrator zaheslovany?
>
>dik

Tak ho požádej, ať tě hodí zpět na administrátora :D Prostá psychologie.
Zkus požádat bratra.
zatim zajimavy.. ale tohle uz sem zkousel.. :)
Klasickym vyhrozovanim ;-)
alebo skrytou kamerou ?:-)
bratr je o 7 let starsi.. a me neni ani 15..
skryta kamera.. => nemam kameru.
zkus nainstalovat nejaký software, keyspy ci tak neco ... ale spustit to pod neadmin-uctem, to asi nepujde, tez zalezi, co mas za souborovy system NTFS nebo FAT ... ja bych zkusil keyspy (ci neco podobneho) spustit jako normal user, jestli mate NTFS, tak ve tve slozce dokumenty, pak ho pozadal o neco, co muze jen admin .. a kdyz budes mit stesti, tak pouziveje jen win-klavesa+L, prepnuti uzivatelu ... takze by se to heslo snad mohlo zaznamenat ... ale nevim, nezkousel jsem ...
existuje vraj nejaka utilitka, ktora sa da na spustaciu disketku a po nabehnuti vypise mena a hesla.

(tiež len s počutia)
Stanley_B707: Jo? No tak to bych tu utilitku docela rád dostal do spárů :-) Nechci se hádat, ale myslím že něco takového asi neexistuje, protože by to jednak asi trvalo dlouho, a jednak by ten prográmek asi nebyl na disketu....:-(
Myslím že ti asi někdo docela slušně kecal....:-)
Asi hej ?:-)
Nejlepší způsob:

I. zkouška o hněm - hesla jako admin, abc, zxc (yxc), qwe a asd, pak zkus jméno jeho holky apod.

II. Nabootovat DOS z diskety (bootovačku DOSu lze získat třeba z 98ček)

- pokud komp nebootuje z diskety, je třeba změnit pořadí bootování v BIOSu
- pokud je BIOS zaheslovanej, vem šroubovák a vyndej na půl hodiny baterii systémových hodin... daní je kromě ztráty záznamu, že má žádat heslo (a jaké) je bhžl. ztráta veškerého nastavení

III. format c: (předpokládám, že důležitá data jsi přetáhl někam jinam, třeba na jiný disk apod.)

IV. Install XP

V. Run XP, install all programs form backup and so on... prostě brácha nesmí nic poznat

VI. ty jsi pánem svého počítače - takže obyč. user bude pro změnu tvůj brácha a modli se, že si nepřečte v životě moji odpověď na tvůj dotaz ;)
Pája: Změň heslo administrátora zase na svoje.
>>Myslím že ti asi někdo docela slušně kecal....:-)<<

No vidíš lukys, že to ide (viď Nípal)

?X-D
Nípal> :D Ty jsi liška podšitá... :))
V těchto věcech já zásadně neradím.

Ale proč vidím na hlavní stránce tohoto tématu, že je tu 80 odpovědí, když je jich tu jen 15?!
Tak ne, už je jich tu správně jen 16. Několikrát jsem se na tu řádku díval a přísahal bych, že jich tam bylo napsáno 80. Možná jsem šilhal k "Nové fórum! Nápady vítány", i když se mi to nezná. Jdu si propláchnout oči :-)
Nípal: to je posledni reseni.. to me uz napadlo, samozrejme, vzdy je vic nez jeden zpusob, jak dosahnout cile.. proto hledam alternativy.


Stanley_B707:je pravda, ze existuje.. uvidime, jestli ji ma nekdo na czdc++, ale na to budu potrebovat jmeno.. vzpomenes si?
-je pravda, ze "hej" znamena neco jako "ty vole"?

Jiří Hajšl: mam klasickej FAT32.
-KeySpy? to sem fakt neslysel.. podivam se po csNetu.

dik za napovedu.. zatim ste mi moc nepomohli. :D
2.(tečka): Můžu tě uklidnit, nikam jsi nešilhal a oči proplachovat nemusíš. Taky jsem to viděla ;-), ale teď už je to zase správně...
>>-je pravda, ze "hej" znamena neco jako "ty vole"?<<
hej=jo
Stanley_B707: HEJ!
heslo do XP se afaik dá zjistit ale ještě jednouduší je ho přepsat na jinou hodnotu, už jsem někde na netu viděl návody jak na to... stačí hledat ;)

další možností je použít utilitku Admin user creator, která by měla umět vytvořit nový administrátorský účet
Zkus některý z těhle příkazů, na Win2k to funguje, možná ti to pude i na XP

net help - zobrazí všechny podpříkazy příkazu net
net users /help - vypíše nastavení příkazu net users
net help users - vypíše nastavení příkazu net users
net users /help > zaznam.txt - přesměrování typu výstupu - to, co by se
napsalo na obrazovku, se uloží do textového souboru
net users /help > NUL - výstup žádný - nic se nevypíše - využitelné
v BAT souborech
net users /help > LPT - výstup na tiskárnu připojenou prostřednictvím
paralelního portu, nevyzkoušeno (možná se musí napsat LPT)
net share - zobrazí všechny sdílené prostředky lokálního počítače
net users - zobrazí všechny uživatele
net users aaa /add - vytvoří uživatele aaa do skupiny users
net users aaa /del - zruší uživatele aaa
net users administrator test - nastaví heslo uživateli administrator na
"test" - takto můžete nastavit heslo i sobě bez jeho znalosti,
což je fakt cool
net localgroup administrators - zobrazí všechny členy místní
administrátorské skupiny
net localgroup administrators aaa /add - zajistí členství uživateli aaa
v místní administrátorské skupině
net localgroup administrators aaa /del - uživatel aaa dostane padáka
z místní administrátorské skupiny
johny... ale to by musel být tuším admin, a to on není ;)