nový lit. pojmy

mohl byste mi jeste pomoc ted uz fakt nevim co to znamena

poezie
próza
dramatik
báje
pověst
pohádka
lidová slovestnost
přísloví
pranostika
rčení
alegorie

i kdybyste mi poradili jenom jedno tak moc dekuju
?
Pohadka? Povest? Prislovi? Promin, ale tohle jsou zaklady.
Přesně tak, základy. A základy se najít kde? V učebnici. Nebo na www.maturita.cz a podobných webech.
? lol :))
Třeba http://kaminet.wz.cz/ces.htm - Literatura 6.,7.,8.,9.
www.justfuckinggoogleit.com
lol, tuhle stránku si zapamatuju
tak dik
->sojkovec tohles mi napsal uz 2x
->#lama ja sem totiz na zakladni skole
TC: Ja teoreticky taky, ale jen vekove
Co je lit.pojem spolecenstvi,ale to prave?
"Ja teoreticky taky, ale jen vekove"

Ale cejtíš se na vejšku, co? ;)
milster ;)
>> SOJKOVEC


www.justfuckinggoogleit.com CO S TIM POŘÁD MÁŠ?
>> SOJKOVEC


www.justfuckinggoogleit.com CO S TIM POŘÁD MÁŠ?
honza> _LOL_ xDDDD
honza: Umíš anglicky?
takže, jak je definuju já... (slyšet mě kubča, tak mě trefí - ji taky - ale tohle bych asi v reálu před tabulí ze sebe nevysoukal)

poezie - chválení nějaké bytosti, případně přirody. obvykle rýmovaná, vždy nudná, ale především naprosto nepochopitelná

próza - toto neznám. patrně je to oficiální křestní jméno kozy Rózy, ale jist si tím nejsem

dramatik - osoba, která píše dramata nebo stále kecá do naší politiky

báje - jinými slovy vyprávění o něčem dávném, zapomenutém a prevděpodobně ze značné části nepravdivém... často bohové a mytické bytotsti. pokud zde teda někdo nemá na mysli tu báji o tom, že jsme si všichni rovni...

pověst - popis/objasnění nějaké události za pomoci ne zrovna férově lidských či jinak normálních postav či dějů

pohádka - to, co do tebe tlučou v MŠ, a co ti čte matka před spaním, ještě než ti dá pusu na dobrou noc. šíří se především pomocí tzv. babiček

lidová slovesnost - ústně předáváná lidová literatura. něco na způsob afrických tamtamů...

přísloví - léty nasbíraná moudrost shrnutá do stručného tvrzení. obvykle nefungují. mnohem spolehlivější jsou totiž Murphyho zákony

pra-nos-tika - již z názvu je patrno, že půjde o primitivní předpověď počasí, především o tu, že v zimě se nám nos roztiká.

rčení - totéž co přísloví, jen se to jinak jmenuje. rčení jsou používanější a mladší... jsou vlastně i vžitější

alegorie = jinotaj - pokud jsi přišel pozdě v noci nečekaně domů a manželka ti odmítla prohlídku skříně...

tak, nějaké námitky? ;-)
K definici těhle pojmů stačí většinou jenom použít selskej rozum. Přesně to definovat ani nejde..
diky uz mi jenom zbyly přísloví
pranostika
rčení nevite jeste o nejake dobre strance?
Že váháš, nejlepší uděláš, když se zeptáš spolužáka nebo učitelky ;) Co já vím, co v tej češtině berete za pochybné termíny? Já si vystačím se slohem ;)