Prosba na znalce francouzského jazyka

Zdravím, mohl by někdo, jenž vládne znalostí francouzského jazyka přeložit tuto větu: J´AI FAIT UNE PROMESSE. Slovníkem přeložená jednotlivá slova nejsem s to poskládat do souvislé věty. Děkuji.
afaik to znamena "Já slibuji"
Francouzsky se ucim asi rok a umim velky hovinko, ale tahle veta IMNSHO nedava smysl.
Fait - infinitiv slovesa delat
Promesse - slib
Slo by "Je fais une promesse", ale to by stejne byla blbost, i presto by to mohlo znamenat "Splnuji slib" nebo "Delam slib", fakt nevim, tahle veta je fakt asi spatne.

// J'adore rester a ma maison et je déteste ma professeure de la langue francaise :o))
> Fait - infinitiv slovesa delat
fait je minule pricesti, infinitiv je faire
Jinak je to passe compose
Je - Ja
ai pomocne sloveso (od avoir)
fait - participe passe od faire - delat
une promesse - slib
podtrzeno, secteno:
¨Slibil jsem¨
Vladim: Ja vedel, ze fr neumim :o))
Njn, fait, uz kecam, faire je infinitiv, sorry... jeste ze mam z fr trojku
Bude to něco jako, že : Slibuji, že budu plnit sliby... nebo něco na ten způsob
Koho to zajímá, z frániny jsem rád, že nemám čtyřku. Je to zkurvenej jazyk žabožroutů. Nemá budoucnost. Tak se nato vyserte. Je to jedna pičovina za druhou.
T2Fuser: ja sem asi hovado, ale franinu sem vyoutoval na 2, letos to vypada na 3
T2Fuser: ted si ale rek uplnou kravinu, a je docela videt, ze ses ubozak. Jakou budoucnost? Francouzstiina je nejhezci jazyk. A zabozroutu jako co?

Si debil...a hlavne ubozak
Pois0n> me se logy neztraci xD ne ze bych nesouhlasil ze je t2fusekle ubozak ale franina me nebere, moc slozity a jeste se ucit jakousi vyslovnost.. :)
Jo, to ze je slozita souhlasim, ale dost me nasralo to "jazyk zabozroutu"
btw někdo mi říkal (nevim, jestli to je kec, nebo fakt)
víte jak se řekne francouzsky 91?
2*40+11
:: vite jak se rekne francouzsky 91?
:: 2*40+11
spravne je to 4*20+11 ... a obdobne do 99 :-)
quatre-vingt onze.... nejak podobne (=uplne jinak), je to strasna sracka no, ale da se na to zvyknout..
Ve svycarske francouzstine je to neufante. Je to jejich novotvar.