Teplota CPU

Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli neznate nějaky programek (jednoduchy) na měření teploty procesoru. Prostě chci jen znat to číslo. zkoušel jsem Vcool ale ten začal zuřivě pípat a napsal mi 128°C což mi příjde šílený. Že by mi to vůbec nechladilo ?
mam procesor AMD ThunBird 1GHz
jakou bych měl mít normální teplotu při nezatíženém cpu?
předem dík za vaše odpovědi.
Ja používam SiSoftware Sandru.

A normálna teplota pri nezaťaženom procesore je asi 30-40 °C a pri normálnej práci okolo 40-50 °C.
Everest Home Edition
tak jsem si nainstaloval ten Everest Home Edition a zjistil jsem že teplota CPU je 126°C!
To je docela průser co myslíte? Co stim mám dělat. Jsem docela vyděšenej, když normální teplota má být 30°C a já mám 126.
Prosím poraďte!
Ja mam na to od vyrobce motherboardu takovou malu utilitku.
já mám motherbord Jetway 867AS. A jaká je to utilitka ?
A ta teplota 126°C je asi hodne, nebo to neni zas az takovej problem ?
Ja by som vypol PC, otvoril bedňu a pozrel sa čo je s ventilátorom.
Ja mam zdroj venku, mam starej case a ten giga vetrak co mam na duronovi se nemuze poradne tocit dyz je vevnitr a moc to hicovalo :[
No, ja som pocul, ze ked je teplota okolo 80 °C, tak sa životnosť procesoru zníži asi o 1 rok. Pri tvojej teplote ... (Záleží aj od výrobcu). S tým chladením to budeš musieť nejak vymyslieť.
me to jede 32c a sem vysmatej 8-)
Na měření teploty je dobrej SpeedFan.
Ideální teplota je tak kolem 50°, nad 100° je to už extrém.
Jestli to tvoje čidlo není nějaký pojebaný ... když se mi na starym kompu u procesoru (AMD 500 MHz) zasekl větráček, tak to začalo docela hustě smrdět a počíatč se kousal ...
<HTML>Muj P4 Prescott na 3,6Ghz ma pri velkem vytizeni (hry apd.) teplotu á 76°C jinak tohle mereni je samozrejme v BIOSu .. ja na to ale pouzil program CPUcool</HTML>
tak jsem ho nechal přez noc vychladnout a ted jsem ho zapnul a okamžitě po zapnuti jsem opět naměřil teplotu 126°C. Tak se mi zda že to čidlo asi važně odešlo do věčných lovišť. Kde prosim v biosu najdu měření teploty ? Nejsem zas až tak zběhlej v této problematice.
128% je už nesmysl bych řekl, mě speedfan ukazuje extrém už na 53C
Dá se tak 40-70C (dle mého odhadu)
speedfan mi taky ukazuje 126°C a má u toho takový pěkný malý ohníčky :)

Díval jsem se na větrák a v pohodě se otáčí a když se ho dotknu ze strany tak mi nepříjde že by měl teplotu bodu varu.

Co myslíte, je pro chlazení lepší mít case otevřenej, nebo zavřenej (cirkulace vzduchu)

A řekněte mi pls někdo kde najdu v biosu meření teploty, alespoň přibližně.
Mne osobne se to s otevrenym casem chladi lip.
V biosu ti to taky bude hlasit 12x °C, ty všechny programy berou údaje s něj, takže je ti k ho..u ... nebo máš blbě nakonfigurovaou kompenzaci teploty ... ale to nee, to by blblo jen v jednom z těch win-programů, asi fakt blbý čidlo ...
a ještě jeden takovej malej dotaz a přestanu vás otravovat:
Co je to Recovery genius a k čemu je to dobrý?
No ja pouzim PC alert co byl v baleni k MSI desce a staci :-)
informace o teplote se *neberou* z biosu, potrebujes driver, starajici se o komunikaci s hw-monitorujicim chipem. je ale pravda, ze bios vetsinou pouziva tu samou metodiku, co nejaky win32 klikatko, nekdy se lisi algoritmus pro prepocet (-> klikatko ukazuje zrejmy blbosti, treba >120 stupnu, to by ti _fakt_ nechodilo ;-) ).
Dnes jsem měl PC zapnutý od 8:00, teď je něco kolem 18:00 a teplota je
Základní deska: 34°C
CPU: 25°C
Jinak sem hlavně pařil hry :-)
Jo a používám taky everest
A co zkusit Motherboard monitor.
Jinak zjištění teploty výrazně závisí na boardu. Každý může mít jinou metodyku (port, termistor, přístup,...).
Jestli ti blbne čídlo, bys měl zkontrolovat i podle přístupu. Jestli ti to vyhodí nějaké rozumné hodnoty (např: ISA 290h) a čídlo blbne, tak je čídlo asi mimo. Jinak může být mimo i ten přístup.
Můj CPU je na 50-55C. Akorát je okolo bedny nějaký teplo, proto ta větší teplota.
Zkus to jazykem, je docela citlivy cidlo :]]

Nebo si staci vzit nejakou kuchynskou rukavicu a vopatrne hrabnout na procak, esi ma fakt 100 stupnu..
taky je to napsany v BIOSu jakou mas teplotu