nove PC

caute,

zajtra dostanem novy komp a kedze som lama mam par otazok:

1) je tam 120 GB harddisk, ako ho rozdelit na tri :
--WIN (10GB) M$
--Linux (10GB) - mandrake 10
--Data (100GB) - hudba, filmy, hry ...

2) potom z CD nainstalujem linux a XP prof. - lenze XP je EN, neviete kde tdo toho zohnat cestinu (moc to nepotrebujem, ale obcaspo mne Win hodi taku hlasku, ze nerozumiem ani po slovensky, nie to EN)

Diky moc
"XP je EN"... co to? při instalaci snad jde vybrat jazyk, ne? anebo budeš muset sehnat jinou instalačku.

co se týče rozdělení disků, existuje majstr v tomhle oboru, Powerquest Partition Magic 8
nebo cfdisk
fdisk
Rozdělit disk jde i při instalaci XP
Co se týče jazyka, musíš mít instalačku přímo pro ten jazyk který chceš.
<HTML>Pro Linux si nech alespon 20GB a zbytek nerozdeluj....
tot ma rada.. pozdeji by jsi toho litoval</HTML>
Jak rikal je to lama. Tak at tam ten windows necha.
Windows ma jen ten jazyk, ktery je na CD. Jde tam nastavit jen ceske normy (cas, datum, klavesnice,...).

Jinak postup na realizaci:

1) Nainstaluj neprv windows. Tam rozdel disk na 10GB a 100GB. Ostatni nech prazdny.

Az to budes mit tak prejdem na linux.

2) Stejna procedura. Nainstaluj Linux. Behem instalace se zepta na rozdeleni disku. Mela by tam byt volba "Vyuzit volne misto na disku" nebo tak nejak. Pokud neni, tak to budes muset udelat rucne (9,5GB ext3, 500MB SWAP). Nekde na konci instalacky vyber bootloader (asi LILO).

Vse doinstalovano a vse hotovo.
Konec :)

Tomík.
Já bych souhlasil s Richardem . . .
To já taky, ale co s tim. At se rozhodne on.
>>1) Nainstaluj neprv windows. Tam rozdel disk na 10GB a 100GB. Ostatni nech prazdny.

ja bych nejdriv rozdelil jenom tech 10GB, stofku az nakonec v nejakym partition manageru (dobrej je taky Acronis Partition Expert) protoze se LILO nemusi v casti >10GB nahrat

>>Pokud neni, tak to budes muset udelat rucne (9,5GB ext3, 500MB SWAP)

dal bych 100 MB /boot, 1024MB(2*vic nez RAM) swap, 8,9GB / (klidne si dej RaiserFS :D)
diky moc vsetkym :)