Photoshop - víc barev

Poslední dobou to se mnou de z kopce...

Prostě... když chvi uložit něco ve photoshopu, tak jak se tam otevře takové to okno, kde se to optimalizuje, tak už v tom originálu mam dovolených jenom těch 256 barev... Nevíte někdo, kde se to přestavuje (pře-nastavuje ;-)?
vyber jiny format :)
No to právě nejde ;-) ... prostě ono už to je s těma 256 barvama už jakoby od začátku ... nebo prostě kreslim všema barvama, ale pak, když to chci uložit, tak se ten obrázek předělá jenom na těch 256 a nemůžu s tim už nic ndělat...
Neukladáš náhodou len "pre web" vo formáte "*.gif"?
Skús použiť "Uložiť ako..."
bojars> Ulozit jako ulozi fajl pro fotosop
v Uložit jako si můžeš vybrat, v jakém formátu to uložíš. PSD, BMP, JPG a mnoho dalších. Když dáš Uložit jako a vybereš třeba BMP, tak se ti pak otevře okno Volby BMP a tam si můžeš vybrat i 16, 24 a 32 bitů. Mám Photoshop 7.
;-) Já vím... zas taková lama nejsem ;-) ... Ale já to mam v těch 256 už ten originál... když to ukládám :-/

viz

http://meca.borec.cz/photo/gif.jpg
http://meca.borec.cz/photo/jpg.jpg

:-/ ...
Pouzivej copy merged a sejvuj to s nejakym rozumnym softem (Irfan View) :]
Toto tu je "Fan klub lám", alebo čo... v každom threade iba o lamách čítam...

:-\

Takže farby:
- otvorím si "*.jpg" obrázok, urobím si na ňom úpravy...
- dám "Uložit jako", z rolety si vyberem typ súboru, keď to nie je default pre PHOTOSHOP (*.psd, *.pdd...), vytrpím si žltý trojuholník... Enter
- Objaví sa napr. "JPEG Options", dám to na číslo 12 (Maximum Quality"),

IMHO: Maximum Quality = Maximálna farebná hĺbka (okrem iného)...

Farby, odobrané z pôvodneho obrázku sa už nikdy nevrátia, systém síce nejaké vypočíta (pri editácii), ale farby pridané ("skrášľovaním") by už mohli zostať...
Bojars >> Lama seš tady leda ty ;-) ... Sice slovensky moc neumim, ale to je přesně to, co se snažim vysvětlit, že chápu a že to tim určitě není...

Ale asi začnu používat to od Ypkise... doufám, že na to bude stačit Malování ;-)
2meca: Ďakujem
Bojars >> prosim...
bojars> jj, vsici sou lamy a nechapou tvoji genialitu, taky mam ten dojem.
meca: Hele zkus se přesněji vyjadřovat, pak ti někdo možná poradí to co chceš.
Bojars:
Kvalita nema nic spolecnyho s barevnou hloubkou ale pouze s tim, jak moc je komprese JPG ztratova.

Bez se nafetovat a parit CS, nebo delat neco jinyho co podle tebe neni lame a zdechnout do kanalu.

Jinak tem skutecnym 'nelamam' (coz ty chujone nejses v zadnym pripade) doporucuju tento clanek: http://www.pcsvet.cz/art/article.php?id=4919

Ja Photoshop sice vubec nepouzivam, ale dyz sem ho zkousel, prislo mi ukladani timhle stylem dokonce rychlejsi. Zmacknu hotkey, jede irfanview, ctrl+v, ctrl+s, napisu meno, entr, padla. Uz tam mam predstelovanou cestu etc etc.

Nevim co ma meca posahany ale tohle by melo fungovat, a je to docela proste reseni. Irfan View kazdopadne silne doporucuju stahnout, je to freeware. Nejlepsi prohlizec obrazku.
Ypkis >> Jo díky... já to skusim

Goddard >> Njn... vyjadřování není moji silnou stránkou ;-)

... Mno snad mě to bude fungovat, pač poslední dobou se mě stává, že se napíše chybová hláška, že nákej schvorst.exe udělal chybu a musí být ukončen... No a já pak nemůžu nic kopírovat, hledat a spoustu jiných vymožeností ;-)
scvhost.exe ? Projed si komp antispywarem, tohle neni normalni :]
Jo.. zrovna včera jsem to kontroloval... kecalo to něco o nákej blastrech ;-) ... Ale dneska už tam nejsou ... myslím, že sem je vymyzal :-/
meca:
hele, buď ukládáš ve formátu ktrerej nezvládá víc než 8 bitový barvy (typicky gif, po nastavení png a jde to i u eps, ale to už musíš do toho opravdu strkat nos), nebo máš nastavených 256 barev v OS (ale to bys byl asi dost barvoslepej aby sis toho nevšiml). Pokud ukládáš grafiku pro web (Save for web), tak si pořádně projdi nastavení a hlavně redukci barev na barvy bezpečné pro web.
Tak, a aby toho nebylo málo, tak soubory obsahují tzv. náhledy, ty můžou být 1 bitový nebo osmibitový. Když pak takovej soubor otevřeš v nějakým prohlížeči (třeba Irfan View), tak konkrétně u souborů psd nebo cdr použije Irfan ten náhled, ne zdrojovou grafiku, proto třeba nevidíš všechny barvy a u cdr nevidíš křivky, ale bitmapy. Což se někdy klienti dost děsí:) (Pracuju jako DTP a mám na starosti CMYKovou mašinu a celou správu barev ve firmě)
svchost.exe? To znamena spoustu veci a jedna z nich je RPC. Jedna z nejvetsich vstupnich bran do systemu WinNT :/
meca: mně bylo hned divný, že bys tohle nevěděl:) špatně jsem tě pochopila. myslím že goddard to rozebral dost důkladně, tak doufám že je po problému;)
Ne-e... bylo to něčim jinym... měl sem tam nastavený indexový barvy místo RGB...
meca: lol, no aspoň by se ti na webu zobrazily všechny OK:)) Dobrej fígl jak přidat souboru na velikosti je převést ho do CMYKu, určitě se tím zlepší načítání....:o