Krása češtiny

Můj web se skládá z rámů (od dveří) v nich jsou wokna (jako máme v pokoji) a občas se mi zakousnou. (do čeho?)
Dneska jsem zažila kuriózní rozhovor. Říkala jsem kámošovi: "Musím se v tom krámě stavit teďka, aby mně nezavřeli." A on na to: "Proč?" Já: "No protože mají jenom do šesti a já nevim, jestli to pak stihnu". On: "A proto tě zavřou?":D V mluvené řeči totiž zaniká rozdíl mezi MNĚ a MĚ, takže může dojít k dokonalému nedorozumění:)
elis: jj :)
Elis: A co třeba "aby mi nezavřeli" :D
Uvaž a pověz!
či
Uvaž a pověs!

lépe napřed uvážit a pak teprv uvázat
po pověšení už moc nepovíš
sním sny.... (-;
Nebo:
babička vysela
a
babička visela
úplně stačí když někdo pomotá tato slova:
být
bít
dobít
dobýt

A co se týká diakritiky - ve vyjmenovaných slovech po v jsou dva stejná slova hned po sobě:
zvykat
zvykat (s diakritikou = žvýkat)
Ještě jsem si vzpomněl na češtinu a dvojsmysly:
palička, travička....
Me napada, nikdy bych si nechtel pustit si radio na plny koule...
Kyk, to je prý nejlepší antikoncepce...
Kyk, MzM: Ano, buďto rádio, nebo bazén z výšky 5 metrů nohama napřed poprvé v životě ;)

Dvojsmyslů je v češtině celá hromada a hodně humorných/trapných situacích je postavena na nich.

Vzpomněl jsem si na Houzara (nejoblíbenějšího profesora na chomutovském spšku), kterak v prváku upozorňoval spolužáka Standu, který si hrál s mobilem a ten mu spad na podlahu:
» Kdyby sis s ním nehrál, tak by ti neupad! «
Reakcí třídy byl pochopitelně smích, na čež Houzar pravil:
» Já nevím, co jste tak sexuálně zaměřený... Mobil! «

Nebo před jedním a půl měsícem prof. Reinerová během Nauky o materiálu, když už jsme 3. vyuč. hodinu probírali únavu materiálu, slova:
» Už se tady tři hodiny plácáme únavou... «

Hodně dvojsmyslů vypustí naši profesoři či profesorky (o nichž mám to mínění, že ani jeden z ních není normální) během hodin, bohužel 98% se zapomene :|
K těm učitelům

Náš fyzikář (kterého nikdo rád neměl (taky u nás vydržel jenom rok)) zase na cokoli reagoval: "Co to máš? Schovej to do kapsy!" Ať už to byl papírek, nahnilé jablko nebo knížka..

Nebo náš dějepisář (taky odešel, ale protože asi fakt nebyl úplně normální), furt vyhrožoval: "Sejmu tě!" Jednou na důkaz své zdatnosti odkopnul katedru a div že nikoho v první lavici nezranil..
milster :DDDDDDD