KRITIKA part TWO

nazdar pred dvema dni jsem od vas dostal 45% ze 100. Chtel bych vedet jestli jsem se zhorsil
rezba.borec.cz
Fuj, frames mám vypnuté, tekže bye-bye ;)
No posledně jsem ti dal 45% ale teď je to mezi 35%-40%
co je na tom spatnyho?
triko> si to srovnej ja nevim s cim, treba http://hanyz.info/bloq/
kdybych to umel tak bych to tak udelal ale co konkretne se ti na tom mojem nelibi?
ramy
Ty obrázky nahoře jsou snad dělané v malování ne? :-0

Btw - jaký je smysl těch stránek?
kdybych ty obrazky udelal v PSP tak by vypadaly stejne
smysl stranek je prijit na smysl stranek
co je spatnyho na ramech?
libi se vam aspon ten zombie s kytarou v uvodu?
Ani ne, ale ty nahrávky (hlavně ten zpěv) s kytarou je příšerný.
apis:ty nahravky uz tam davno nejsou chci abys hodnotil SOUCASNY web
Ta obluda je totiz moc umela.
Uvodni Eddie je jedina dobra vec :)
Ypkis > možná kdyby nebyl dlaždicově opakovaný.
ja to zkousel jenom v opere ale ja ho tam mam jenom jednou
Technicky tam je ještě dost na čem pracovat, ale po obsahové stránce mi to přijde docela osvěžující. Po dlouhé době je tu k hodnocení stránka, která je aspoň, řekněme, vtipná :-)

Třeba ankety...

"Líbí se vám Iron Maiden:
- Ano hodně
- Ano velice hodně"

:-)))
teda.. upřímně řečeno... dal bych ti píš nulu... udělat animaci dvou obrázků z malování hlavy jak na tebe ukazuje fakáče je trochumoc, nemyslíš?! Rámy jsou strašně úzky, takže to je dost rozhozený... obrázky: Kdyby byly alespoň pěkně udělaný... promiň, ale v malování fotomontáže dělat nejdou... a celkově mi příjdou o ničem... no teda fakt rezba!
honza:ta hlava co ukazuje fakace mela bejt napodobenina eddiho ale nejak to nevyslo...me zase prijde ze jsem ramy udelal moc siroky a na prostredni se uz moc mista nedostalo...
freya:co bych mel po technicky strance zlepsit tys mi vzdycky dobre poradila
Vstupní stránka je nanic. Jenom zdržuje. Toho fešáka, co je na obrázku, můžeš při troše šikovnosti zakomponovat někam do vnitřku webu.
Jinak ten vstupní nápis by mohl být s diakritikou, v nějaké světlejší barvě a nejlépe bezpatkovým písmem.
Je k ničemu mít obrázek na pozadí s obřími černými okraji - zbytečně dlouho se to pak stahuje. Stačí mít tam jenom toho maníka a pomocí CSS (background-position) ho nastavit na střed prvku.

Do title nepatří ten pěkný pozdrav, ale název webu + část, kde se na něm uživatel zrovna nachází.

Ze všeho nejdůležitější je odstranit rámy. Kromě toho, že nevypadají nic moc, dělají problémy třeba ve vyhledávačích. Ty si zaindexují jenom jeden soubor, a to ten, kde jsou informace - takže nějaký z toho pravého rámu. Lidi na ten soubor pak chodí, ale protože přímo v něm není žádná navigace, která by je provedla celým tvým webem, skouknou jenom tu jednu stránku a utečou.
Nebo, když budu chtít odkázat na nějakou část tvého webu - nelinknu celý frameset, neřeknu svým uživatelům "koukejte se tam hezky proklikat". Nasměruju je rovnou na stránku s informacemi, oni si ji přečtou a zase ti zdrhnou. Než budeš hotový s odrámováním, hoď na stránky v pravém rámu dolů odkaz na hlavní stranu (aa.htm).

Ty animované gify jsou sice...hm... ošklivé, ale aspoň zábavné. Určitě lepší, než si odněkud sebrat takové ty profláknuté hnusy (točící se kovový zavináč, skákající opice...). Ale stejně by to chtělo lepší grafický editor :-)

Odkazy v menu se opravdu nepěkně zalamují. Chce to zkrátit ty nápisy (Něco málo o mně > O mně) a případně trochu zmenšit písmo, aby se to vešlo. Při přejíždění kurzorem by mohly měnit barvu. Toho lze velmi jednoduše dosáhnout v CSS.

Co do obsahu, nebála bych se být výmluvnější. S množstvím textu by se to nemělo přehánět, ale sem tam nějaká ta věta neuškodí :-)

Jinak, časem by ses mohl vybodnout na formátování v HTML (<font color=White> atp.) a nahradit ho CSS. Když zbavíš zdroják tagů a atributů bez sémantického významu, bude to lepší. Ale na prvním místě by měly být ty rámy.

Chválím http://rezba.borec.cz/irma.JPG, to je pixel art :-D
jo mam presne predstavu jak to udelam...
mam Paint Shop PRO 8 ale moc toho neumim jak bych mel ty gify udelat?
ta uvodni stranka tam je kvuli reklame kdyz se rekalma hodila do ramů tak to nefakalo....
jde nejak udelat abych dal obrazek aby se pres nej dalo psat a byl tmavsi aby pismo na nem bylo videt? jako ve Wordu...
jako ve wordu?! :-) ... možná bych ti poradil, ale nesmíš musíš slíbit, že to nehodíš na web ;-)
uz to mam vymysleny jinak....to bude bomba!