HTML X HTM

Ahoj lidi, už zase otravuju-já vím. Ale přesto: Mohli byste mi říct, jakej je rozdíl mezi HTM a HTML? Jeden editor mi tvoří to a druhý ono. Myslím si, že to je jedno, ale chtěl bych v tom mít trochu jasněji.
Dík předem :-)
htm a html je skoro úplně to samý, ale htm je zkusvenina html, je hezčí používat html ale je to vlastně jedno ... imho ;)
meca: Zase můj rádce "borec meca" :-) Díky moc. Tak jsem si to myslel dobře.
PS: Mně se taky víc líbí HTML :-)
mě ce víc líbí htm!
tak to seš pěknej LŮZR! ;)
Sakra, dyk je to úplně jedno.
nieje HTM prípona HTML súborou z dôb 8.3 temna?
Neres.
Pouzivej HTML a máš to vychytaný ;)
s .htm prisel M$ kdyz nepodporoval pripony s vic nez tremi znaky => sux pozivej .html
>>pozivej .html

Pat: Dobrou chuť :]
neni to jedno nemusis napsat to L takze usetris asi 0,06 sekundy! a kdyz si to nekolikrat vynasobis tak muzes za zivot usetrit peknou radku minut...
Doporučuju hlavně se rozhodnout, a používat furt jen jednu. Jinak v tom budeš mít kvalitní hokej. :)
miira> detailisto (je to vubec validni slovo?)
Validita slov :o)
ušetříš pár minut...
Tak si do .htaccess dej index.ht a ušetříš další minuty....
Jednoznačně jsem pro .html, je to "pěknější" a "správnější". :-D
.htm mi připadá takové neúplné a mám opravdu taky pocit, že to zavedl MS kvůli svým operačním systémům nezvládajícím tehdy víc než 3 písmena přípony.
Myslím že 3 písmenný sufix je přežitek. Dneska na Windows funguje spousta souborů s libovolně dlouhou příponou - .html, .java, .mpeg, .jnlp, .prnInst, .shtml atd. Jinak správně je HTML;)
Ja nejradeji pouzivam '.php'. Ale neni problem pouzit klidne trebas .exe :-)
hlavne .torrent!
Tjn . . .
Tom, tvůj pocit je naprosto správný, jiný důvod to opravdu nemá.
a co takhle *.php ?

A máš po problému .)
Myslím že *.* vede ;)
Teda takovejch příspěvků! To zírám! Díky moc za všechny a hlavně tobe Tome s Patem-za vysvětlení a Marku z Markova za potvrzení :-)
Budu požívat .html, páč se mi víc líbí, jen abych měl do budoucna taky nejakej pořádnej editor, kterej vytváří právě .html

Ijáček: *.php neznám, ale hádám, že to je snad to samý ne?! Možná akorát v prohlížečích.si myslim!
Johny: Tobě taky dík za radu. Většinu mám html, ale 2 stránky mám htm a nechce se mi o měnit a ve FrontP, se mi zrovna tyhle str. dělali lépe.

Ještě jednou veliké DÍK všem :-)
Na celym webu jsou v tomhle pořadí:
*.php-98%
*.js-0.9%
*.dat-1%
*.sql-0.1%
*.HTM(L)-0%