jak lze zjistit ip adresu počítače

jak lze zjistit ip adresu počítače, kterej neni připojenej k internetu? Jsou tam windowsy...
ipconfig?
myslel jsem spíš přes příkazovej řádek...
Však ipconfig se píše do příkazovýho řádku...
aha
a pod linuxem?
IP adresu počítače který není připojený k internetu?
To je trochu neurčité.
Je ten počítač vůbec připojený do nějaké sítě? Pokud ne, tak žádnou IP adresu nemá. Nebo má (pokud máš síťovou kartu), ale nepotřebuje ji.
A pokud ho máš připojený do LAN, pak budeš mít IP 192.168.xx.xx.
A pokud si síť zařizuješ sám (např. jen propojení s jedním počítačem pomocí kříženého kabelu), IP si můžeš zvolit.
Samotny komp ma IP adresu 127.0.0.1. Funguje bez i se siti.
neboli localhost
> A pokud ho máš připojený do LAN, pak budeš mít IP 192.168.xx.xx.
je tu ahfo počítaču na lankách a ani jeden nemá 192.168.xx.xx :-)
Imho ve vnitřní síti můžeš mít ip jaké chceš...
192.168.x.x je vymezený rozsah IP pro lokální sítě. Jestli někdo používá jiné, je to čistě jeho záležitost.
Nainstaluj si apache + php a zjisti to pomoci php .-)
Tom: To je jen jeden rozsah. Existuji vsak jeste dalsi dva rezervovane rozsahy. 10.0.0.0/24 a ten treti se nepamatuju...
Jo to je možné, (tušil jsem to ale nevěděl jistě), ale 192.168 se řekl bych používá nejčastěji.
ze jste to vy, tak jsem to vyhledal:

privatni ip:
Class A – 10.x.x.x
Class B – 172.16.x.x – 172.31.x.x
Class C – 192.168.y.x – 192.168.y.x
APIPA – 169.254.x.x (Automatic Private IP Addressing)
Ijacek: V linuxu zjistíš ip adresu příkazem ifconfig - pokud máš nakonfigurované síť. rozhraní eth0, minimálně by měl vypsat lo - localhost
je to lanka. Potřebuju to na připojení internetu přes síť...
příkazem ifconfig se dá síť rozhraní i nakonfigurovat (tj.nastavit ip adr, masku, atd.) - podívej se do manualu .... man ifconfig
10.0.0.0/8, 172.16.0.0/20 a 192.168.0.0/24 jsou rezervovany pro privatni IP space, tudiz neroutovatelne ve verejnem internetu. "IP adresu stroje" zjistit obtizne :-) (vyzaduje to aspon minimalni znalost fungovani siti), ale snadno zjistis adresu konkretniho interfacu ("sitove karty", s velkym zjednodusenim).

Na widlich pres "ipconfig /all", na linuxu pres '/sbin/ifconfig -a`, na *BSD systemech rovnez `ifconfig -a`,...