Pomuze mi nekdo z chybou ve windows

Mam problem z hlaskou: "Probiha vypnuti systemu.....Vypnuti vyvolal NT\AUTHORITY\SYSTEM
...........
Zprava Systemovy proces C:\WINNT\system32\lsass.exe neocekavane skoncil se stavovym kodem 128. System bude nyni ukoncen a restartovan."

Diky vsem za pomoc
Nejprve upozorním na nedostatečné znalosti češtiny... se sedmým pádem se pojí předložka 's', nikoliv 'z'.

Odpověď zní: příčinou je na 99 % virus.
Tipuju Mydoom, nebo něco podobného.
A kterej jinej... :) to je těch 99% ;) zbylé 1 % by mohl být jiný virus.
Za cestinu se omlouvam, pisu rychle nez prijde dalsi restart. Vira jsem cekal, jak s nim pric.
Diky
Jak na vir? Nasaď penicilin :)

Antivir, nebo utilita od Malého měkkého
Dobrej je taky Augmentin, Oxacilin
avg jej projde bez povsimnuti. Neda se ho nejak vypnout at nenajede po startu. Jinak snim nemohu hybat.
Dik
Jak na vir

Nejprve musíte vira najít. Obvykle se vir schovává v počítači. Vemte do ruky šroubovák a rozmontovávejte do poslední součástky. Potom projíždějte jednu součástku po druhé a dejte na svůj pocit - jakmile vám některá přijde podezřelá, JE TO VIR! Co s ním? Hlavně na něj NESAHAT! A to ani v gumových rukavicích, je velice nebezpečný. Pokud jste na něj sáhli, okamžitě si umejte ruce třemi litry 60% roztoku lihu, například slivovice. Naberte jej pinzetou a přemistěte jej do provizorní krabice nadepsané "KARANTÉNA". Hromadu součástek pro jistotu přeberte ještě třikrát, vhodné jsou potápěčské brýle a neopren (tzv. deep scan). Nyní máte viry v krabici. Tu zabalte a pošlete na nejbližší pobočku firmy Avast a požadujte ujištění, že byly tyto součástky bezezbytku spáleny. Pozor, domácí pálení součástek se nedoporučuje, můžete vyhořet!

Poté dejte počítač opět dohromady a můžete jej nerušeně používat.
Diky za radu! Pujde to tak jeste dva dny tak budu mit 100% roztok v krvi a ruce omyvat už nebudu muset. Ale zkusim Avast.
Dik
Nípal: A co takhle dát celej komp na šest hodin do sterilizátoru, než to celý rozebírat?
Petr Bláha: To se pak sice ty viry přestanou množit, ale furt tam budou.
A co přírodní antiseptikum, třeba třikrát denně prolévat odvarem z mateřídoušky?
Havel-st: Asi stejně účinné jako odvar ze čtyřlístku.
Hm, nezkoušel jsem, ale králíci jej nevaří a překypují zdravím - proč ne.
Že překypují zdravím? Vím, jeden mi překousal nabíječku od mobilu :))
Nípal: Mě překousal kabel od klávesnice :D
GENIO : Hele, to co tam povídá je na 90procent Mrs. Blaster...
Jestli ti to odpočítává 60 sekund tak to je stopro BLAsTEr
Máš asi starší systém - Windows 98 tě tipuji...
Hlavně se modli, aby si ho tam neměl delší dobu, jelikož tento vir po asi týdnu zakáže instalování veškerých programů !
Doporučuji přečíst http://www.asw.cz/cze/win32blaster.html
Měl jsem vloni něco podobného, musel jsem stáhnout jakousi fretku (soubor exe) z webu AVG a ta to při vypnuté obnově systému vyhnala. Antivir, ani Ad-Aware s tím nic nesvedli, protože to vlezlo někam do win souborů.
Jojo..
Blaster je SVINĚ !
Tenhle vir sem před měsícem měl taky na kompu. A to mam WinXPProfi bez SP. Vždycky se zakous potom, co sem dal počítači při startu udělat 3 věci najednou, protože komp je pomalej jak zvířátko
Ja nemel nikdy zadnej virus.
Já jich měl... a mam... Dokonce i vir, kterej když sem nainstaloval AVG 7 tak mi to ten antivir stihlo vyhodit dřív, nž ho to našlo :-O ! Tak sem tam dal AVG 6 a od tý doby se mi to nerestartuje. Teď tam zkusim dát eště tu 7 a Avasta. Možná i Ad-Aware