SpeedFan

Dneska sem si nainstaloval SpeedFan. Nevim ale, která teplota patří čemu (CPU, HDD, MB)? Je tam akorát Temp1, Temp2, HDD, a ještě jednou Temp1 (má ale jinou teplotu než ten druhej)

Dá se nějak připojit k PC valstní teplotní čidlo, která přilepim do chadiče?
Nainstaluj si Everest Home Edition co se teplot tyka a rekne ti o tvem PC jeste vic nez vi tvuj vyrobce a ty dohromady ;-)
Noo většinou je procesor ta nejvyší teplota a to druhý čipset
Nípalova poučka:
» Většinou je procesor ta součástka, ze které se kouří. «

Z čehož prý podle Nípala vyplývá:
» Přestane-li se z ní kouřit, je zapotřebí koupit nový procesor. «
No tak teď má
CPU: 36
Case: 27
HDD:25
a pak je tam nějaká Temp1: 36, která se za dvě hodiny nehla (ta teplota)
Že by venkovní teplota?
Při defaultním nastavení mi SF ukazuje Temp2 procesor, temp 1 ten čipset nebo zběrnice či jaxe tomu říká, a to HD0..1... je jasný ... když se něco přehřejvá taxe u toho oběví ikonka ohníčku .. i když já ji mam teda u procáku pernamentně a to jede jen na nějakých 54C, btw v tray se automaticky zobrazuje Temp1, jestli tam chceš procesor dá se to tam udělat v configure
Nípal: Nevim jak u tebe, ale já doma nemam permanentně 36°C :)

Pak tam, byla ještě Temp3: 127°C a Temp: 1°C

Ta Temp1: 36°C se bere od někud z ACPI, CPU, Case a Temp3 (127°C) je ze senzoru IT8712F a Temp (1°C) je z LM75.

Co znamenaj ty zkratky?
Dokud tam nejsou ohníčky tak ti to může být jedno :))
IT8712F je skratka pre senzor vo vysokovykonej rychlovarnej kanvici ;)
treba ti pomuze, ze na athlon-tbird@1200MHz, ECS-K7VZA motherboardu to ma pri vicemene 100% loadu HDD cca 40°, procesor pod 55° a chipset nevim, nicmene pri flakani asi 30°. potom se taky casto udava teplota "vnitrku pocitace", ktera byva neco vic jak teplota mistnosti.
Můj procák (Celeron D320) má běžně 38°C, ím sem si jistej, ta teplota Case má kolem 34°C, to sem identifikoval podle Everest home Edition. V chipsetu a GK asi senzor neni :/
Quinix: Jaký máš chlazení?
Revealman: čeho?

Na GK a chipsetu je pasiv, procesor je s boxovaným chadičem od Intelu. HDD bez chladiče. V casu je větrák ve zdroji a pak ještě jeden pod zdrojem (vedle procáku)
Je možný, že by na GK bylo jen 33°C? Mě se vždycky zdál ten pasiv dosk horkej (Odhadem 50°). Je to GF FX5200
:-) hmm ja mam:

Základní deska 20 °C
CPU 19 °C
Aux 19 °C
Revealman: čim to chadíš? Co máš za CPu, MB
19 ? to máš 386 na dusíku ne ? :-)
Noooooo ja mam chemicky chlazeni ;-)

No CPU mam Intel PENTIUM 4, 2,8GHz (taktovano asi na 3,0GHz) presnej model a ty dalsi veci moc z hlavy nevim ;-)

Jinak bezelo to od rana (cca 09:30) no a nic sem nehral :-/ v ten den. Mam tak nejak furt kolem 20 °C ;-).
Jak to chladíš? Dusíkem? Vodou?
Kapalnym heliem mozna....:)
Quinix: No hale je to ... noo nejaka smes. Pokud by te to zajimalo ;-), tak bych se koukl. Na netu to nekde urcite bude presne to moje chlazeni ... :-/
Jinak rozhodne to neni voda.
to bude nejaka zmes s teplotou cca -272,15 °C (1 kelvin) ;)
Jo milej zlatej i kdyby tak je mi to jedno ;-)
Chladi to, chladi, tak o co jde :-)